Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A gyerek tényleg egy katasztró...

A gyerek tényleg egy katasztrófa? SOS Bővebben lent

Figyelt kérdés

A párom 7 éves gyermekéről lenne szó aki velünk él.

Mostanában elkezdett nagyon elkanászodni. Igazából apuci kedvencéről van szó, aki eléggé neveletlen amúgy is.

Az még a kisebb gondom lenne, hogy időnként nem fogad szót, de mostanában elkezdett "zsarolni" hg ha kérek tőle valamit akkor nem csinálja meg amég én nem teszek valamit. mindig kitalál valami hülyeséget. Pl ha nem emelem ki a kádból akkor nem szál ki! (ő 25 kg, én 53). Ma reggel megkértem hg fésülködjön meg mert iskolába kell menni erre duzzogva bement a fürdőbe és kidobálta a folyosóra sz összes fésűt miközben üvöltözött... :(((

Mit tehetnék?? Hogyan állítsam meg???

Az apjára nem számíthatok, de én nem tudok így élni, mert már gyomoridegem van... :( Kérem aki tud segítsen...


2011. máj. 16. 14:18
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
84%
Beszélj a pároddal először szépen, említsd Neki többször a dolgokat. Ha nem hat rá akkor határozottabban lépj fel a gyerek neveletlensége ellen, mondd Neki, hogy eleged van, fáj afejed stb. Ha ez sem használ akkor a legvégső esetben állítsd választás elé: Apa lesz és megneveli a gyermekét vagy akkor Északnak és Délnek és csináljon amit akar Ő és a gyereke is!
2011. máj. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
100%
Semmiféle képen ne hagyd magad! 7 évesen fürödhet egymaga. Megkel éreznie, hogy Te vagy a felnőtt, és Ő a gyerek. Később rosszabb lesz. Ha veletek él, akkor azt is megkel értenie, hogy most Te vagy az anya.
2011. máj. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
100%
Először is ne hagyd, hogy zsaroljon. Nem akar kiszállni a kádból? Jó, akkor benne marad. Nem akar enni, vagy nem kell neki a főztöd? Jó, akkor éhen marad. Ha a párod ebben nem társ, hagyd ott őket, mert nem a te gyereked, te nem nevelheted úgy, ahogy szeretnéd, de nem is vagy köteles elviselni.
2011. máj. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
100%

egyértelműen a sarkadra kel lállnod, de előbb beszélj a péroddal és mondd el neki, hog ez-és-eza problémád, ő mit szól-gondol erről, mit javasol megoldásnak , illetve elmondanám, hogy ÉN MIT FOGOK TENNI és legyen szíves segítsen! Ezután ülj/üljetek le a gyerekkel is, hogy tisztázzátok: ki is a főnök!


És innentől ne hagyd magadat. Nem akar fésülködni? Még nekiáll hisztizni??? Jó, akkor borzasan úgy ahogy van, kirakom az ajtó elé + a cuccai (sulitáska+ruhák) ,és mehet a suliba! Nem engem fognak kiröhögni az utcán meg az iskolában, hanem őt!

Nem akar kiszállni a kádból? Akkor ottmarad, majd ha megunja, úgyis kijön...

ilyen nincs, hogy egy 7 éves zsaroljon! És pár év múlva mi lesz? Pofonvág mert nem néztél rá szépen? Vagy mi?

2011. máj. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:

Az a baj hg én próbáltam szépen kérni...

Sőőt... tőlem nagyon távol áll és szégyenlem is magam, de még kiabáltam is vele eleget és nem számít neki... :(

Kinevet...

Kb. egy hónapja csinálja ezt és nem tudom miért pedig elötte szót is fogadott nekem...

Nem akarom hagyni magam, de ha bemegyek felkelteni, hogy kelljen fel mert suli van akkor elüvölti magát hg hagyjál és megy a hiszti... Biztos tudjátok miről beszélek az az igazi üvöltős sírás... :S és egyszerűen kikészít. Én szeretetbe és nyugalomba nevelkedtem nem vagyok ehhez szokva, de egy 7 éves nem mondhatja meg hg mit csináljak....

Ha nagy nehezen ráveszem hg csinálja a leckét és mondjuk van olyan hg 5+6= ? akkor ha beírja hg 12 és szólok neki hg nem jó, akkor megakarja magyarázni, hogy az igen is jó és én vagyok a hülye... mindezt olyan hangnembe, ahg én gyereket még nem hallottam beszélni... :(

2011. máj. 16. 14:40
 6/44 A kérdező kommentje:

Jaaa... elfelejtettem...

Mindössze 24 éves vagyok és mindenki úgy tartja, hg birka türelmem van. Mégsem megy... :(

Édesanyám azt tanácsolta vigyük el a gyereket nevelési tanácsadóhoz, de a párom tuti nem akarná...

2011. máj. 16. 14:41
 7/44 A kérdező kommentje:

14:36... Ugyan ezt mondtam a páromnak kb. egy hónapja, hogy ha így folytatja a lány "védelmezését" akkor nem fogjuk tudni megállítani... :(

Mert túlságosan beképzelt, akaratos, erőszakos... stb...

És ő semmit nem reagált, de remélem most majd fog.

Csak az a baj, hogy ő ezt szinte soha nem látja, mert sokat vagyok egyedül a gyerekekkel.

2011. máj. 16. 14:44
 8/44 anonim ***** válasza:
100%
Akkor vedd fel telefonnal, ha nincs más akkor csak a hangot, hogy a gyerek milyen! Ne hagyd magad, fürödjetek Ti előbb le és maradjon ott reggelig! Nem akar felkelni akkor húzd le róla a takarót és ne add neki vissza. Rakd be a fürdőbe az odakészített ruháival és, ha nem öltözik fel fél órán belül akkor úgy megy suliba ahogy van! Ezt 2x megcsinálod helyretesz szerintem, legalábbis engem helyretett mikor ilyen voltam. Gonoszul meg szívtelenül hangzik, de hosszútávon viszont egyáltalán nem árt, fél év múlva elfelejti!
2011. máj. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:

A takarót már lehúztam róla, elvettem és semmi... egy kis bőgés és fekszik tovább... Már volt hg leszedtem az emeletes ágyról és után leült és kész ennyit ér.

Az meg hg egy szál bugyiba rakjam ki a más gyerekét az ajtó elé az elég durván hangzik nekem, de ha nem lesz más, akkor lehet megpróbálom.

2011. máj. 16. 15:01
 10/44 A kérdező kommentje:
bár elég necces már abból is hg az anyja barátnője a szembeszomszéd és mindenkit ismer, mert abba a lakásba lakunk ahol ők eddig laktak. És mivel bíróságiperen nyertük el a gyerekeket nem szeretném ha miattam bármit is felhasználna egy per újrafelvételhez... :(((
2011. máj. 16. 15:03
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!