Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csinaljak a nagyon agressz...

Mit csinaljak a nagyon agresszív 2.5 eves lanyommal?

Figyelt kérdés
Mindent meg teszek amit csak lehet, el mondom, hogy nem szep amit tesz, meg büntetem (el viszem a parkbol), meg jutalmazom ha ügyes. Meset olvasok neki arrol, hogy nem bantunk masokat, el jatszom a macikkal, hogy nem verekedünk faj a masiknak sir. Vért izzadok annyit probalok törödni vele, szeretni. S megis minden gyereket csak bant, verekedik, hajat tep,üt. Mar oda vagyok kerülve, hogy nem tudom gyerek tarsasagba vinni egyaltalan. Tsmt tornat el kezdtem, meg rosszabb lett töle. Pszihiater irt ki vitamint neki, de semmit se segit a helyzeten. Mar nagyon el vagyok keseredve

2023. aug. 18. 20:52
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Annyit mondott a pszihiater, hogy adhd gyanùs, összel kezdi az ovit de nem tudom mi lesz így
2023. aug. 18. 20:53
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Kisfiam ugyanez. És a környezetünkben lévő gyerekek egy része is. Üt, harap. Fellök másokat. Bocsánatot kér utána, talán kevesebbet bánt másokat mint fél éve, de még mindig mindennapos. A bölcsibe a nevelő, csak legyintet "ó majd kinövik"... hát jo... úgyhogy csak várok 🤷‍♀️ amikor a kisfiam jobb időszakát éli és épp nem bánt senkit akkor jön az egyik kis "baratja" aki megüti, és megint elindul az adok -kapok... szóval várom hogy kinője😅
2023. aug. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

2!


Akkor elég rossz a környezet ahol éltek...ez nem normális főleg nem egy nevelőtől

A nagyobb lanyomnál 2 ilyen gyerek volt a bölcsiben, mindkettő papírt kapott. A kisebbnél egy lány, nála most vannak a vizsgálatok...

Üt, harap, fellök...ne mond már hogy ez normális egy 2,5 éves ELVILEG értelmes gyereknél...

2023. aug. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom 3 éves. Sosem viselkedett így. De a nagyobbik ( most 8 eves) pontosan olyan volt amit előttem leirtatok. 3 éves kor kürül, kB amikor kezdődött az ovi, abbahagyta. Az ovi is segített, meg hogy addigra értelmesen lehetett már vele beszélni. 2-2,5 évesen még nem is igazán beszélt. Nem is értette vagy akarta megérteni hogy miért rossz verekedni. De ez ovi kérdésnél nálunk rendeződött.
2023. aug. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Mennyire beszél a gyerek?

Felnőttekből vannak az érzkenyebbek, akik szavakkal fejezik ki a nemtetszésüket és amikor ezt teszik, legbelül nagyon mérgesek. Tehát, ha felbosszantja őket valami, az kicsit erősebb fájdalmat kelt bennük és néha olyan dolgok is bosszantják őket, amik az átlagembert nem. Ettől nem lesznek rosszabbak, csak érzékenyek.

Ha a gyerek még abban a korban van, amikor nem tudja szavakkal rendesen kifejezni magát és érzékeny is, akkor a verekedés egyfajta kommunikáció, hogy ez nem esett neki jól, ez fájt neki, azt akarja visszaadni, amit neki okoztak egy tettel. És az érzékenységük miatt a tett olyan fájdalmat okozott neki ami felér ugyanazzal a fájdalommal, amit egy ütés okoz. Nyilván nem egy nyálas szappanoperára kell gondolni :) , csak pl valamelyik gyerek nem adja oda a homokozóban a lapátját vagy beelőzi a csúszdánál, etc., az érzékeny gyerekből másfajta érzést vált ki, mint a nem érzékenyből.

Ahogy írták is előttem, ezt kinövi majd, sőt, magát ezt a túlérzékenységet is kinőheti, de addig én inkább arra mennék rá, hogy hogyan tanulja meg azt kifejezni, hogy ha megbántják, fájdalmat okoznak neki. Pl ne az legyen, hogy Mici Maci megveri Buci Macit és Buci Maci sír, hanem Buci Maci elveszi Mici Maci játékát és Mici Maci azt teszi, ami ilyenkor szerinted a helyes (most erre azért nem rok onkrét példát, mert ahány ember annyi elképzelés hogy mi a helyes, pl én azt mondanám, hogy szólon a felnőttnek, más erre azt gondolná, hogy ne neveljünk belőle egy árulkodó júdást.).

2023. aug. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tökeletesen beszel mondatokban, suobatiszta. Nagyon ügyes, önallo. Egyetlen gondja a verekedes
2023. aug. 18. 22:23
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
Lányom akkor lett agresszív (2,5 évesen), amikor óvodába került. Mivel rendszeres volt az agresszív megnyilvánulás (harapás), így elküldték a pedagógiai szakszolgálathoz, ahol megállapították, hogy SNI-s. Nála indulat kezelési problémák voltak, tehát nem akaratosan bántott vkit, csak ha mondjuk elvették tőle a játékot. Elvileg ebben a korban ez normális, még fejletlen az idegrendszerük. Más gyerek ütött, rúgott. Egyik barátnőm kisfia ahová járt bölcsibe, ott is volt egy agresszív kislány, de ott nem foglalkoztak vele, pont azért mert ez életkori sajátosság. Az oviban csak azért figyeltek fel a lányomra, mert mégiscsak óvoda volt, még akkor is, ha bölcsődés korú gyerekek (mini csoport) voltak. Tehát simán van rá esély, hogy ezt ki fogja nőni. Az egy dolog, hogy jól beszél (a lányom is jól beszélt már), de mivel még kicsi, így nem feltétlenül tudja még rendesen kifejezni magát, mi is a probléma. Nálunk amúgy idővel változott a dolog jelentősen pozitív irányba, igaz kapta a fejlesztéseket, de főleg inkább az segített, hogy már fejlettebb lett idegrendszerileg.
2023. aug. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Annyi a buta itt .

Hihetetlen.

Ha megcsip csipd meg egy kicsig te is hogy érezze.


Ha megut usd meg hogy erezze milyen. Ha meghuzza a hajad huzd meg hogy erezze.


Nektek nincs agyatok?

A jozan paraszt ész nalatok nem mukodik az a baj.

2023. aug. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kis logika es probléma megoldva. Érezze hogy fáj amit tesz, mi ez a nagy ördöngösség kitalálni?
2023. aug. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért fura, hogy ha bárhol felmerül itt a gyiken, hogy a gyerek kapott valakitől egy pofont, akkor már mindjárt bántalmazásról beszélnek, ellenben a 8-as "Ha megut usd meg hogy erezze milyen" válasza 100%-os.
2023. aug. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!