Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvónéni szerint kicsit mániás...

Óvónéni szerint kicsit mániás a fiam?!

Figyelt kérdés

Szerintetek?

2. napja jár oviba, életében először.

Szekrénybe két gyerek teszi a ruháját, összes szekrény egymás mellett, tele ruhákkal.

Kisfiam: "hazavisszük a ruháimat, nem hagyom itt, elkeveredik, eltűnik, valaki elrakja-látod anya, nincs zár a szekrényen"


másik: "fogkefémet is viszem, nem hagyom itt, összekeverik"


Óvónő szerint mániás:S


Mit gondoltok?????


2012. szept. 4. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem nem mániás, inkább örülnének, hogy vigyáz a cuccaira, mert aztán meg ha keresgetni kellene az is baj lenne.

Lányom szeptember végén kezdi az ovit, kíváncsi leszek én is, hogy mi lesz. Kicsit még tartok tőle, mert vegyes csoport van és elég sok a nagy(6 évesek)ő meg csak 2 és fél múlt, de majd meglátjuk. Mindenesetre még most nagyon várja.

Nektek nehéz volt a beszoktatás?

2012. szept. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
óvónő a mániás nem a gyermek , jol nevelt okos a gyerek
2012. szept. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mániás, igen, de ebben a korban minden gyerek az, mert ragaszkodnak a megszokott dolgokhoz, az ad nekik biztonságot. Az óvónéni meg egy idióta. :)
2012. szept. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a fiad nem mániás, egyszerűen igaza van ;D Tapasztalatból mondom, hogy első évben mást sem csináltam ovi után, csak keresgéltem a ruhákat, mert ha a lányom az udvaron levette a kardigánját, akkor mire felmentek, már elfelejtette, az óvó néni pedig felvitte és lelökte valahová (függetlenül attól, hogy benn volt a jel). A fogkrémeket meg kinyomkodták egymásnak a gyerekek, volt, hogy hetente vittem be új tubussal. Én örülnék, hogy ilyen rendes, pedáns kisfiam van :) Persze megnyugtathatod, ha ő mindig rendesen beteszi a zsákjába/szekrényébe a holmiját, akkor onnan azt senki nem fogja kivenni.
2012. szept. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mindig mondtam, így neveltem, hogy vigyázzon nagyon a holmiaira. Drágák. Én is így gondolom, én is féltem a sajátomat. Ma is a szandálját alig találtam meg.....


Másik:

Tanítsam meg a fiamnak, hogy a "bicikliúton" ne rohangáljon, mert elütik.

Az ovi bizonyos betonozott részei a bicikliút. Rá is kérdeztem, hogy pontosan hol van, nekem sem volt egyértelmű. Én itthon hogy tanítsam meg ezt neki?

Meg,hogy területekre van osztva az udvar, és átszalad másik részre, mászókázni. Tök ügyesen felmászik, erre leszedik a mászókáról, mert oda már nem mehet.

Mindezt a 2. napon


Nagyon jól megy eddig. Igaz, 3,5 éves.

Tegnap ott ültem 12-ig, ma reggel apa vitte és délre mentünk. Nem hiányolt, örült, de nem akar ottaludni, mert nincs barátja még és a játszótéri barátját hiányolja, aki másik oviba jár.....Hozzá akarna menni.

2012. szept. 4. 14:01
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én gyerekem az első félévben minden áldott nap hazahozta az ovis zsákját és reggel visszavittük. Nem mondtak rá semmit az óvónénik, hát ez van, ezt kell szeretni, hagyták, hogy hordjuk haza a zsákot. Néha mondták a gyerekre, hogy rugalmatlan, de ezt nem rosszindulatból, hiszen láttak már életükben vagy 500 ugyanilyen rugalmatlan gyereket, szóval ez nekik nem gond.

Tegnap ment először újra, végre rá tudtam venni, hogy maradjon már bent a zsák.

Inkább mániás legyen a gyereked, mint rendetlen.

2012. szept. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!