Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek egy keteves...

Szerintetek egy keteves gyereket lehet buntetni es ha igen hogyan?

Figyelt kérdés
2012. aug. 19. 20:52
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem igen. De csak akkor ha rögtön, mert később már nem nagyon fog emlékezni rá/nem fogja érteni, hogy miért kapja a büntetést.

Lényeg hogy ne erőszakkal büntess. Játék megvonás, pihire "kényszerítés" szerintem elfogadható.

2012. aug. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:
Ezeket probaltam mar nem marad a szobaba ha odakuldom meg uvolt mint a sakal es barmit mondok neki ugy tesz mintha nem hallana ismetelgetem pl hogy gyere oltozzunk fol erre semmi nem hajlando mindenert kozelharcot vivunk nagyon faraszto koszonom a valaszod
2012. aug. 19. 21:27
 3/48 anonim ***** válasza:
100%

Amiket leírtál, az sima kétéves hiszti, nem kell vele foglalkozni. Azaz ezekért nem kell büntetni.

Ha nem akar odamenni x.edik alkalommal sem, akkor tök nyugodtan megfogod, felöltözteted és kész. Úgyis te vagy az erősebb (én pl ezt szoktam is mondai a fiamnak, hogy jobban jár ha hagyja magát, úgyis én győznék). Rögtön utána, ha kész vagytok, vagy akár közben is mondasz/mutatsz valami tök mást, eltereled a figyelmét. Néha elég egy kukucskálás is, ahogy kibukkan a feje a pólóból, és már el is felejtette a hisztit.

Meg kell tanulni lazán venni a dolgot...

2012. aug. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim válasza:
87%
Szerintem ilyenkor már el lehet kezdeni fegyelmezni nyugodtan. Két évesen kezdődik a dackorszak a gyerekeknél, keresgélik a határaikat, próbára teszik meddig mehetnek el anyánál, apánál, nagyinál, ki mennyire engedékeny. Ja, és mindenre azt mondják hogy nem,néha még arra is amit igazából szeretnének. Fontos hogy szabályokat állíts fel neki, határokat szabj, akkor ő is jobban fogja érezni magát attól hogy tudja meddig mehet el. Öltözéses hisztire próbáld ki hogy megmondod neki hová mentek, milyen jó dolgot csináltok, kap-e valamit (én pl. mondom neki, hogy megyünk a zöldségesbe, tudod, ott mindig kapsz egy banánt! Vagy: megyünk a nagybátyádékhoz, tudod ott a kutyus, megsimogathatod!) ez általában segít. Szóval megpróbálom ösztönözni, hogy értse miért kell ez a procedúra. Ha ennek ellenére is hisztizik, akkor egyszerűen megfogom, felteszem a pelenkázóra, és felöltöztetem. Általában ilyenkor nem szólok semmit, vagy amit az előző hozzászóló is javasolt megmondom neki, hogy úgyis fel fogom öltöztetni ha fejen áll, akkor is! Általános hétköznapi szófogadatlanságra nekem néha az "engedd had csinálja" vált be: pl. számtalanszor elmondtam neki, hogy ne húzogassa a fiókot, mert oda fogja csukni az ujját. Napjában vagy százszor elmondtam, semmi foganatja. Egyik nap hagytam, és figyeltem. Persze odacsukta az ujját, üvöltött, fájt neki (természetesen semmi baja nem lett, elég gyenge ez a fiók!), én meg magamhoz öleltem, és elmagyaráztam neki ez miért történt. Ezután is előfordult hogy odament a fiókhoz húzogatni, de elég volt figyelmeztetnem, hogy: emlékszel mi történt a tegnap?Mennyire fájt mikor odacsuktad? És otthagyja a fiókot, elmegy onnan. Sajnos néha szükségük van tapasztalásra. Persze a forró tűzhelynél nem ezt a módszert alkalmaztam, annál szégyen ide vagy oda, de rácsaptam a kezére. Az nagyon komoly dolog, és ezt neki is éreznie kell!Egyébként biztosan rá fogsz érezni az ízére a dolognak, minden gyereknél más és más módszer válik be, ezt ki kell tapasztalni. :)
2012. aug. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat szuksegem van a tanacsokra neha nagyon elbizonytalanodom hogy jol csinalom e elso gyerek es neha nagyon buntudatom van mert volt mar olyan eset hogy hangosabban raszoltam es nagyon sirt a lanyom erre nekem olyan lelkiismeret furdalasom lett hogy nem birtam ejszaka aludni imadom a lanyomat o az eletem csak neha nagyon faraszto az orokos harc koszonom nektek
2012. aug. 22. 23:19
 6/48 anonim válasza:
33%

Én azt javaslom, hogy először, még ha idegessé is válsz és kedved lenne büntetni, próbáld meg elmagyarázni a gyereknek, hogy mi az oka annak, ha most nem kap fagyit, mi az a pénz, stb. és próbáld mással lefoglalni a figyelmét, valamint ígérj neki későbbi időpontra fagyit, de csak akkor, ha most nem sír és jó lesz. Ez nekem be szokott válni, de ha nem, akkor emeld meg kicsit a hangodat nyugodtan, mert ha túlzottan el van kényeztetve, az később gondot fog okozni.

Tudd, hogy a gyereked értelmes, megérti, ha elmagyarázod a dolgokat, de az más, hogy nagyon is kitartó. Mindenesetre a sok szeretettel nem tudod elrontani. Sok sikert!

2012. aug. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 Nagyfater ***** válasza:
21%

Igen, lehet, sőt kell is, mert minden ellenkező elmélettel szemben a büntetés is a nevelés fontos része.


Kétéves korban még nem lehet az értelemre hatni. Éppúgy, mint az állatvilágban, az embernél is "fizikai eszközökkel" kell értésére adni a gyereknek (kölyöknek...), hogy ki a falkavezér. Alapvető dolgokra, mint pl. az öltözködés, nagyon határozottan, sőt, ha kell, kemény erőszakkal kell rávenni a gyereket, mert ebben a korban csak abból tanul. A hisztit pedig csírájában el kell fojtani, hangos szóval (mert arra érzékeny a gyerek), vagy popsira ütéssel, mert a szabadjára engedett hisztinek később beláthatatlan következményei lehetnek.


Bármennyire fáj is a szive a szülőnek (különösen az anyukának), ha keményen kell bánni a gyerekkel, meg kell tennie. Azzal ugyanis nem csak a saját helyzetét könnyíti meg, hanem a gyerek is gyorsabban tanulja meg a helyes viselkedési normákat.

2012. aug. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim válasza:
52%

Egy dologra figyelj szerintem mindenképp. Ebben az időszakbak nagyon fogékonyak. Tehát ha elmennél a boltba és nem akar menni (legyen érvényes bármire), te meg azt mondod neki hogy akkor kapsz egy "valamit" akkor később kezelhetetlenné, telhetetlenné válhat. És később nagyon sok kellemetlen pillanatot szerezhet neked. Így próbál hat befolyásolni hogy nyilvános-helyen üvölt, megáll és durci se előre se hátra, megüt ect. Te csal a legnagyobb lelki nyugalommal hagyd ott, ha látja hogy nem érdekel. Viszonylag rövid idő alatt felfogja adni. Te vagy az idősebb, minden ütőkártya nálad van. :)


(Barátom fia volt hasonló kaliber. Az anyja ígért neki fűt meg fát csak ne hisztizzen. Elmentek egy multiba. Játék osztálytól 2 sornyira összefutottunk egy régi ismerősével. Alex meg elment a játék osztályig nézegetni nem telt el 5 perc és egy halom cuccot tolt maga előtt legalább úgy ~100.000 ft értékbe de még a legfelső polcról való cuccot is megszerezte. Amíg egészet vissza pakoltuk elment 30 perc közbe akkora hiszit csapott hogy: először csak visított a földhöz vagdosta magát,hirtelen felpattant belerúgott a bevásárló kocsiba meg majdnem 1 vásárlót is megrúgott. Kapott egy pofont pár percig úgy tűnt. észre veszi magát, aztán folytatta. Azzal a vásárlás véget is ért. Fel lett ajánlva neki közbe egy kisebb műtyűr :"ha befejezed megkapod ezt." de semmi haszna nemvolt nem is kapott semmit. Végül az lett az eredmény hogy körbetelefonáltak hogy még véletlenül se vegyen neki senki semmit még karácsonyra se!) majdnem 3 éves.

2012. aug. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekekhez tűrelem kell.

A 2 éves kor körűli dackorszak azért van, mert tudatára ébred, hogy ő egy önnáló lény. Túlzottan elnyomni nem érdemes, lehet a gyereknek is akarata.

Fizikailag bántalmazni, akár csak kicsit is, senkit sem javaslok.

Szánj rá időt, egy kis huzakodásra, meg amiket már írtak, vagy használd a fantáziádat. Ez a dackorszak szűkséges a gyereknek és megnyugtatlak, el fog múlni.

Nevelni azért lehet... Szeretettel...

Bosszankodtam én is anno (5 gyerekem van 4 unokám) de sokat meséltem a gyerekeknek. Eleinte könyvből, majd később magam is kitaláltam meséket, egészen jókat. Mesélj neki a makacs nyusziról, vagy amit el akarsz neki mondani, azt mondja el a Gombóc Artur, vagy történjék vele meg. Tudod: kis csokoládé, kerek csokoládé, meg mindenféle cs...

Többet ésszel,(és humorral) mint erővel...

Ime egy példa, amit akkor mondtam, mikor nem akart oviba menni:

"Az erdőben él a nyuszicsalád, a legkisebb nagyon makacs. Mindenre azt mondja, nem megyek, nem csinálom... toporzékol. Egyszer aztán a mamának dolgozni kell menni, hát a m.ny. oviba kell menjen". Hiszti. Erre a mamanyuszi ecseteli az ovoda szépségeit:" de hát tudod ott rengeteg játék van, meg társak, akikkekel játszani lehet, pici székek, asztalok, még a wc is direkt gyerekméretű. A m. ny. mindenre azt mondja : nem megyek." Ecseteld jó sokáig, ha kérdez a gyerek, az jó, válaszolj arra, amitől fél.

"Aztán másnap mégis elmennek az oviba. Ott a m. ny. mindjárt jól elvan," mondj olyat, amit a Te gyereked szeret, "Mama el, majd jövök." Mikor érte jön a m. ny. éppen kedvenc játékát játsza, mondjuk várat épít. Mondja az anyukája, gyere megyűnk haza, mire a válasz: Nem megyek." Erre ugye győzködni kell," de hát otthon várnak a testvéreid, itt senki sem maradhat, mindenkinek haza kell menni, holnap megint eljöhetűnk."

Oszlasd el a félelmeit, fél a kicsi elszakadni a családtól, meg tart az idegenektől. A végén a konkluzió:

"Aztán később a m.ny. se volt már olyan makacs, mert rájött, hogy a felnőttek jót akarnak neki és egészen rendes nyuszi lett belőle."

Persze bőbeszédűen, folyékonyan és találékonyan. Nap közben is bátran mesélhetsz neki. Tapasztalatom szerint mindenre rá lehet őket venni. Persze tovább tart, mintha bottal idomítanád. De nem is biztos, hogy tovább tart. Itt uis. nincs ellenreakció.

Tanítds mindenre.

Csaba fiamnak volt egy fürdőszobai vizikereke. Nem tudom mit mondhattam neki róla, mert egyszer, mikor egy autókiállításon látott egy turbófeltöltő modellt, kértem az ott álló személyzetet, mondjon pár szót a srácnak. Lenézően kérdezte: 5 éves gyereknek? majd megkérdezte a srácot: Na tudod Mi ez? - Persze, egy turbina. majd röviden, velősen elmondta a turbina főbb jellemzőit. Még az én szám is tátva maradt. Igaz Ő 3 évesen jobban ismerte a kocsimárkákat mint én.

2012. aug. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek nagyon jo otleteket tanacsokat adtatok koszonom mindenkinek ment a zold kezecske
2012. aug. 24. 22:03
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!