Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért viselkedik így az...

Miért viselkedik így az apjával a majdnem 2 évesem?

Figyelt kérdés

Nemsokára 2 éves lesz a kisfiunk. Az apjával nagyon furán viselkedik. Játszik vele, jól elvannak. De amint kimegyek a szobából, azonnal sír, jön utánam. Wc-re se tudok menni nélküle. Ha ott vagyok, az apja nem olvashat neki, nem adhat inni, semmit.

Ellenben ha a 13 éves nővére van ott, vele simán elvan.

Olyankor elmehetek wc-re, ihatok egy kávét, most reggel a komplett fürdőt ki tudtam takarítani, a fiam utánam se jött, hogy hol vagyok. Ugyanez az apjával úgy néz ki, hogy 5 másodperc múlva már jön utánam.

Miért csinálhatja ezt? Van erre valami megoldás?


márc. 17. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Szeparációs szorongás, teljesen normális. Majd elmúlik idővel.
márc. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem 2 évesen már nem kéne ezt csinálnia.A lányom csinálta ezt még kisebb volt.Most egy éves,van,hogy sír utánam,de vécére menni,zuhanyozni akkor is kell.Ha álmos akkor nem tudom itt hagyni,mert szopizik.
márc. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
De bizony, hogy 2 évesen is van egy szepa hullám, sőt, akkor is amikor először közösségbe kerül.
márc. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De a nővérével nem csinálja. Vele simán elvan hosszabb ideig is. Csak az apjával van ez.
márc. 17. 11:11
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a két év eddig hogy nézett ki? Mennyit volt vele a nővére, mennyit az apja? Neked milyen az apjával a viszonyod? A lányoddal milyen a viszonyod?

A mindennapokban eddig mennyit és hogyan vett részt az apuka?

márc. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A férjem 1 éve váltott munkahelyet, azóta keveset van itthon. Amikor viszont itthon van, csinál mindent. Etet, pelenkát cserél, öltözteti, játszik vele. A fürdés születése óta az apjával zajlik.

A nagylányom annyira sokat nem foglalkozott eddig vele, igazából csak annyira szoktam megkérni korábban is, hogy hadd igyak meg egy kávét, vagy ilyesmi. Szóval sosem volt ráerőltetve, hogy foglalkozzon vele. Mostanában szokott vele önszántából játszani, meg olvas is neki. Ha hazajön az iskolából, a kisfiú rohan oda, ad neki puszit, öleli. Ha az apja jön haza, magától nem megy oda, csak ha szól neki az apja, hogy gyere ide.

A viszonyom a lányommal és a férjemmel is jó. Nincs feszültség, nincs vita köztünk.

A kicsi egyébként szeptember óta bölcsis.

márc. 17. 12:13
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szeparációs szorongás, plusz dackorszak. Az apjával kevesebbet van (nyilván, mert dolgoznia kell). Na meg bölcsis is ugye. Nincs vele annyi időt, mint veled meg a testvérével, titeket szokott meg, mint biztos pont, ha eltűntök a szeme elől titeket keres. Ez majd változik, nyugi. Lesz olyan, amikor "csak apa kell" korszaka lesz 🙂. Nálunk változóan ment 2-5 éves kora között, hol csak én voltam jó neki, aztán csak az apja, engem altatásnál is kiküldött, hogy az apja menjen 🤷🏼‍♀️. Aztán megint csak én.
márc. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!