Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ágytisztaság? Elkéstünk?

Ágytisztaság? Elkéstünk?

Figyelt kérdés

2,5 éves a lányom, 19 hónapos kora óta szobatiszta.

Már kétszer próbáltuk alváskor elhagyni a pelenkát,mert kérte,hogy ő már nagy lány,nem kell neki.

De mindig bepisil, jobb esetben felébred rá, rosszabb esetben alszik tovább mint a bunda.


Szeptemberben ekzdené az ovit,de még délután is pelenkában alszik. mindig van benne pisi,de épphogy. Viszont ha éjszaka nincs rajta, legalább 2-3 alkalommal is bepisil.


Várjak még, vagy ébresszem fel és vigyem ki pisilin,mit tanásoltok? Múlt héten megint levettük,mert neki már nem kell.- de aztán úgy ébredt,hogy sír,mert bepisilt, és egyfolytában azt hajtotta,hogy buta vagyok,mert bepisiltem, PEdig ilyet itthon senkitől nem hall.

A kisbarátnőjének szokása a bugyiba kakilni, és akkor hallotta meg,hogy az anyukája elszidja,hogy butaság, szerintem innen vehette


2013. ápr. 22. 14:56
 1/3 anonim ***** válasza:

az ágytisztaságot és a délutáni alvást ne keverd!

az éjjeliért egy hormon felelős, az majd kialakul, ne erőltesd, senkinek nem jó, ha sürgeted, basszus, 2,5 éves! 5 éves korig illik ágytisztának lenni!

a délutáni alváshoz meg egyszerűen vedd le a pelust, ez egy rövidebb alvás, 1,5-2 órát kibírnak pisilés nélkül ha nem adsz neki lefekvés előtt 3 deci innivalót.

2013. ápr. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

dehogy késtetek!!! Még csak 2,5 éves, már ez is tök jó, hogy nappalra nem kell neki a pelus...

Ne erőltesd, ne is próbálgasd alváshoz a pelus nélküliséget, mert csak szorongást kelt a gyerekben, mint látod Te is, hogy sír, és bűntudata van.

Hagyd a fenébe, 5 éves korig tök normális, hogy bepisil...ne ébreszd fel éjjel, hogy menjen pisilni, mert ezzel semmit se érsz el, csak hogy megszokja, és majd mikor már tényleg ágytiszta lenne, akkor is bepisil, mert arra számít, hogy felébreszted úgyis...


A kis barátnő anyukának is mond meg, hogy ne mondja ezt a kislánynak, mert nem tesz vele túl jót...

2013. ápr. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem dokinénije szerint 6 éves koráig kell ágytisztává válnia.A középső gyerkőcöm 5 éves lesz májusban,délutáni alváskor nincs gond,de éjszaka még van.Habár már majd 1 hete száraz pelenkával ébred...

Hol van még a szeptember?Nekem 3 évesen májusban még nappalra!!!!is pelenkás volt.Júniusban kérte,hogy vegyük le,július közepétől már a délutáni alváskor is száraz maradt.Erre meg kell érniük,felesleges erőltetni.A barátnőm ezt tette egy kicsit,a fia idig-óráig szobatiszta lett,most megint van rajta éjszakára pelenka(egyidős az én fiammal).Azt mondta,felesleges volt éjszakánként ébresztgetni,nincs megérve rá és kész.2 fiú+7 hónapos csajszi anyukája

2013. ápr. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!