Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért nem fogadják el a...

Miért nem fogadják el a családtagjaim az aspergeres gyerekemet?

Figyelt kérdés
Van egy 19 éves lányom, Asperger szindrómás. Néha elég furcsán viselkedik, de ettől még szerethető, iskolába jár, aránylag jól tanul, most fog érettségizni. Sajnos a családtagjaim nem tudják elfogadni a másságát (férjem, a testvére, nagymama), állandóan lenézik, megjegyzéseket tesznek rá. Minden családi összejövetelen éri valami atrocitás a részükről, bántó megjegyzések stb. Néha én is rászólok, mert szükséges, de közben rengeteg törődést, szeretetet is adok neki és ezt tudja. Már nagyon elegem van, annyiszor beszéltem velük, hogy hagyják már békén, örüljenek annak, hogy "csak" ennyire furcsa, el kell fogadni és így kell szeretni, ahogy van. De nem használ sajnos. Nagyon félek, hogy egyszer a lányom esetleg öngyilkos lesz, mert nem bírja elviselni, amit tesznek vele (az iskolában is csúfolják). Egyébként gyönyörű lány, de már most is súlyos önértékelési zavarai vannak. Nem véletlenül. Az anyukámék szomszédjában egy súlyos autista szintén ennyi idős "gyerek" van, aki állandóan kiabál, hangokat ad ki. Azt a gyereket el tudja fogadni anyukám, pedig sokkal rosszabb állapotú, mint az én lányom....

ápr. 4. 18:40
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
15%
Igy van,nem kéne másokra ráerőltetned a gyerekedet.
ápr. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
88%
Hát, én annyit közöltem a hasonló rokonokal, hogy Aspergeresnek lenni sajnos nem önként választott, ellenben a bunkósággal.
ápr. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
Kedves 21-es! Nem akarom másokra ráerőltetni a gyerekemet, itt arról van szó, hogy a SAJÁT apja és nagymamája nem fogadja el.
ápr. 6. 00:31
 24/36 anonim ***** válasza:
67%

"...itt arról van szó, hogy a SAJÁT apja és nagymamája nem fogadja el"


Mondjuk még mindig nem értem, miért vagy olyannal együtt, aki nem fogadja el a gyerekedet. Nekem van egy lányom az előző kapcsolatomból. Alap volt, hogy a férjem elfogadja és tisztelje, a gyereket ahogy a gyerek felé is ugyanez volt az elvárás: elfogadás és tisztelet a férjem felé. Nem vártam el azt, hogy szeressék egymást, mert szeretet az vagy van, vagy nincs, de az elfogadás és a tisztelet hiányában nem működött volna a mi kapcsolatunk sem. Érthetetlen a számomra, hogy te higy tudsz még mindig együtt élni egy olyan emberrel, akiben ez nincs meg a gyerekeddel szemben. Azt sem értem, miért viszed oda a gyereket, ahol nem fogadják szívesen. Kritizalod a csaladtagjaidat, ahelyett hogy elsősorban magadban keresnéd a hibát. Mi az, ami miatt xarsz a gyerekre és a férjedet helyezed előtérbe

ápr. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim válasza:
59%

De legalább egy valaki van a családban, akinek helyén van az esze.


Könnyű azt mondani, hogy hagyd el a férjed, meg a nagyanyád, de azért a családját az ember nem nagyon tudja megválogatni. És ha elhagyná a férjét, akkor mi lenne? Semmi. Ugyanúgy az apja marad.


Hogy miért nem fogadják el, ez jó kérdés, de én azt vettem észre, hogy ez a világ legtermészetesebb dolga, hogy ha valaki nem olyan, mint amilyet ők szeretnének, akkor nem is fogadják el. Mondjuk nekem nincs gyerekem, de ha lenne, és nem ő lenne a világ legokosabb gyereke, vagy dohányozna, vagy mittudomén, még számtalan dolgot fel tudnék sorolni, akkor lehet, hogy én is kitagadnám.


De mindenesetre jó eséllyel így is szopás lesz az élete, nem még ha a nyakába kap egy ilyen önértékelési csomagot.

ápr. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

"És ha elhagyná a férjét, akkor mi lenne? Semmi"


Nos, megszűnne a stressz helyzet. Apuka nyilván nem tartaná a kapcsolatot a gyerekkel, ahogy az ő családja se. Tehát nem lenne semmi probléma.



"Hogy miért nem fogadják el, ez jó kérdés, de én azt vettem észre, hogy ez a világ legtermészetesebb dolga, hogy ha valaki nem olyan, mint amilyet ők szeretnének, akkor nem is fogadják el."


Azért nem fogadják el, mert nem csak kicsit más, meg nem oylan, mint amilyennek szeretnék, hanem autista. "Néha elég furcsán viselkedik" "Néha én is raszolok". Nincs kifejtve, de ha egy 19 évesre ra kell szólni, az nem valami apróságot tett, bakker.

ápr. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
56%

"Nincs kifejtve, de ha egy 19 évesre ra kell szólni, az nem valami apróságot tett, bakker."


Vagy rászólnak olyanért, ami szerintük "nem normális", így nem képesek eltűrni, pedig ártalmatlan dolog. Például rászólnak, mert ül a sarokban és rázza a lábát. Vagy hiába 19 éves, mivel autista, nem érzékeli magát megfelelően. És mondjuk rá kell szólni, hogy nem megfelelő hangerővel beszél. Vagy mert nem érzi, hogy bántó dolgot mondott.


A kérdező azt ígérte, ír majd még részleteket. Ha tényleg lesz erre ideje, akkor talán okosabbak leszünk.

ápr. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
55%

27!


Értelmező olvasás, mint olyan? Az ANYJA szól rá, a KÉRDEZŐ. Nilván nem azért, mert ül a sarokban és rázza a lábát

ápr. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

28, gyengébbek kedvéért:


Kérdező: "Néha én is rászólok" ---> gondolom néha ő is, a rokonok meg többször


Amit én írtam, az így értendő:


Anya rászól, mert: "nem megfelelő hangerővel beszél" "nem érzi, hogy bántó dolgot mondott"


Rokonok rászólnak: "ül a sarokban és rázza a lábát"

ápr. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
Több gyerekem van, nem fogom elhagyni a férjem, mert a többi gyerekkel normálisan viselkedik.
ápr. 15. 16:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!