Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ügyelet a téli szünet alatt?

Ügyelet a téli szünet alatt?

Figyelt kérdés

Dec. 21-én még mennek - délig -, utána január 8-án. Persze dec. 18-ra még beraktak egy nevelés nélküli napot is… de ezeket tudtuk, megoldjuk, neki is kell pihi nyilván…


A januári szünettel nem számoltunk és nagyon nem örülünk, hogy kezdhetjük 1 hét szabival az évet…

Szokott lenni ügyelet, összevont csoport és nem csak nekünk jön(ne) jól, elég sokan összejönnek.. de most nem lesz.


A nyarat próbáljuk mindig megoldani, általában 3 hetet megy csak… de sajnos nincs ennyi szabink, nem tudunk folyton táppénzre menni, segítség meg nincs.

Barátnővel szoktunk csinálni 1-1 olyat, hogy hol ő, hol mi vigyázunk egymáséra..


dec. 1. 16:13
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Mi a kérdés?
dec. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 babyboom567 ***** válasza:
92%

Na akkor képzeld azt el, ahol se nagyi se barátnő sincs(nálunk sincs),sőt én kb örülnék, egy krónikus,tartósan beteg gyerekkel HA csak a szüneteket kellene megoldani.

Konkrétan elvileg 5 órát lehet oviba, ez technikailag 3,5 óra, ha éppen tud menni.Ha alacsony a cukra nem mehet, ha magas a cukra nem mehet, ha elkap valamit az egyből felviszi a cukrát,szóval ő enyhe náthával sem mehet.+ fejlesztésre járunk,nyilván akkor nem tud menni+ dokihoz járunk ellenőrzésre/vizsgálatra/vérvételre.

Tudom ,hogy ettől neked nem lesz könnyebb, csak ventiláltam.

dec. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 babyboom567 ***** válasza:
85%
Jah, és azt nem is írtam, hogy semmilyen ügyeletbe sem mehetünk, mert szünetben nincs ápolónő az oviban.
dec. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
7%
Kötelező ügyeletet biztosítani, annyi hogy összevonhatóak a gyerekek a város bármely óvodájában. De olyan nincs, hogy nincs ügyelet ha csak egy ember is igényli. Más kérdés hogy az óvónők letagadják a lehetőséget, hülyének nézik a szülőket. Nálunk bevett szokás volt hogy az ügyeletet kérő szülőknek körbetelefonáltak, mindenkinek azt kamuzták hogy az ő gyereke lenne az egyetlen ott... és így mindenki megoldotta, az óvónők meg élvezhették a szabadságot.
dec. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
4, csak akkor kötelező, ha megfelelő számú igénybe vevő van. A
dec. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat, nálatok van e ügyelet lett volna a kérdés, csak jelezte az oldal, hogy nem lehet így írni és nem módosítottam, csak töröltem.


2. Nagyon sajnálom! Tudom, hogy van mindig rosszabb eset is, sajnos az enyém is állandó gyógyszert szed, akárkire nem tudom rábízni, nagyszülő, testvér egyéb rokon nincs, egy nagyon jó barátnő akivel olykor meg tudjuk oldani.


Amúgy, igény lenne az ügyeletre, most is jeleztük többen és más szünetekben is vannak, nem is kevesen. A válasz, hogy a karácsony mindenkinek karácsony (hiába van ez már az új évben!) és ennyi jár az óvónőknek is.

11 óvoda van a városban + egy speciàlis.

dec. 2. 11:35
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez felháborító, hogy 12 oviból 1 se tart nyitva. Felettes szervnél kopogtassatok lehetőleg többen összefogva.
dec. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk lesz, az biztos, még úgy is ezt mondták, hogy még nem írták össze, hányan igénylik.

Azért durva, hogy a 11+1 ovira nem akarnak ügyeletet tartani.

dec. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Itt is kellene, többen felháborodtak, meg aláírás gyűjtenek, de továbbra is az van, hogy ez jár az óvónőknek, mert a téli az egyetlen szünet, amikor nincs ügyelet.
dec. 4. 21:15
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindenhol van ügyelet, ha nem is saját óvodába, de városban ilyenkor 1-2 óvodát kijelölnek ahol fogadják január első munkanapján a gyerekeket. 8-ától meg rendesen saját óvodába saját csoportba mennek
dec. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!