Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csináltak már kislányodnak...

Csináltak már kislányodnak kisajak széthúzó ambuláns "műtétet"?

Figyelt kérdés
Kislányomnak kiderült, hogy a kisajkai össze vannak nőve és a doktornő ma elküldött ambulánsan a gyermeksebészetre, hogy ott szedjék szét neki. Volt valakinek a gyerekének már ilyen beavatkozása? Mennyire fáj, mennyire viseli meg a gyereket? Vágnak vagy másképp csinálják?
2010. júl. 8. 15:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
43%

Biztos nagyon fáj. De ienről nem hallodtam csak olyanról ha valaki nyúl szájjal születik.

De azt tudom hogy az nagyon fáj és vágnak.

2010. júl. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
61%

A beavatkozás általában a kellemetlenségek, fájdalom elkerülése miatt vénás bódításban végezhető, de kivánságra helyi érzéstelenítésben is lehetséges.

A túlérő részek eltávolítása lehetséges hosszirányú, illetve harántirányú ún. "wedge" kimetszéssel. Utóbbi esetben nincsen hegvonal, hegesedés az érzékeny széli részeken, illetve fenntartható a normál megjelenés és az egyenletes bőrszín-átmenet, azaz a műtét utáni eredmény teljesen természetes lesz. Ügyelünk a kisajak megfelelő formájának kialakítására, illetve az érzékeny részek (pl. csikló) épségére. A műtét igen pontos szöveti egyeztetést, preciz végrehajtást kiván. Felszívódó varratot alkalmazunk, így varratszedés nem szükséges későbbiekben. Gyógyulási idő kb. 2 hét, de tisztálkodni már közvetlenül a műtét után lehet, sőt kell is. A varratvonal természetesen finom heggel gyógyul, ennek teljes rendeződése külalak és érzés szempontjából 2-3 hónapot vesz igénybe.Hasonló technikával lehet csak a clitoris (csikló) körüli túltengő bőrcsuklya méretét, formáját korrigálni. Sérült, deformált kisajak eredeti állapotának helyreállítása szintén lehetséges.

2010. júl. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha túl sok hámositó krèmet kensz a nunira, akkor bizony összenőhet. Pl sudocrém folyamatos kenése vagy neogranormon. Szikével szétszedik. Sztem egy hét alatt begyógyul és túl lesztek rajta. Muszáj megcsinálni.
2010. júl. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsónak is köszönöm.

Krémet már nagyon keveset használunk (gyógyszertárit szoktunk), de a nunijára nem szoktam kenni.

Remélem hamar túl leszünk rajta.

2010. júl. 8. 15:38
 5/16 anonim ***** válasza:
39%
Erről konkrétan sajnos Én sm hallottam még,de azt dokitól tudom,hogy a gyerekeknél minél korábban csinálnak bármilyen beavatkozást,annál könnyebben viselik,és hamarabb gyógyulnak.Nagy kalappal nektek,drukkolok.
2010. júl. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Mit mondott az orvos?
2010. júl. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszi.

Belázasodott a gyerek, azért vittük le hozzá. Gondolom mivel nem látott semmit, ezért levetkőztette és megnézte. Azt mondta, elég "vaskosan" össze van nőve. Ezt a szót használta. Csak én kicsit félek, hogy a sebészetre küldött minket, mert olvasgatom, hogy ezt első körben krémekkel próbálják kordában tartani, aztán gyermeknőgyógyász pálcikával próbálja szétszedni és a sebészet a vége szokott lenni. A lényeg, hogy panghat benne a pisi, amitől gyulladás lehet a szervezetében, ettől lázasodhatott be (második ilyen alkalom, amikor nem látunk okot a lázra). Vizeletvizsgálatot is csinálnak holnap.

2010. júl. 8. 15:47
 8/16 anonim ***** válasza:

Szegénykék! Sajnos érdemben én sem tudok segíteni, de ezt meg kell csináltatnotok, hogy minden oké legyen.

Én gondosan ügyelek arra, hogy minden nap óvatosan széthúzzam Neki, de ha véletlenül kimarad egy nap, másnap már nekünk is sokkal jobban össze van tapadva. Sajnos nem feltétlenül csak a hámosító krémek okozzák ezt, szerintem hajlam, vagy genetika vagy nem tudom én mi is közrejátszik.

Remélem hamar és fájdalommentesen túl lesztek rajta.

2010. júl. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszi, én meg eddig nem mertem piszkálni Neki, de most már bánom. :( De majd kifaggatom a doktor urat.
2010. júl. 8. 16:08
 10/16 anonim ***** válasza:
Nekünk is összenőtt és 1 éves korában elmentünk egy magán csecsemősebészhez. Ő helyi érzéstelenítéssel - krémmel - szétmasszírozta. Egy kicsit vérzett, a lányom ordított. Másnap még csíphette neki, de aztán elmúlt. Szép kis nunija van. Nem nőtt össze ismét, bár folyamatosan figyelem. Hamar elfelejtette. Szerintem ne engedd a szikét. Én nem is hallottam szikés módszerről, de inkább masszírozza. Hozzáteszem, a lányomnak is teljesen össze volt nőve, csoda, hogy tudott pisilni. Szorítok!!!!
2010. júl. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!