Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mekkora gondot jelent a...

Mekkora gondot jelent a beszédhiba iskolába induló gyereknél?

Figyelt kérdés
Van erre valamilyen általános szabály, hogy mi az ami még belefér, mi az ami komoly probléma?
máj. 12. 07:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Eddig nem látta logopédus? Óvodában nem mondtak semmit?


Irány egy logopédus.

máj. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Szomszed kisfiu 7 eves,olyan posze es raccsol is,hogy en konrketan nem ertem mit beszel. Jar hozza logopedus de botrany igy is. Nah o nem tudom hogy olvas meg ir majd igy. Mar vissza volt tartva duplan,8 eves lesz,muszaj mennie.
máj. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Jár logopédushoz, nem mondta, hogy gond lenne. Óvodában is iskolába javasolják.

Csak most ráparáztam, mert túl sok fejlődést nem látok egyelőre.

máj. 12. 08:22
 4/13 anonim ***** válasza:
58%

Én úgy dadogtam,hogy nem akart a logopédus normál iskolába engedni (41 éves vagyok). Azt mondta a logopédus, soha nem fogok rendesen beszélni.

Csak azért mehettem jó iskolába, mert anyám óvónő volt,és elrendezte.


Tanárnő vagyok. A dadogás 100%-ban elmúlt. Ennyit erről.

máj. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
26%

"Mar vissza volt tartva duplan,8 eves lesz,muszaj mennie."

Miért kell hazudni? 2018 óta nem lehet 2 évet halasztatni még a súlyos SNI-seknek sem.

máj. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%

#5! Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna. Ha mondjuk szeptember 2-án lesz 8 éves, pont 1x halasztott, mivel előző évben még egyébként se mehetett volna 🙄

Kérdező! Attól függ, milyen beszédhiba. Hangtévesztésből ideális a max.1, ami általában az r. Azt még ki lehet küszöbölni hisz megtanulja, hogy az "az a hang, amit nem tudok kiejteni", ha viszont sok van, az nagy nehézséget okoz az olvasás tanulásnál.

Ha azt látod, hogy nem fejlődik és megteheted, én azt javaslom, fogadj magánlogopédust. Volt enyhén értelmi sérült tanítványom, súlyos beszédhibákkal. Alig volt hang, amit helyesen ejtett volna. Ott is ezt javasoltam az anyukának. Bő fél-1 év alatt minden beszédhiba megszűnt, egyedül az r maradt meg, az később is. L-nek ejtette, de hallás alapján felismerte őket, tehát már nem okozott gondot.

máj. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"5! Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna. Ha mondjuk szeptember 2-án lesz 8 éves, pont 1x halasztott"


De TE azt írtad, hogy DUPLÁN halasztott!


Szó szerinti idézet:


"Mar vissza volt tartva duplan"

máj. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%

#7! Azt nem én írtam, nem én vagyok a 2. Valószínűleg a válaszoló nem annyira tájékozott a szomszéd kisfiút illetően. Ő azt látja, hogy 6 évesen se járt suliba, meg 7 évesen se. Ha nincs közel vele egykorú gyereke, nem biztos, hogy tisztában van az aktuális jogszabályokkal.

#6

máj. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 babyboom567 ***** válasza:
59%
Gondolom a kérdező is úgy gondolja, hogy késett is ÉS halasztott is,csak rosszul fogalmazott.Pl az én decemberi gyerekem is majdnem 8 lesz most mire most suliba megy.
máj. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor miért engem b..tartok, aki kijavítja?
máj. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!