Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Létezik ilyen óra?

Létezik ilyen óra?

Figyelt kérdés
Valószínűleg nem pont ebbe a kategóriába tartozik a kérdésem de részben igen mivel kisgyerekkel vagyok itthon. Szóval a kérdésem az lenne hogy létezik bárki számára megvásárolható segélyhívó óra? Olyan mint az időseknek van. Rettegek attól ha ne adj isten rosszul lennék mi lenne a gyerekekkel egymagukba 2-4évesek. Szóval még kicsik,falun élünk családi házba. Az ajtót zárom ha csak mi vagyunk itthon mert volt rá példa hogy én az emeleten voltam (nem órákra csak pár percre)a gyerekek lent és csak úgy be toppant a postás a házba vagy olyan is volt hogy hit téritő jött be. Szóval az se opció nagyon hogy mennyenek átt a szomszédba (biztonságosan átt tudnának menni). A másik kérdésem meg az lenne hogy ki mit tanít a gyerekének hogy ha anya rosszul van mit csináljon? Illetve milyen formában fogalmazza meg azt hogy "rosszul" van? Mert úgy gondolom hogy esetleges szívrohamot nem biztos hogy észre vennének a gyerekek úgy mintha el ájulnék. A nagy elég önálló már a kicsit is el tudná "látni" inni tud neki adni a hütőböl tud ki venni joghurtot rudit gyümölcsöt ezekből kiszolgálja most is magát a kicsi is tud önálóan enni stb attól nem félek hogy bajuk esne ha több órát a földön feküdnék de azért nem szeretnék ott maradni..

máj. 10. 20:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Megtanítottam nekik, hogy a telefonon hogyan tárcsázzák a 112-őt, ezt ugye lehet hívni feloldás nélkül is és mondtam, hogy amit a néni vagy a bácsi kérdez arra szépen válaszoljanak.
máj. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez engem is érdekel, 4 éves a kisfiam, és főleg akkor jut eszembe, amikor anyukámmal van kettesben (ez ritkán fordul elő, mert külföldön élünk, és anyukám még nagyon jó karban van, de ugye sose lehet tudni).

1-es, megkérdezhetem, mit mondtál a gyerekeidnek, hogy milyen esetben hívják a 112-t?

máj. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha magamnál vagyok akkor nyilván tudok nekik szólni, hogy most vagy hozzák oda a telefont így én azt mondtam, ha anya elalszik és sehogy sem tudják felébreszteni.
máj. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%

#1! Bocs, tudom, tök hülye vagyok, de hogy kell? Én 1x véletlenül felhívtam, mert lefagyott a telefonom és tök ideges lettem rá 🤣 Talán túl sokszor nyomtam a bekapcsoló gombot, de nem biztos, és nem akarom kipróbálni.

Kérdező! Ez a megoldás, amit már írtak. A másik, ha a szomszédhoz át tudnának menni, ha nem lenne zárva az ajtó, akkor feltételezem, hogy gyakran otthon szokott tartózkodni. Vele lehetne kooperálni valami "segélyhívóval", vagy bármilyen jellel, amire ő átszalad egy pótkulccsal, ha jelez a gyerek.

Amúgy köszi. Most várom a babám. Egyedül leszek vele. Eddig ezen még nem paráztam 🤣

máj. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

A lezart kepernyot ha felhuzod beadja hogy ird be a jelkodod, na ott alul van egy olyan gomb hogy segelyhivo. Ott tudja tarcsazni.

Egyebkent nekem 5-6 evesen adtak egy nyomogombos telefont benne volt a szulok szama es a segelyhivoe, a fejembe vertek a 112-t, es hogy mikor kell oket hivni.

máj. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

#5! Tényleg! Köszi 😁

#4

máj. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%
Esetleg még lehet kérdezni, hogy normál okosórán van-e vagy be lehet-e állítani segélyhívó funkciót. A másik, hogy vesztek egy vezetékes telefont, amin van nagyobb méretű gyorshívó gomb. Arra tudsz ragasztani olyan jelet, pl piros keresztet, amit a kicsi is megért, hogy azt kell nyomni, ha baj van, te meg beállíthatod a 112-t.
máj. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
19%

A gondosóra az időseknek lett kitalálva, akik értelmileg már igazan képben. Egy atlag felnőtt képes simán egy mobil telefont hasznalni, neked is ez a megoldás.

Minden mobil telefonon tarcsazhato a segelyhivo feloldas nélkül. A lezart képernyőn ott van, illetve pl a Samsungoknal a bekapcsolo gomb többszöri nyomása is segelyhivokent működik.


A gyereknek tudnia kell a nevét és a pontos lakcímét, onnantól csak válaszolnia kell a féltett kerdesekre, amik nyilván a te allapotodrol kerdeznek. Tehát tanítsd meg a gyereknek, hogy pl ugyan te Mókuskának becézed, a neve Rétfalvi Aladár és a lakcímetek nem a sarki rózsaszín házban a jobb alsó gombot kell megnyomni a liftben, hanem Napsugár utca 13, első emelet 12.

máj. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%
8, a kérdés arra irányult, hogy mi történjen, ha az anya eszméletét veszti. Akkor nem fogja tudni használni a mobilt. Ha eszméleténél van, nyilván hív magának segítséget. A kétéves nyilván nem fog tudni csinálni semmit, a négyévest meg lehet tanítani arra, hogy a vezetékes telefonon megnyomja a kijelölt gyorshívó gombot (meg lehet jelölni egy matricával), és a lakcímét meg kell tanítani neki, valóban. A szituációt el kell játszani vele, és azt is megértetni, hogy a gombot játékból nem szabad használni, csak ha anya tényleg rosszul van.
máj. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk van sima itthoni telefonunk, sosem használjuk, a csomagnál így érte meg. Na én azon tanítottam meg nekik (6 évesek most) hogy ha csak ők és én vagy csak ők és apa van otthon, és anya/apa elesi, elalszik úgy, hogy nem tudják felébreszteni, akkor leveszik a telefont, benyomják hogy egy-egy-kettő és telefongomb, elmondtam hogy néni vagy bácsi fogja felvenni a telefont és amit kérdez arra válaszolni kell. Valamint bemagoltattam velük a címünket is. És elmondta hogy mi történik ilyet esetben. (Idejön a mentő vagy rendőr vagy tűzoltó, éppen mire van szükség, és bejönnek segíteni)
máj. 11. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!