Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van valkinek tapasztalata...

Van valkinek tapasztalata Ritalinnal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2010. márc. 10. 12:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
54%

igen.A Vadaskertben írták fel a lányomnak.

nekem szörnyű volt látni,hogy mit tesz vele a gyógyszer.

Az első ilyen alkalom,hogy állatkertbe mentünk.1.5 órás út.10 perc után ő már ki szokta kötni magát és az öccsét is és hol volt még a Shrekből a szamár nálunk már ment az ott vagyunk már?kb.1000-szer.

Akkor semmi.ült és habzott a szája.Az állatkertben pedig zokogott a csúszdán,hogy vegyük le.őt,aki a második emelet magasságából intett a fákról.

Másodszorra iskolakezdéskor.A tanítónéni mondta,hogy a tünetek ugyanezek és neeee adjam.legyen szétszórt,rossz.

A hiperAKTÍVITÁS KAMASZKORBAN MEGSZŰNT,sőt átalakult lustasággá.A figyelemzavar marad,de ő így tökéletes.

Sokat sportolt,ez rendre és fegyelemre szoktatta.

én a gyógyszer ellen vagyok.

2010. márc. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
57%

Neke azt mondta a fiam 6 éves korában egy idióta gyerekpszichiáter, hogy "higgye el anyuka, nem fogjuk tudni ellerülni a Ritalint!"

A fiamnak hiperkinetikus mozgászavar van, legalábbis van róla papírja (leglánn férárat fizetek suliban és ingyen van könyv)

Amúgy szerintem semmi baja, harmadikos,csakvolt egy nagyon gonosz óvónó Kispesten a Mesevár óvódában, akivel kölcsönösen útálták egymást és aki kierőszakolta, hogy a gyerek hiperaktív.

Járt 2 évig delacatora.

Szavalóversenytnyert elsőben és másodikbanés nemrég volt kerületi matekversenyen.

2010. márc. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
64%

előző

az én fiam is sportol és egyre inkább olyan kamaszosan lusta

2010. márc. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
51%
Tanítványaim kapták, borzasztó dolgokat művel egy gyerekkel. Előbb lenyugszik, majd leépül. Kerüld el, van más megoldás is.
2010. márc. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!:)

MEGGYÖZTETEK!!!!!!:)))

Igazából egy 7,5éves kisfiúról lenne szó aki igen nagyon aktiv!:)Ami igazából engem nem is nagyon zavarna mert már megszoktam:)Mikor voltunk próba gyógyszerszedésen,fél tablettával kapott csak,Én majdnem bögtem hogy az Én fiacskám csak ül egy helyben és játszik két percnél tovább egy játékkal!!!!És amúgy napi kettöt kellett volna szednie!!!!Mi lett volna vele a napi kettövel???

Ami nekem elöször fura volt a fent emlitetteken kivül hogy egy témát kb 1-1 1/2 órán át elemzett és azt mind úgy hogy közben simogatott puszilgatott.Vagyis leragadt egy témánál.


Akik esetleg késöbb kérdeznének,néznének utána a ritalinnak azoknak üzenem:

-Csak kezdjétek beirni a GOOGLE-ba hogy ritalin és automatikusan olyan lehetöségeket ajánl fel Ritalin drog,Ritalin kokain,Ritalin kábitószer!!!!!Evvel mindent elmondtunk szerintem!!!


Az elmúlt hónapokban csak jót hallok az óvodába és a tanácsadóba is a fiacskámról,meg az én tapasztalatom is az hogy sokkal nyugodtabb lett.Megpróbálunk valami "nyugtató teát",ami gyógynövényes.Hátha...


Köszönöm szépen a válaszokat még egyszer!


A.

2010. márc. 12. 17:06
 6/23 anonim ***** válasza:
31%
23:24, legalább van ingyen könyv, meg ingyen minden, gratulálok. Ezért tart itt az ország. Azonnali kivizsgálás kéne ide, fel is szabadulna pár milliárd.....
2010. márc. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
80%

Kedves Tegnapi!

Tudod te,hogy mit kell eltűrnie egy hiperaktív gyereknek és a családjának!?

Egyébként pártunk és kormányunk 3 éve újra berendelt minket.A hiperaktívitás mellé a lányomnál súlyos figyelemzavar és diszlexia társul.

Sajnos nem "gyógyult" meg!

Ügyes az a szülő,aki ki tudja járni a támogatást!Nekem soha nem sikerült,a lányom középiskolás harmadikas.És tudom milyen az élet egy egy ilyen gyerekkel,ezért azt a pénzt nem sajnálom tőlük!

2010. márc. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
73%

Kedves 22:28-as

elhiheteed, hogy nem akartam, hogy a fiam kódot kapjon és papírt arról, hogy hiperaktív

De ők mindenképpen adni akartak, megjegyzem 4 éve úgy osztogatták az ilyen papírt, mint az ingyenkenyeret.

De leszärom és ha nem tetszik, hogy ingyen kapom a könyvet meg féláron a kaját, akkor menjél panaszra.

legalább ennyi jár, a több évi szenvedésésért

Mert te nem tudod milyen az , amiikor apapír miatt nem akarják felvenni a gyereket ovivba, suliba. , de közben a gyereket meg sem nézik

vagy amikor halálba szekálja az óvónő és gyomorgörccsel mentem minden nap aza oviba érte

meg amikor reggel sír ayerek, hogy nem akar ott maradni, mert az óvónő azt mondta, bne játszanak vele

(hál istennek, a átkerült egy mások oviba, ahol tök normális volt mindenki, de erre is vármni kellett, hogy kijelöljenek egy óvódát)

mert csak a papír, a papír...

de megnyugtatlak, jövőre kell vinnem viuzsgáélatra és valszeg leveszik róla kódot, mert most meg csak naygon szigorú esteben adnak


de mondom, ha nem tetszik, menjél panaszra, ahova akarsz:-(((

és lesza@rom hol tart az ország, ÉN fizetek adót, nem úgy mint mások

2010. márc. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
54%

Eszedbe se jusson Ritalint adni a gyereknek. Bár a többiek is ezt mondták.

Én most futom a köröket, bár eddig minden pszichológus azt mondta, nem hiperaktív, csak nagyon magas az IQ-ja. A suliban viszont továbbra is gondok vannak, leginkább a magatartásával. Szóba került a Vadaskerti megfigyelés. Anyukám problémás gyerekeket tanít (autistától a dyslexiásig szinte bármi), ő is ezt mondta:

"Bármit is állapítanak meg, eszedbe se jusson bármilyen gyógyszert beadni neki!" Mondania sem kellett, mert eszembe se jutott.

Én ugyan nem vagyok nagy Lenkei fun, de olvastam a könyvét. ELég sokat ír belőle a Ritalinról, és a gyerekek szedálásáról. De sajnos ma az iskolák ugyan hajtanak mindenféle címekre, ami bizonyítja, hogy ők milyen rohadtul sokrétűek, és akkreditáltak, és problémás gyerekeket is elfogadnak stb., de nem látom, hogy a gyakorlatban mi pluszt adnak ezeknek a gyerekeknek. Hiszen az ő figyelmüket más módszerekkel kell lekötni. Nem az a megoldás, hogy a hátsó padba ültetem, mert akkor legalább kevésbé zavarja a többieket. Értem azt is, hogy a többieknek is meg kell tanítani az anyagot, de akkor mennyivel is több ez az intézmény, mint a többi? És egy dolog biztos. A világon a gyerekek a leggonoszabbak egymással.

2010. márc. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
85%

Az én fiam sima kerületi suliba jár, hál istennek 2 nayon jó tanára van (harmadikos), és van fejlesztő az iskolában, oda jár hetente.

De mondjuk a körzeti sulijába elsőben kapásból nem vették fel elsőben, ide se m akarták, végül az önkormányzat az asztalra csapott és azt mondta , hogy ide fog járni,a mi uygan nem akörzeti, de kerületi

(Ő egyébként Kincsesházba járt volna, de pont akkor azűnt meg, amikor az elsőt kezdte volna, de így utólag örülök neki, hogy másként alakult és sima iskolába jár.

ja és fejlődik a gyerek, ebben hónapban már 3 piros pontj a van magatartásból:-))

Amúgy ahogy az iskola összetételét nézem, papír ide, vagy oda, sokkal problámásabb gyerekek is vannak szép számmal.

előző

2010. márc. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!