Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet, leszoktatni?

Yamilia kérdése:

Hogy lehet, leszoktatni?

Figyelt kérdés
3 éves lesz a kisfiam,s még pelusos nem akar bilizni vagyis,pisil bele de a nagy dolgot nem akarja.Ki hogyan szoktatta le a pelesrol a gyermekét??????
2011. jan. 28. 10:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Vannak sajnos, akik a kakilásban ilyen kis problémásak. Én egyszerűen nem adtam rá pelenkát. Összetjta magát, kellemetlen volt neki, amikor vettem le róla még a lába is végig olyan lett, ez meg főleg nem tetszett neki, így inkább átszokott lassan a bilire. Igaz, mosni kell a kakis cuccokat 1-2 hétig, de belátja hamar, hogy ez neki is jobb.
2011. jan. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
probáltam azt is,hogy szóljon hogy kakilni kell, de mindig akkor szól mikor a pelusban van.szeptemberbe megy oviba, s félek hogy nem veszik fel
2011. jan. 28. 10:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Én még csak nyáron próbálom majd meg,még csak 16 hósak vagyunk.De hallottam erről a huggiesos leszoktató pelusról.Az egyik ismerősömék úgy szoktatták le a lányukat,hogy kisbugyit adtak rá,és ha becsúszott valami,akkor nem szidták le,csak elmagyarázták neki,hogy legközelebb szóljon ha kell,mert nem a bugyiba kell pisilni,kakilni.hogy már nincs pelus.Egy idő után zavarta a vizes,kakis bugyi,és szólt.másfél évesen szobatiszta lett.sok takarítással jár,de lehet megéri.
2011. jan. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok: másfél évesen én ezt nem tenném, noha lényegében én is ugyanezt írtam: nincs pelus, ha bemegy az zavarni fogja (ha nem is rögtön). De a kérdező fia 3 éves lesz lassan.


Ne adj rá pelenkát. Ennyi. Ha bemegy takarítsd, de hidd el, nem kell majd sokáig.

2011. jan. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A kisfiam 3 éves elmúlt,novemberben kezdtük az ovit.Ő is csak pelusba hajlandó kakálni.Nincs rajta a pelenka,mert pisilni már egyedül jár,de ha kakálnia kell hozza hogy adjam rá.Az oviban nem kakál,csak itthon.Próbáltam hogy nem adtam rá napokig,hiába hozta oda,de akkor napokig nem kakált.Szerintem annyit nem ér az egész hogy szorulásos legyen.A doki azt mondta hogy ne eröltessem,higgyem el nem fog iskolásan is a pelusba kakilni,ne aggódjak majd leszokik róla magától.Mondjuk a pisilésnél is ezt mondta,és tényleg nem kellett leszoktatni,egyik napról a másikra nem engedte hogy ráadjam,hanem a wc-be pisilt.Ő októberi gyerek,és nyáron hagyta el nappalra a pelust(mielőtt betöltötte a hármat)
2011. jan. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!