Szerintetek mondjam meg a gyerekemnek, hogy örökbe fogadtuk? Egyáltalán el lehet titkolni a dolgot, hogy ne jöjjön rá?

Figyelt kérdés

#Mondjam meg vagy sem
ápr. 7. 14:56
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
88%
Ha valóban örökbefogadott gyermeked lenne, fel sem tennéd ezt a kérdést, mert részt vettél volna a felkészítő tanfolyamon, ahol szó esik erről is.
ápr. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy nő fel hogy eleve tudja,akkor számára ez lesz a természetes. Vegyetek egy erről szóló mesekönyvet és olvassátok fel neki így felkészítitek.
ápr. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legjobb ha már úgy neveltek a gyereket hogy tudja és ezáltal neki ez lesz a normális.

Ismerek egy olyan sztorit ahol a pasit örökbefogadták, imádták szerették, mindent megadtak neki, aztán amikor harmadkézből kiderült kamasz kora körül , elutasította, bántotta a szüleit.

Valamilyen szinten érthető, mástól tudta meg, egy óriási titkot. Ez még nem mentség persze csak szerintem is így korrekt nevelni.

ápr. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Mond el neki. Ezáltal talán mégjobban bizni fog bennetek. Joga van tudni. Szerintem :)
ápr. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Elég egyértelmű a szakemberek véleménye ebben a kérdésben, és az örökbefogadási procedúra során nem hiszem, hogy nem merült fel, hogy ma már nagyon nem ajánlják, hogy titokba tartsák az örökbefogadó gyerek előtt, hogy örökbefogadták, még ha csecsemőként, pici gyerek korban is történt ez.


Lehet, hogy kíváncsi lesz a vér szerinti szüleire, lehet, hogy nem, sőt az is lehet, hogy majd a kamaszkor viharaiban a fejetekhez vágja "érvként", hogy nem is az igaz szülei vagytok, de ez természetes.


Ha ilyen dillemáitok vannak forduljatok szakemberhez, a szorongást megérzik a gyerekek, ahogy a családi titkokat is.

ápr. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
az örökbefogadók a gyerek előtt, hogy
ápr. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
96%

Neked biztos hogy nincs öf. gyereked. Minden örökbefogadó komoly felkészülésen megy át, aminek csak egy része a már említett tanfolyam, a másik része a tapasztalatgyűjtés, témában olvasgatás, sok beszélgetés a témáról. Éveket kell várni egy babára, ezalatt komoly belső utat tesz meg magában az ember, és nem a gyerek 1 éves korában tesz fel ilyen fundamentális kérdéseket.

Másrészt egy öf. szülő sosem hívná igazi szülőnek a vérszerinti szülőket. Ha öf. szülő lennél, a fejedben fontos lenne a terminológia: te volnál az igazi szülő, a másik a biológiai/vérszerinti, de semmiképp sem "igazi".

ápr. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
88%
15-ös vagyok: egyébként a többször említett tanfolyam sajnos már nem kötelező. Nem tudom mi történik akkor, ha egy pár az alkalmassági vizsgálat során kerek-perec kijelenti, hogy el akarja titkolni az esetlegesen örökbe fogadott gyerek előtt, hogy örökbefogadott, hogy ez esetben vajon alkalmatlannak nyilvánítják-e őket.
ápr. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg nem kötelező, de én úgy hallottam a facebookos örökbefogadós közösségekben, hogy a gyakorlat azt mutatja, többnyire nem lehet alkalmasságit szerezni nélküle.
ápr. 8. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
42%
Én tudok olyat, aki nem mondta meg. 30 éves a fiú. Elvileg nem tudja. Elvileg...
ápr. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!