Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kérhetek ilyen szívtelen...

Kérhetek ilyen szívtelen dolgot a szüleimtől vagy hagyjam, fogadjam el?

Figyelt kérdés

A téma sajnos kényes, szomorú és mindenki szenved tőle. 3 éves fiunk sajnos örökölt tőlem, s anyósomtól csomó gyermekkori betegséget, asztmagyanús, hajlamos befulladni akut hörgőgyulladással, s sajnos allergiás is, inhalatívan a kutyaszőrre allergiás, súlyosan. Nem 1-2 hapci a dolog, hanem x óra bentlét után elkezd köhögni, sípolni, asztmás rohamot kap, kórházig is jutottunk már 2x ebből, míg egyértelmű lett a gond, kiprovokálja sajnos az allergén

ezt az állapotot nála (benti kutya, minden "kutyás", érezni is, hiába van szellőztetve, a kanapé, ágy, mindenhol ott dekkol a kutya). Több orvos is, anyósom is (mivel ő is asztmás) mondta, hogy csak az udvaron legyünk anyuméknál, a benti lét rizikós, ha az allergén provokálja a légutakat, asztmás lehet véglegesen tőle, s mivel több allergiája is van, amúgy is gyengébb az immunrendszere. Csak reménykedünk, hogy kinövi, ahogyan én is. Na már most a dokik, anyósom, barátnőm, férjem is teljesen ki vannak akadva, hogy ha imádják az unokát, márpedig így van, teljesen jó a kapcsolatunk is, naponta beszélünk, jönnek ők is hozzánk, akkor miért nem adják oda másnak a kutyát, vagy adják be menhelyre, ez milyen egyértelmű már, nehogymár egy kutya miatt ne tudjon menni a gyermek haza az unokával. Nagyon sajnálom a gyermekem, mert ő nagyon ragaszkodna oda is, múltkor is ott akart volna aludni, kérlelt, de nem lehet, csak az udvaron vagyunk, s a szívem belesajdul, mert nem így képzeltem el. Anyósék itt laknak az utcában, az esetek javában rájuk támaszkodunk, ezáltal a kisfiam is jobban húz oda, ez perszr meg anyumnak is meg nekem is picit rossz. Anyósom is morog, mert a nyári szünetet nyilván ő sem vállalja egyedül, elvárná, hogy a másik nagyi is aktívabb legyen és nem érti miért előrevalóbb a kutya, mint az unoka, s az egészség. Valahol a szívem mélyén én is ezt érzem, baromira szenvedek, mert én ha nagyi lennék, nem is lenne kérdés mit tegyek, aztán ha anyum meg jön olyan szöveggel, hogy : Lejöttök? Jajy mindig szaladsz, sietsz, bele kell harapjak a nyelvembe... Viszont össze sem akarok veszni anyuékkal, akik láthatóan nem akarnak megválni a kutyától, inkább elfogadják, hogy akkor ők jönnek majd, mi nem. Egyébként vállalkozók, alig van idejük arra a kutyára, estig be van zárva, nem is járnak vele sehova max este foglalkoznak vele. A kutyát is nagyon sajnálom, hisz nem ő tehet róla, sőt, 10 éve mi és a tesóm könyörögtük ki a benti kutyát. Nyilván ha tudom, hogy a gyermekemre ez milyen hatással lesz, kinti kutyát választok...Sajnos úgy látom semmi esély arra, hogy biztonságban tudjam a gyermekem náluk, így ezt most le kell nyeljem, viszont a többiek nyomás alatt tartanak, szerintük igen is jelentsem ki, hogy amíg ott a kutya, mi az unokát nem visszük,ha ők nem jönnek, akkor nem látják. Én már annyira szomorú vagyok emiatt, hogy el sem hiszitek...


máj. 7. 08:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/119 anonim ***** válasza:
47%
Ezt a sok betegséget inkább ez a diszfunkcionális családi dinamika okozza.
máj. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/119 A kérdező kommentje:
Tessék? Ezt kifejtenéd, mire gondolsz?
máj. 7. 08:29
 3/119 anonim ***** válasza:
89%

Én megértelek, mégis azt mondom, hogy az ember nem azért tart kutyát, hogy ilyen esetben meg eldobja.

Most lehet nekik a kutya is családtag, hamár benn van a lakásba. Most akkor ez olyan, mintha azt kérnéd, hogy az otthon lakó pl tesódat tegyék ki, mert a gyereked heti párszor menne.


Szóval én teljességgel azon az állásponton vagyok, hogy nem, én sem tenném ki emiatt a kutyámat.

máj. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/119 anonim ***** válasza:
97%
Ha ez egy 10+ éves benti kutya, akkor amúgy sincs neki sok hátra. Én senkitől nem kérnék olyat, hogy váljon meg az állattól. Nem fair. Oké, dönthetsz úgy, hogy ezentúl nem viszed oda a fiút, ez érthető, de az, hogy egy idős állatot hagyjanak ott pusztulni valahol, csak hogy nektek heti 1x ne legyen útban, az kegyetlen és nem is jogos.
máj. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/119 Zowie ***** válasza:
95%
10 évvel ezelőtt ti könyörögtétek ki a kutyát, majd miután dobbantottatok, otthagytátok anyádék nyakán. Megszerették, végig nézték, ahogy megöregszik, erre azt várod, hogy dobják be egy menhelyre? Gratulálok, szép kis lelkivilágod van.
máj. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/119 anonim ***** válasza:
96%

Szerinted, ha beteszik a kutyát menhelyre, akkor ki fog onnan kivenni egy 10 éves kutyát? Én megértem a szüleidet én se raknám be. Ez kegyetlen dolog.

Azt mondod, hogy amúgy ők is dolgoznak. A nyár az válalható dolog, szóval a másik nagymama ne mondja már meg, hogy szerinte anyudnak is nagyobb részt kellene kivenni a feladatból, hiszen a gyereket ti válaltátok nem ők. A ti dolgotok megoldani a szünetet. Ne ez miatt legyen már kipaterólva egy öreg kutya.

máj. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/119 anonim ***** válasza:
94%
Ne haragudj, de egy kutya is családtagnak számíthat, főleg 10 év után. Biztos nem tenném ki a szűrét, nem lenne szívem. Az nem megoldható, hogy anyukád járjon hozzátok unokázni?
máj. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/119 anonim ***** válasza:
94%
Nem, nem kérhetsz, előttem már leírták miért. Gondolkodj egy kicsit, lenne szíved egy öreg kutyát menhelyre dobni azért, hogy ti néha elmenjetek?
máj. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/119 anonim ***** válasza:
97%

Soha nem kérném szüleimet erre! Nagyszülő tud hozzám is jönni találkozni, vigyázni az unokára!


Számomra felháborító és nonszensz. Ne a szüleidnek kelljen hozzátok igazodni. Neked kell köztes megoldást találni ami mindenkinek megfelel.

máj. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/119 anonim ***** válasza:
97%
5-tel teljesen egyetértek, nem is írom le újra. 10+ éves kutyát nem paterolunk ki, pláne hogy az esetetekben simán megoldható máshogy a helyzet. Anyukád elviszi sétálni, a játszóra, vagy csak időt töltötök nálatok és kész. A nyári szünetben is átmegy ő és vigyáz rá nálatok. Nem is értem hogy jut eszébe valakinek olyan, hogy egy öreg, felelősséggel vállalt állatot kipaterolnak azért, hogy heti kétszer pár órát ott tölthessen a gyerek a negyvenhetedik nagytakarítás után.
máj. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!