Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ezt megteheti az óvoda?

Ezt megteheti az óvoda?

Figyelt kérdés

A mai nappal kiírta az igazgatónő a csoport fb csoportjába, hogy mivel sok szülő betegen viszi a gyereket, holnaptól bevezetik, hogy bármivel hazaküldik a gyereket, onnan 1 héten belül, ha van orvosi igazolás, akkor sem mehet.

Ha hányós hasmenős vírus gyanujával(!) küldik haza akkor 2 hétig nem mehet.


Nos a fiam szeptember óta 8x küldtek haza úgy, hogy semmi baja nem volt. Utoljára múlt pénteken.


Most ezt komolyan megtehetik? Igy is rezeg a lécem a munkahelyemen, mert volt is valóban beteg, de az ilyen 1 napos szabik, hogy igazolást szerezzek, nem tolerálják már.

Ha most minden szarért továbbra is hazaküldik, konkrétan el is fogja felejteni, hol az óvoda.


febr. 18. 11:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
Nem teheti meg. Igazából ha hazaküldik se vagy köteles hazavinni.
febr. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
31%
1es, ja, csak ne csodálkozzon, ha pár nap múlva keresik a gyerekjólétitől:-D
febr. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
A te főnöködnek meg elege van, hogy a munkavállalók a nap közepén rohangálnak a gyerekeikért, úgyhogy mostantól nem lehet bevinni a telefont az irodába/termelési területre.
febr. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%
Nem teheti meg. Az óvodák fenntartója az önkormányzat. Én panaszt tennék náluk.
febr. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

3!

Ezen már túl vagyunk. Ha én nem vedzem fel, hívják férjem vagy anyám....

Ha egyikünk sem veszi fel, akkor meg mikor hazahozzuk szólnak, onnan meg ugyan ott vagyok, csak "nyertem" par órát.

febr. 18. 11:25
 6/17 A kérdező kommentje:
4! Hiába a helyi körzetis óvoda, nem az önkormanyzat a fenntartója, hanem a baptisták.
febr. 18. 11:26
 7/17 anonim ***** válasza:
98%

Akkor annál az egyháznál tegyél panaszt.

De az önkormányzatnál is lehet, ui. ha körzetes, akkor ők kötöttek szerződést a baptistákkal, hogy ezt a feladatot átruházzák rájuk. Ettől függetlenül az önkormányzaté a felelősség, hogy az óvodai ellátás létezzen és a jogszabályoknak megfelelő legyen. Ha más szülőket is zavar ez, akkor lehetne együtt bejelentést tenni. Ennek lehetne olyan következménye is, hogy az önkormányzat felmondja azzal az egyházzal a megállapodást az óvodai ellátásról. Szóval nem baj, ha az önkormányzatnál is tudnak a problémáról.

febr. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Megnézném ezt az üzenetet...
febr. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
98%

Én is tennék panaszt azért az önkormányzatnál is az egyház mellett.

Nevetséges, hogy laikusok akarják felülbírálni az orvost.

febr. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%
Nem, ezt nem orvosi igazolassal be kell venniük. Hasmenés esetében viszont kerhetik a két negatív szeklettenyesztes igazolasat, az kb 1-1,5 het, mert pár napnak el kell telnie q kettő kozott
febr. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!