Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezeltétek, ha a jóevő...

Hogy kezeltétek, ha a jóevő gyereketek nagyon válogatós lett 2,5-3 éves kora körül?

Figyelt kérdés

A kisfiam most 3 éves. Mindig jó evő volt, mindent megevett a spenóttól kezdve a bulguron át a karfiolig.


Oké, volt 1-2 dolog, amit nem mindig fogadott el, pl. nyersen bizonyos zöldségek, de azt mondtam, mivel sok dolgot megeszik, nem baj.


Viszont 2-3 hónapja egyre több kaját elutasít, amivel semmi baja nem volt. Nem eszi meg a tojást, szinte már semmilyen zöldséget, inkább kiválogatja a karfiolt a rakott karfiolból, kiszedeti a borsót a borsólevesből. De ma már a tört krumplit sem ette meg hússal.


Nem értem, mi lett, ül a tál előtt és hisztizik, hogy neki nem kell 😞 De semmi lassan. Édess3get sosem kapott sokat, általában ebéd után egy dolgot, midsig mondta is, hogy megette az ebédet, kér szépen valamit, de most már ezzel sem lehet rávenni az evésre, de közben mondogatja napközben, hogy éhes, de bármit mondok, hisztizik, hogy az nem kell, neki csoki kell. Nyilván nem adok, de nem tudom, hogy kezeljem ezt, hogy mostanában alig eszik a gyerek :/



máj. 8. 17:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
13%

Ott szúrtad el, hogy egyáltalán csokit adtál neki. A fiam 3 éves, de soha nem kap csokit. Tortában legfeljebb, de azt sem eszi meg, hála Istennek.


Ráadásul kötötted a csoki evést a főétkezéshez.


Ebéd után közvetlenül gyümölcs sincs, mert megfigyeltem, hogy megdobja a vércukrát és délután nem alszik.


Gyümölcsöt 10-kor kap és a délutáni ébredéskor. Akkor marékkal eszi. 🙂


Azt javaslom, hogy étkezzen veled együtt. Tehát ne külön estesd, hanem üljetek asztalhoz. Legyen a te tányérodon ugyanaz, mint az övén. Közben dicsérd, milyen finom, és ő milyen ügyesen eszik, stb.

Ha a karfiolt szereti, akkor azt főzz neki, pl sonkakocka, kis tésztakocka, szószt főzzél hozzá. Nálunk bevált.


Mi is azt esszük, amit kedvelünk, s hogy mit nem szeretünk, annak meg biokémiai oka is lehet.


Főzz valami újdonságot, ami eddig nemigen volt.


Ha a tojást nem eszi, belecsempészheted a habarásba, stb.

máj. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
11%

1#-es vagyok


Na, tessék!

Pedig csak most találtam rá, hogy a kérdésed miatt rákerestem.


Most már elég nagy, hogy ne etetés legyen, hanem közös étkezés, közben beszélgetés. 🙂


[link]

máj. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem csináltam belőle különösebb ügyet, adtam amit elfogadott és egész gyorsan lecsengett a dolog.
máj. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mi mindig együtt eszünk, hát 3 éves, nem baba, hogy külön kelljen etetni. És eddig is kapott csokit 3 évig, nem volt gondja az evéssel mégsem.
máj. 8. 18:22
 5/15 anonim ***** válasza:
8%

" eddig is kapott csoki 3 evig "


Gratulalok, ismet sikerul majd egy elhizott, tunya, nulla etkezesi kulturaval rendelkezo generaciot felnevelni.


A 3 evesem azt sem tudja mi az a csokolade !

máj. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom ugyanez volt. 2 éves korában kezdett extrémen válogatni. És nem nem a csoki az oka hiszen ő nem szereti a csokit. :) nem eszi meg.


Gyümölcsöt pl meg édesség formában se tudok adni neki semmit. A tortát se eszi meg ha gyümölcsös, egyedül az almát ragcsalja el meg a banánt max de ennyi. Bölcsiben se eszi meg a gyümölcsöt. Én elengedtem a dolgot egy idő után pedig sokat görcsöltem rajta. Az van hogy max 2 féle ebéd van ha egyik se kell neki akkor így járt. Külön nem adok neki semmit csak ha étkezési idő van. 🤷 De ennek ellenére is válogatós. Amit szeret abból sokat is megeszik, igyekszem nyilván olyant főzni aminek legalább az egyik részét megeszi de ennyi. Nem görcsölok ezen már. Amíg jónak súlya nem gyenge addig nem foglalkozom vele.

máj. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
2 eves kor utan elettani, hogy az addig jol evo gyerekek valogatni kezdenek. Az asztalhoz uljon le, egye, amit mi, a tobbiek, ha ehes. Ha nem eszik, az o dolga, ezen nem jatszmazunk, viszont a kovetkezo etkezesig nem kap mast. Mindegyik nagyon hamar tullendult a dolgon. :) (13-11-9-3 eves gyerekeim vannak, utobbi epp ennek a szakasznak a vegen. Mostanra megint egesz joizueket eszik, de az elmult fel evben probalkozott.)
máj. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%
Amúgy igen, hiába pontozzátok le. Azzal nem értek egyet, hogy soha ne egyen csokit vagy édességet, de arra sem kéne rászoktatni, hogy minden főétkezés (ebéd) után egyen valami édességet. Nincs rá szüksége. Felnőttként pont emiatt fog majd egy nagy pizza után lenyomni még fél tepsi sütikét is, meg egy kis kólát is.
máj. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk szokott csokit kapni, de inkább azt mondom hogy ritkán. Tehát nem rendszeresen hanem amikor épp mi is eszünk a miénkből egy harapást.

Szerintem sem jó ötlet alapvetően a csokihoz kötni az evést. Ha eszik akkor azért egyén mert éhes, mert kell neki ne azért mert utána kap csokit.

Na mindegy ez már amúgy is elcsúszott nálatok.

Úgy esetleg hogy kínálsz neki választási lehetőséget? Választhat hogy almát vagy narancsot eszik, vagy főételnél választhat krumplis mácsik vagy brokkolikrémleves. Nem gondolom hogy egyből hatásos a módszer de szerintem működőképes lehet. Azt add neki amit kíván de ne cukros édességes szr legyen. Nem baj ha válogat, ez ennek az idősszaka.

máj. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%

akadj már le erről a csokiról, egyes, nevetséges vagy XD amúgy ez a lehető leggyorsabb módja ,elcseszni az ételhez való viszonyát a gyereknek, letiltani a fél világról, hogy aztán a hátad mögött habzsoljon majd minden szrt, mert hiszen az olyan különleges dolog! kérdező csinálja jól, így mire nagy lesz, és kikerül a szeme elő, nem fogja az édességet valami különleges extraként, hanem csak normál, hétköznapi dologként látni. én élelmes gyerek voltam, ha anyám két kocka csokoládét csomagolt az uzsonnámhoz, az egyiket eladtam három matricáért a turbószuperanyuka kölykének XD

kérdező, ne add fel, és el ne kezd a csokit jutalmul használni, ha mégis megeszik valamit. ne stresszelj rá, csak szorítsd rá, hogy végigülje veletek az étkezést. ne veszekedj, az se használ, mert aztán már a stressztől se eszik, ha tudja hogy vacsora egyenlő az üvöltözéssel. szerintem ezen a szakaszon a legtöbb kölyök átesik, uncsim is sült krumplin és húslevesen élt vagy két éven át. ne add fel, főzz változatosan, ha eddig nem ette nyersen, lehet hogy pont most fogja, idegőrlő, de kísérletezd végig. Picky eaters az angol kifejezés válogatós gyerekekre, keress rá, nagyon sok tipp és taktika van fent a neten, nem csak csokoládés hisztéria XD

máj. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!