Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Közel 4 éves kisfiam nem...

Közel 4 éves kisfiam nem szeret/nem akar és nem is igazán rajzol. Ez miért van?

Figyelt kérdés

Pálcikaembert néha rajzol, de egyébként semmit.

Ennyi idős kisfiúnak már kellene rajzolnia tudnia/szeretnie?

Állandóan rohan, ugrál, labdázik, legózik, két kerekűn biciklizik, szerepjátszik, csinál mindenfélét, csak épp nem akar rajzolni.

Nálatok volt ilyen? Még a ceruzát sem tudja irányba fogni.


2012. okt. 22. 13:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%

Enyém sem szeret rajzolni, esetleg ráveheted, hogy autót rajzoljatok, te is rajzolod meg ő is másolja amit te.

Nálunk legalább színezni szeret, azzal is kezdhetitek. De csak mióta a 2 éves öccse firkálgat, addig meg sem piszkálta a ceruzákat. A jó példa ragadós.

2012. okt. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az én kétévesem meg már egy éves kora óta rajzolgat - valószínűleg azért, mert én is sokat rajzolok (ez a munkám és itthonról dolgozom). Mint ahogy előttem szóló is írta, a jó példa ragadós. Ugyanakkor (szerintem) egyáltalán nem kötelező szeretnie rajzolnia, ha ő nem az szöszölős típus. Azért ki lehet próbálni a ceruzán kívül mást is: aszfaltkréta (ugróiskola, matchbox-pálya...), festés kézzel, nyomdázás falevéllel, sólisztgyurma figurák vagy bármilyen termés, kavics kifestése jut most eszembe.
2012. okt. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Rajzolok neki, de alig tudom rávenni, hogy napocskát, pálcikaembert rajzoljon. A többi firkálás. Van kistestvére, ő firkálgat egyfolytában, pedig csak 20hós.

De lego tornyot órákig épít, szerepjátszik, csak épp rajzolni nem akar:(

2012. okt. 22. 13:17
 4/14 A kérdező kommentje:

Van festéke, filctolla, ceruzája, zsírkrétája, betonkrétája. De nem......

Állandóan csak én rajzoljak. Lerajzoltam a házat, ahol lakunk, kértem, hogy embereket rajzoljon köré, de 1db után nem akarja. Inkább tovafut és beöltözik, tűzoltónak.....

2012. okt. 22. 13:19
 5/14 A kérdező kommentje:
Én imádtam rajzolni, folyton kint voltak az oviban a rajzaim, ált. iskolában csomó díjat nyertem. Szóval a génjeim megvannak.
2012. okt. 22. 13:21
 6/14 A kérdező kommentje:
Játszótéren hatalmas homokvárakat, alagútakat épít, a kistestvére pedig rajzolgat ott is.
2012. okt. 22. 13:22
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Aggódni nem kell, vannak ilyen gyerekek. Ami jó: olyan eszközt adni, amit "marokra" foghat: Ilyen a téglácska. Méhviaszból van, nagyon jó eszköz 6-7-évig! És rajzlap, vagy vázlatfüzet, üres, lehetőleg nagy alakú, legalább A3-as. Kedvet fog kapni, csak ad neki, minden noszogatás nélkül. A Katicában (Bp.Király u.101.)lehet kapni ilyen méhviasz téglát.

[link]

így néz ki:

[link]

alkotás:

[link]

Nem kell különösebben foglalkozni vele, csak az eszközökhöz ő férjen hozzá, ha kedve tartja. És értékelni sem kell, az érdekes,a mit ő magától mond hozzá. Ezt azért mondom, mert lehet, hogy egy kis dac van itt, érzi, hogy aggódást, noszogatod- és ilyenkor lehet egy kis "csakazartéis" megmutatom, ki a "főnök":)

Ha nagyobb rászánás van benned (fólia, festőruha, ez a festék nem jön ki a ruhából.. a krétával nincsenek ilyen gondok), ugyanott lehet zseniális Stockmar akvarellt is kapni. Kis tégelybe(bébiételes üvegbe) kiveszel kicsit, felhígítod(kb3:1), és a rajzlapot 2 oldalán szivaccsal megnedvesíted, így rátapad a táblára. Vastag ecset, 2piros 2sárga,2kék színek(a Katicában megmondják, melyek, amit az óvodában használunk) és az nagy élmény ahogy folynak egymásba áramlanak a színek, és közben új színek keletkeznek. Ezt a lapot időben el kell venni tőlük,(ha még akar újat adni) akkor, mikor még szép, mert egy idő után, egy nagy szürkésbarna folttá változik:)))

Jó mulatást!

2012. okt. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
jav::+d (add!)
2012. okt. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, az én fiam is ilyen volt. Sem színezni, sem rajzolni nem szeretett, és nem is tudott, meg nem is érdekelte egyáltalán. 4 éves volt, mikor először rá tudtam venni nagy nehezen, hogy próbáljon meg kiszínezni egy nagyobb képet. Nagyon nehezen ment neki, a ceruzát is mindig tőlem kérdezte, hogy hogyan is kell fognia. Ekkor még pálcikaembert sem tudott rajzolni, pedig mindig próbáltam volna tanítgatni, de nem érdekelte. Kb. 4,5 éves volt, mikor az oviból hazahozott egy rajzott, amin felisemrhető ember volt (nem pálcika), addig csak irkafirka rajzai voltak az oviban. Na ekkor megjött a kedve és egyre többet rajzolt, majd átváltott az autókra. Most 5 éves és mindenféle autót olyan ügyesen le tud rajzolni, pedig nem is tanítottuk. Pedig egy éve még a ceruzát sem tudta megfogni.
2012. okt. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: a kézügyessége neki is nagyon jó, mindenféle építőjárékokból a legókból is "csodákat" épít.
2012. okt. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!