Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beszéd javítása/gyakorlás...

Beszéd javítása/gyakorlás otthon káros?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy 3,5 évesen még normálisnak mondható, hogy beszédhibás, 4 éves korig szeretnék várni a logopédussal. Viszont, ha őszinte akarok lenni, eléggé zavar, hogy kisfiamnak nem mennek bizonyos betűk, pedig olyan okos gyermek, folyékonyan beszél is. Szeretnék neki segíteni. Mik azok a feladatok, amik esetleg hasznosak lehetnek? Mozgással is összefügg a dolog, ha igen, miket kellene csinálni? Amikre gondoltam csinálni: bubi/pingpong labda fújás, zsepi, gyertya fújás, nyelvvel felszedni pl a gabonapelyhet, ilyesmi. Viszont nem tudom szakember nélkül az itthoni játékos gyakorlatok megengedettek? Jó volna, ha erre logopédus válaszolna nekem. Illetve én is mindig artikulálva mondom vissza a dolgokat, nem javítom. Köszönöm a válaszokat.
ápr. 19. 14:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%
Ha ezeket nem feladatként csináltatod, nem árt. A többit bízd szakemberre, ha eljön az ideje.
ápr. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%
5 éves kortól javítja a beszedhibát a logopédus, mert sok gyereknél addig magától rendeződik. 3,5 éves teljesen normális, hogy nem beszél helyesen, ez az élettani pöszeség.
ápr. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%

3,5 évesen ez totál felesleges.

Nekem 5 éves, még most is van 1-2 betű, amit nem jól használ.

A logopédussal beszéltem, totál korának megfelelő. Majd szeptembertől, nagycsoporttól kell járnia, tehát 5,5éves korától, nem 3,5

ápr. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Értem, akkor túlbuzgó lennék? Viszont nála nem csak az a fránya R a mumus, hanem még legalább 5 hang ezen kívül...
ápr. 19. 15:23
 5/20 anonim ***** válasza:
72%
A helyedben megkeresnék egy logopédust, és töle kérdezném meg, mennyire problémás a gyerek beszéde a korához képest, töle kaphatnál tippeket, mit érdemes és mit nem próbálni otthon, a logopédus nem "ördög", hanem erre kiképzett szakember, aki tényleg tud segíteni.
ápr. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk is 5 hang volt hibás, az 5. szülinapja előtt egy héttel màr az R is ment és egy hiba sem volt. Várjàl szerintem.
ápr. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
87%

Nyugodtan konzultálhatsz egy logopédussal. Majd ő megmondja mekkora a baj és kell-e segíteni.

Egyébként semmiképpen ne gyakorolj vele úgy hogy ez most feladat. Mozogjon sokat, hinta, csúszda, libikóka, roller. Fújjatok buborékot, pitypangot, utánozzatok patadobogást

ápr. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

3,5 évesen lányomnak egy hangja se volt tiszta, mégse vállalta el egy logopédus se. Korai.

5 évesen több mint 12 hang nem ment, akkor vállalta el a magánlogopédus is (az óvodai ennyi hangra kevés, főleg miután 2 hetente volt 1 csoportos alkalom).

Az első logopédus nem jött be magánból se, covid miatt le is mondta az órákat, fél év alatt sehova nem haladt. Majdnem 6 évesen vette át az új, heti kétszer jártunk, egy év alatt minden hangot kijavítottak.

A kicsi 4 évesen kezdett logopédusnál, marhára korai volt, utólag ezt mondom, ugyanis 1 év alatt is alig haladtak.

Utána ahogy betöltötte az 5 évet, megtáltosodott.

ápr. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
42%

Én csináltam vele ilyen gyakorlatokat 🤷, hogy "mit mond a kígyó? Sssszz" Hogy fúj a szél? Sssszz" stb. Nem is tudtam hogy nem kellene kijavítanom a hangokat, amiket eleinte nem jól ejtett. Nálunk főleg a H, J, R nem ment. Most lesz 3 éves, és tudja mindet, tökéletesen tiszta a beszéde. Jó, úgy magában nem tudja még pörgetni az R-t, amikor kérdezem hogy "Hogy csörög a telefon? Rrrrrrrrrrr" de ha egy szóban van R is, azt is szépen ejti. Úgyhogy nem gondolnám, hogy kárt okoztam.

De Kérdező, az oviban biztosan lesz logopédia, ne aggódj rajta, ha nem megy neki, majd nagycsoportra megtanulja.

ápr. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
71%
Még annyi jutott eszembe, hogy egy ismerősöm gyereke évekig járt logopédushoz, és neki javasolták pl.a buborékfújást.
ápr. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!