Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetek ha az ovisom...

Mit tehetek ha az ovisom olyan gyerekekkel barátkozik akik "rosszak"?

Figyelt kérdés
Verekednek, csúnyán beszélnek... Stb. Sajnos eltanulja tőlük ezeket a dolgokat. Hiába mondom hogy ne barátkozzon velük. Tehetek valamit? Legalább azért hogy ne vegyen át ezt a viselkedést tőlük. Később is ilyen barátai lesznek?
febr. 24. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg érdeklődéssel és valódi odafigyeléssel, hogy mit tart jónak ezekben a gyerekekben és mi az ami zavarja őt bennük.


Szerintem ezek mentén már tovább lehet menni a megértésben, hogy miért húzza őt ez a fajta viselkedés magához. Lehet, hogy egyszerűen csak nem érti és próbál közel maradni, hogy megérthesse.


Egy biztos, tiltani nem fogod tudni. De értő figyelemmel, odafigyeléssel és érdeklődéssel segítheted egyengetni a szociális fejlődésének útját. A választás azonban mindig az övé marad, ezt el kell fogadnod - ez az ő kontrollja, nem a tied. :)


Kitartást és sok szuper beszélgetést nektek! ♡

febr. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
A te gyerekeddel van probléma. Egy jól nevelt, normális gyerek elutasitja a deviáns visekkedesu társait, mert nem ebbe nőtt fel, ismeri a szabályokat és a család normáit. Vagyis bocsánat, nem a gyerekeddel van probléma, hanem a szüleivel. Valamit elrontotok.
febr. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2-es, a gyerek most feszegeti a hatarait es ismeri meg onmagat. Nem minden a csaladi hatter es a neveles. Volt egy osztalytarsam, kozeposztaly-nem fanatikus de vallasos szulok- rendezett hatter. 13 evesen 30as pasikkal chatelt hagyjuk is mikrol...
febr. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent nekem kamaszkent volt rossz barati tarsasagom, tobb fele tudatmodosito szerrel eltek, de sose eroltettek hogy csinaljam enis es sose cikiztek, hogy nem olyan vagyok mint ok. Szoval nem torvenyszeru, hogy a gyerek bele lesz vive a rosszba. Kisgyerekkent pedig eleg kulonc voltam, azokkal baratkoztam akiket masok kiutaltak, piszkaltak szoval nem azert volt kamaszkent ilyen tarsasagom mert gyerekkent is rossz gyerekekkel logtam volna.
febr. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Oviba nálunk is ez volt. A csendes fiam megtalálta a 2 legrosszabb gyereket. Nem nagyon lehet vele mit kezdeni, oké elbeszélgettem vele, de többet nem tehetünk.


Iskolában szintén, de ott nem tartott sokáig a barátság. Azóta hozzá hasonlóakkal barátkozik.

febr. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én sokáig tűrtem,tutujgattam,próbáltam megértő lenni...sikertelenül. Aztán közöltem az ovónővel,hogy vagy távoltartja az idiótáktól a gyerekemet,vagy következményei lesznek,ha nem. Érdekes módon pár napon belül már az összes óvónő es dadus tudta,kiket kell távol tartani a gyerekemtől és megoldódott a dolog. Le is szálltak a gyerekemről és volt egy nyugis évünk. Már iskolás.
febr. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!