Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortol nem kell pelust adni...

Mikortol nem kell pelust adni ejjelre?

Figyelt kérdés

2.5 eves koratol szobatiszta nappal. (Sok türelemmel beszeltem neki elötte erröl..stb, es vegül hirtelen jött meg az igenye, valahogy hirtelen megertette egyik naprol a masikra.) Ezzel teljesen egyidöben ejszaka is szaraz maradt a pelus.

Most 3eves+2honapos, 4 hete kezdte az ovit, meg nem szokta meg, de a szobatisztasaggal ott is minden rendben. A biztonsag kedveert ejszakara azert raadjuk, persze nem minden nap ujat, mert ugyis mindig szaraz. Azota egyszer fordult elö, hogy ejszakai felebredeskor kb 3-kor szolt, hogy pisilni kell, egyszer pedig korabban, 6-kor ebredt fel es akkor szolt. "Veletlenül" mindketszer meghallottam a szomszed szobabol, amugy kerdes, kiment volna-e vagy mi törtent volna... De mint irtam, attol a naptol teljesen üres a pelus.

Ferjem szerint valamikor abba kell hagyni, es igy mar felesleges penzkidobas a pelenkavasarlas, ö abbahagyna. Ha abbahagyjuk es megis kellene ujra, akkor viszont nehez lenne ujra rabeszelni (dackorszak). Mert ugye most meg felveszi, mert termeszetes neki, meg a "biztonsag kedveert"...stb.

Mit javasoltok? Ti mikor hagytatok abba?


2011. nov. 21. 22:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Szerintem már el lehetne hagyni. Ha bepisil egyszer kétszer, az még "belefér", nelyont tegyetek a lepedője alá, hogy a matrac ne ázzon át.


Az enyém is 2,5 évesen lett szobatiszta, és 3 hétre rá már éjszakára sem adtam rá. Nálunk sose volt olyan hogy száraz a pelus reggelre, de az utolsó 3-4 napon azt vettem észre, hogy éppcsak volt benne pisi.


Egyetlen egyszer történt "baleset" éjjel, nem sokkal az éjszakai levétel után, hajnali 3-kor arra ébredt, hogy bepisilt. Azóta semmi. Most 3 éves szintén :)

2011. nov. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. arról nem is beszélve, hogy megzavarja a gyerkőcöt, hogy nappal nincs rajta, akkor éjszaka meg minek... Szóval a helyedben én már holnaptól nem adnék rá :)
2011. nov. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Picit hadd pontosítsam a kedves beírót: nem szokta különösebben "megzavarni" a picurokat, hogy nappal nincs rajtuk, éjjel meg (átmenetileg) még igen. Akkor éppen azt szokja meg. Ami zavaró lehet a gyermekek számára, ha megváltozott körülményeket "visszacsinálunk", visszafordítunk (ez regressziót válthat ki), pl. nappal rég nem kap pelust, egyszer csak mégis ráadják (vagy csak éjjel van rajta, majd már éjjel sem, később újra kapna éjjelre, ez is zavaró nekik).


Kedves kérdező, javaslom, hagyd el teljesen az ő pelenkázását, sőt, ha hetek óta száraz éjjel, már akkor el lehet hagyni. Ettől függetlenül tudni kell: még 8 éveseknél is előfordul az éjjeli bevizelés, és ha ritkán fordul elő 8 évesen, az nem kóros, mivel ez a fajta kontroll csak évek alatt válik tökéletessé, és egy-egy erősebb érzelmi hatásra előfordulhat 7-8 évesen is. Tehát ha egy ovis havonta egyszer éjjel bepisil, nem kell aggódni, mondhatni életkori sajátosság, ennyi még "belefér", azonban HIBA, HA VISSZAADJÁK rá a pelust, miután leszoktatták (levették) róla annak okán, hogy ritkán, vagy hetekig egyáltalán nem pisilt be.

2011. nov. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom, jól értem-e, szóval a most 3 év 2 hós gyermek 2.5 éves korától fogva, vagyis 8 hónapja szobatiszta, és ugyanennyi ideje az éjszakai pelus is mindig száraz, de 8 hónapja következetesen akkoris adsz rá pelenkát, ha már soha nem pisil bele?

azt írod, "attol a naptol teljesen üres a pelus", meg hogy "mindig szaraz", ezt én úgy értelmezem, hogy egyszer sem fordult elő hogy belepisilt volna, ennek ellenére te mégis adsz rá éjjelre pelust, akkor is, ha már bő féléve semmi funkciója nincsen?

muszáj hogy valami félreértés legyen itt, mert ez baromi hajmeresztőnek tűnik nekem. a leírásod alapján már réges rég nem kellene pelenkát adnod rá. te mire gondoltál, mikor vennéd le róla? ha egy évig egyszer sem pisil bele, akkor már elhiszed hogy ágytiszta? vagy hogy???

bocs, remélem nem érezted bántónak a hangnemem. én csak... meg vagyok döbbenve.

(a lányom is csak a szobatisztaság után pár hónapra lett ágytiszta, de amikor már nem pisilt be az éjszakai pelusba egy hete, már nem adtam rá, és már tényleg nem is volt rá szükség.)

2011. nov. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kicsit ellent kell mondjak a 3. válaszolónak. Igenis, egy 3 éves, 2 hónapos gyereket megzavar, ha nappal nincs pelenkája, éjszakára pedig kap, holott már szobatiszta elvileg ugye. Az is teljesen ok, ami Te írsz! De az inkább a 2-3 évesekre vonatkozó.
2011. nov. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Latom, nagyok az ellentmondasok. :) Pont emiatt kerdeztem, mert azt tanacsoltak, utana meg sokaig javasolt rajtahagyni ejszaka, pont a lehetseges visszaesesek miatt.

Kedves 23:33-as valaszolo, barmilyen hajmeresztönek tünik, igen, jol ertetted, valoban egyetlen egy "baleset" sem volt (pedig költöztünk+ovit is elkezdte!), eddig igy csinaltam. Nem azert, mert "nem hiszem el, hogy szobatiszta" :))), hanem mert nem kiszamithato, hogy kesöbb lesz-e visszaeses ott, ahol elörelathatok ilyen valtozasok, mint pl. a költözes. Örülök, hogy igy csinaltam es megis minden a legjobban alakul! Köszönöm a valaszokat! Erdekes, hogy a "szakirodalomban" sehol sem olvastam pontos idöpontot, igy a valaszok alapjan megnyugtat, hogy akkor mar elhagyhato.

2011. nov. 22. 14:41
 7/9 A kérdező kommentje:
Ahogy a 23:22 irta, valoban igy szokta meg eddig, es nem zavaro neki!! Viszont ha elhagyom es egy esetleges visszaeseskor, erzelmi okok miatt ha ujra ra akarnam adni, az szerintem is problemat okozna.
2011. nov. 22. 14:47
 8/9 anonim ***** válasza:

A bizonyos "23.22" vagyok (nov.21.).


Írtad,hogy "Erdekes, hogy a "szakirodalomban" sehol sem olvastam pontos idöpontot, igy a valaszok alapjan megnyugtat, hogy akkor mar elhagyhato."


Erre reagálok most. Azért nem látsz a szakirodalomban erről pontos időpontot, mert egyénileg változó, ki mikorra válik szobatisztává (értve a nappali szobat.-ra is, és az éjjeli szt.-ra is).

Ha a gyermek a 4. szülinapja felé válik szobatisztává nappalra, egyben éjjel nem kakil be, de esetleg még havonta párszor bepisil éjjel, az még "időben van", nincs megkésve ezen fejlődése, az ÖNMAGÁBAN nem utal semmiféle testi, se lelki problémára. A gyermekek különféle sorrendben alakítják képességeiket tudat alatt, mármint adott gyermek saját maga képességeinek "felállít tudat alatt" egy prioritásbeli sorrendet, míg egy másik gyermek saját maga, önmagának egy másik sorrendet. Tehát aki előbb kezd el járni, mint az átlag, lehet, hogy később válik szobatisztává, mint az átlag, vagy később ill. lassabban érik a beszédfejlődése; aki meg pl. előbb lesz szobatiszta, mint az átlag, netán később kezd el járni/beszélni, mint az átlag, stb...

2011. nov. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2011. nov. 24. 16:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!