Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez minden oviban így megy?

Ez minden oviban így megy?

Figyelt kérdés
Csoportpénz 500 ft/hó. Adjunk a kismadarakra (zöld ovi) pénzt, a szülők bálját egyszerű pénzkuncsorgássá degradálták, de most adjunk 1500 Ft-ot a mikuláscsomagokra, plusz a karácsonyi ajándékra. Ja de nincs papír, ceruza, kréta, semmilyen fejlesztő eszköz. Aki tud, vigyen be mesekönyvet, hogy legyen miből mesélni, etc. etc....
2012. nov. 8. 12:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Nem, nálunk soha nem volt csoportpénz, most a harmadik gyerekem ovis, egy kis falusi oviban.

Nálunk a vezető óvónő megtiltotta a csoportpénz szedését, biztos hallottad, hogy törvénytelen, de elvileg szemet hunynak felette, mert egyszerűen sok helyen nem tudnak máshogyan pénz szerezni kirándulásra, karácsonykor ajándékra a fa alá, mikuláscsomagra.

Évente egy bált tartunk, itt 1000Ft/szülők, tehát ahol van apa-anya, ott 2000 Ft. A bálra minden szülő, aki teheti, felajánl 1-2 tombolatárgyat.

Farsangkor süteményt árulunk, tombolázunk, zsákbamacskázunk. Abból összejön 70-80.000 Ft.

Nem kell vinni semmit, se papírt, se zsebkendőt, semmit.

Még pizsamát is az ovi ad.

2012. nov. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát persze!

+ ballagás

+ ovó néni / dajka néni szüli és névnapja

+ pedagógus nap

+ karácsony

+ húsvét

+ a gyerek szüli és névnapja


A suliban dettó ez a helyzet. És minden ellátás ingyenes.

2012. nov. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Itt is elég sok a befizetni való. Csoportpénz, sószoba, különfoglalkozások. Sok helyre viszik is őket. Kéthetente színház jön az oviba, az is 500 Ft.


Viszont cserébe jól felszerelt, sok játék van, könyv, papír-ceruza is.

2012. nov. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez is egy kis település ahova az én gyerekeim járnak ugyanaz az ovi két másik csoportja mégis tök más dolgok kellenek és más mértékben.

Lányom csoportjában 300 ft a csop. pénz, semmi másra nem kell. Persze wc papírt papírzsepit szalvétát szappant vinni kell év elején, de mindenből csak egy csomagot. Egy csomag papírt, egy színes ceruzát.

Fiam csoportja: vízpénz(!!) mindenből nagy csomag 1 literes szappan(!!!) hol használnak el egy évben 26 liter szappant??? na mindegy.

A bálozást nálunk is szinte kötelezővé tették. Ezenkívül már kis csoporttól szerveznek mindenféléket ami fizetős, az még külön pénz. Mivel a csop. nagy része ezzel teljesen egyetért, és megteheti anyagilag ezért én hiába is pattogok.

2012. nov. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
4es vagyok kimaradt hogy a fiamnál 600 ft a csop.pénz tehát a duplája a másik csoporténál.
2012. nov. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Vízpénz???? Az meg mire? Ugye nem azért, hogy ihat a gyerek vizet, vagy kezet moshat?!
2012. nov. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

hát már nem azért, de szerintem találnék olcsóbb magánovit, vagy csanát az "ingyenes" állami óvodánál, ha mindent összeszámolok.

Ez szörnyű:(


hát ez a vízpénz meg kész... nincs pénze az önkormányzatnak vízre? Vagy ivóvízre kell, vagy mi?:S


hallottam amúgy már olyat is, hogy a szőnyeget a csoportszobába is a szülőknek kellett megvenniük...

2012. nov. 8. 12:31
 8/20 anonim ***** válasza:
4es vagyok a vízpénz az az hogy ásványvizet nyakaljanak egész nap a gyerekek....merthogy UGYE OTTHON se iszunk csapvizet...kövezzetek meg de 34 éves vagyok és egész ovis iskolás sőt felnőtt életem nagyrészében is csapvizet iszok /ittam, és még jelentem semmi bajom...Jó dolog az egészséges életmód meg ilyenek, de én ezt már túlzásnak tartom!
2012. nov. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

huh csajok, most komolyan bepánikoltam, mi 2 hónap múlva kezdjük az ovit :S

ezen az ásványvíz dolgon rendesen kibuktam, 30 évesen soha semmi mást nem iszony csak csapvizet, fiam is "azon van tartva"...

2012. nov. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

vízpénz... még most se térek magamhoz.. bődületes.


Hát azért engem kissé szíven ütött, hogy ennyire pénzközpontú ez az óvodai élet, a tetejébe nálunk egyenesen közröhej, hogy 500 millió forintból újították fel a PANEL óvodát 1,5 éve, de a szülőket továbbra is kizsigerelik...

2012. nov. 8. 12:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!