Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ezt tényleg jelentheti a védőnő?

Ezt tényleg jelentheti a védőnő?

Figyelt kérdés

Fiam 5 éves lett 04.-én.

Eddig minden alkalommal a védőnő hívott, mikor menjünk statuszra.

Hozzateszem, nagyon rossz a viszonyom vele. Már az első találkozaskor kritizált, belénk kötött. A terhességi vizsgálataim nagyrésze kimaradtak miatta, mert nem tájékoztatott, hogy kellene. Ő az az igazi mindenbe beleköt fajta.


Szóval 04.én töltötte fiam az 5öt. Nekem ki is ment a fejemből, hogy ez egy státuszvizsgálattal is jár.

Kerek 1 hete hívott a védőnő, hogy vigyem aznap, mert rég meg kellett volna csináltatnom a státuszt.

Mondom és hogy? A gyerek oviba, én dolgozok. Jó, akkor vigyem hétfőn.

Hétfő reggel felhívott, hogy a megbeszélt idő nek jó neki, vigyem délre. Mondtam, az nekem nem jó, aznap 2ig értekezletem van. A megbeszélt 4óra jó lett volna.

Már itt kiakadt.

Oké, vigyem csütörtökön. Most beteg lett a gyerek, lázas. Hívtam, hogy nem megyünk holnap. Erre közli, szerinte nem beteg, csak nem akarom vinni.


Kertem új időpontot. Jövőhéten a gyerek a mamánál lesz, nekem 1évben 1x 1hét külföldi munka, pont a jövőhét. Anyukámnak nincs kocsija, nem kérném, hogy sétáljon le a vasútra, ami 20perc otthonról neki, gyerekkel 30, majd vonatozzon, vigye el státuszra, majd menjenek haza.

Ezért mindtam a védőnőnek, utána heten bármikor jó, megoldom.

Erre kiakadt, mert az 5éves státusz 5évesen van, nem 5év 1 hónaposan.

Ő akkor már nem csinálja meg, jelenteni fogja, hogy nem vagyok együttműködő.


Most komolyan ilyennel elmehet a gyámügyre? Komolyan ennyire pontosan kell venni azt az időt?


ápr. 24. 09:48
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
85%

A terhességi vizsgálatok benne vannak a kiskönyvben, hogy mit és mikor kell elvégeztetni. Oké szólhatott volna a védőnő, de te is megnézhetted volna és pont.

Én a helyedben biztosan nem küldeném a nagymamával a státuszvizsgálatra ebben a helyzetben, főleg nem azzal az indokkal, hogy te külföldön leszel. A szülőknek gondolni kell minden évben erre, hogy a betöltött 4-5 éves kor körül vinni kell majd a gyereket. Ha te tudod, hogy nemtudsz könnyen eljönni a munkahelyedről, akkor a kor betöltése előtt te is jelentkezhettél volna dátumokkal, hogy mikor tudnád vinni. Sajnos ebben a helyzetben nem ő lesz az aki engedni fog ebből. Oda rak be ahol van szabad időpontja, nem a te naptáradhoz fog igazodni.

ápr. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat!

Apuka 1 éve meghalt, egyedül nevelem.

Nem fog 1 hetet hiányozni az oviból, megnyugtatlak. Mi lakun x településen. X településen van a védőnő is. Anya lakik y településen. Y településen dolgozok, oda jár a gyerek oviba. Anyáéktól 10perc gyalog az ovi, addig ő hordja.


5 éve még nem álltunk így anyagilag mikor terhes lettem. Államiban végeztem a terhesgondozást. A megállapításon a doki a védőnőhöz irányított, hogy majd ő elmondja mikor hova kell mennem.

Semmit nem mondott. Én kertem mindenhova időpontot a kiskönyv alapján. Pontosabban voltam laborba, és a genetikai uh-kon. A védőnő meg megnézte a papírjaimat, beírta a kiskönyvbe. Mikor 38hetes lettem és mentem nst-re, ott derült ki, hogy a 4hetente lévő terhesgondozásra nem jártam. Mert nem tudtam, hogy kell. Kaptam a lecseszést is, mert miért a védőnő írta be a papírokról az eredményt, miért nem szólt, hogy menjek nőgyógyászhoz?!

A neten csak a kötelezőket talaltam meg, azokon voltam is, de ennyi.

Illetve a 36hetes kenetvétel is lemaradt, mert arról sem írtak.

Isten bocsáss meg, hogy első terhességgel nem voltam profi a vizsgálatokban.

ápr. 24. 10:30
 13/31 A kérdező kommentje:

Az a a fél nap ami nem volt jó, illetve a jövőhét. Az 365 napból 6napot jelent...

Arról meg had ne én tegyek, hogy most beteg a gyerek, nagyon szívesen bevinném neki lázasan is.

ápr. 24. 10:31
 14/31 anonim ***** válasza:
91%

Mondd meg nyugodtan, hogy jelentse, te pedig őt fogod jelenteni amiatt, hogy nem hajlandó végezni a munkáját, és az ő hibája az, hogy nem tudtatok megjelenni a státuszon, mert lemondta a megbeszélt időpontot.

Jeled nyomatékosan, hogy a jövő hét utáni (általad megjelölt) hét továbbra is alkalmas, hívd fel még egyszer, ha visszajöttél külföldről.

Ha továbbra sem hajlandó időpontot adni, akkor engedd el. (Ha van emailcíme, akkor lehet, hogy érdemes úgy is megkeresni, hogy legyen nyoma... beleírva, hogy az általa ápr 22-én lemondott, majd a gyermek betegsége miatt elhalasztott időpontot szeretnéd pótolni X héten, jelezzen vissza, melyik időpont alkalmas. Ezzel duplán le vagy védve.)


Kérdésre válaszolva, azt megteheti, hogy jelez, jelzésre a családgondozó kimegy, de biztos, hogy ismerik ők is ezt a nőt, és nem csak veled kekec. Meglátogatnak, megbeszélitek, hogy te igenis szeretnéd pótolni, ekkor és ekkor és ekkor volt megbeszélve, ezért maradt el, és ennyi.

ápr. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
90%
Ha jelenti is, semmit nem jelent. Nem kell félni a hülye államtól.
ápr. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
14-es válaszadóval értek egyet. Ha tudsz írj emailt, hogy legyen nyoma. Sms is jó lehet. Ne hagyd magad.
ápr. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
68%

Nekem is ez volt az első gondolatom, hogy írj neki e-mailt és ha esetleg jelent is, lesz mivel védekezned, nem csak az ő szava áll a tiéddel szemben.

Terhesgondozás: azért nálad is vannak komoly gondok. Hol élsz? Szatyorban? Senki nincs a kornyezetedben akinek furcsa lett volna ,hogy nem jársz nőgyógyászhoz? Anyukád is járt már veled. Ez ne is haragudj, de nem a védőnő hibája. Ennyire tájékozatlan nem lehet Senki, hogy nem jár nőgyógyászhoz terhesen. Az ultrahangokon sem tűnt fel senkinek? Ez nettó hülyeség.

ápr. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

Kedves 17!

Nem, senkinek nem tűnt fel, senki nem hiányolta. Ha hiányoltak volna, nyilván onnantól jártam volna. Köszi nem élek szatyorban. Ahogy szerintem arról sem tehetek, hogs nem volt a közelemben más terhes, aki meg volt, az 10+éve volt és ugyan ugy csak ezeken a vizsgálatokon járt mint én.

Ennyire tájekozarlan nem lehet senki. Hat ne haragudj, de mégis honnan a búbanatból kellett volna gondolnom, ha akkor mindenki azt mondta, hogy ennyi ami kell?!

ápr. 24. 14:23
 19/31 A kérdező kommentje:

Nőgyógyásznál meg jártam, ha hiszed, ha nem. 4db uh-m megvolt, plusz 2x is jártam a nőgyógyászaton vérzés miatt. Ott sem tűnt fel senkinek....

Mikor kiderült, mindenki mindenki a védőnőre mutogatott, mert ő beírta a kiskönyvet, holott nem az ő dolga lett volna, neki kellett volna a nőgyógyászatra irányítania.

ápr. 24. 14:26
 20/31 anonim ***** válasza:
36%

5# egyetértek!


Kérdező, lehet,hogy a védőnővel (is) baj van, de ez alapján nálam leírtad magad.

ápr. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!