Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hany éves kortól ajánlott a...

Hany éves kortól ajánlott a Harry Potter?

Figyelt kérdés
A kislányom (10) és a kisfiam (9) is nagyon érdeklődnének a könyvek/filmek után, de nem tudom hogy ez káros lenne-e nekik

máj. 7. 15:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%
Hogy lenne már káros??? Azt döntsd el, de ez gyerekfüggő, hogy érteni fogják-e a sztorit, mert addig felesleges. És én a könyvekkel kezdeném. Minden befejezett könyv után jöhet egy film. De a 4. kötettől már csak középiskolásoknak ajánlanám, a temetőjelenettől 18 évesen is beszartam elsőre.
máj. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
83%
Pont ennek a korosztálynak való.
máj. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
74%
Miért lenne káros????
máj. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
86%

8,5 evesem most kezdte olvasni, a 2. kotetnel tart, nagyon tetszik neki.

Pont ennek a 9 eves korosztalynak irodott eloszor egyebkent, J.K. Rowling lanya olvasta eloszor aki 9 eves volt.

máj. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, azert gondolom hogy káros lenne, mert én pl a negyedik könyvtől még 20 évesen is paráztam, de az első kettőt mindenképp engedném.
máj. 7. 15:41
 6/24 anonim ***** válasza:
64%
Akkor mi a kerdes ? Olvassak akkor az elso harmat.
máj. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
88%

Ha nem engeded, akkor is olvasni fogja, csak szólok.


Ez tény.

máj. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Erre a kérdésre Rowling azt mondta, hogy mindig kb. akkora gyereknek, mint Harry a sztoriban. Nem biztos, hogy életszerű most már, hogy nem kell 1-2 évet várni a folytatásra, de azért a negyediktől elég sok komoly téma is előkerül, ami még nem biztos, hogy kell egy alsós gyereknek (másrészről a magyar közoktatás eléggé korán traumatizálja a diákokat gyerekek értelmetlen halálával, lsd. Kincskreső kötelező 3.-ban, Pál utcai fiúk 5.-ben). Lehet egy módszer, hogy először olvassa el, aztán nézzétek meg a filmet. Ha nyitott vagy rá, akkor együtt is olvashatjátok a 4-5-6-7. részt, ha semmiképp nem tud várni vele a gyerek, amíg idősebb lesz, akkor rögtön meg tudjátok beszélni a húzósabb dolgokat.
máj. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
96%

A könyveket már nyugodtan olvashatják. A filmekből szerintem a későbbiek látványra erősebbek, ha úgy tetszik ijesztőbbek, mint a könyvek.

Meg hát az igazi élményt a könyvek adják, a filmek szerintem zavarosra sikerültek, ha nem olvastam volna a könyveket, nem is érteném a sztorit, túl sok mindent megváltoztattak és kihagytak.

máj. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
80%
Szia. Kislányom 9 éves, kisfiam pedig 6. Az első 2 részt látták már, illetve kislányom most kezdte el olvasni. Eddig imádják.
máj. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!