Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek 3 vagy több gyereke...

Akinek 3 vagy több gyereke van,kérdeznék?

Figyelt kérdés
hány gyereket terveztél,és ebből mennyi sikerült? és hány éves voltál az elsőnél? időben úgy jött össze ahogy tervezted vagy előbb- később?mióta tudod,hogy mennyi gyerekez akarsz? én már 11 éves korom óta úgy gondoltam,hogy 4 gyereket akarok,2 kisebb 2 nagyobb,én egyke vagyok. azt hittem gyerekfejjel,hogy már 20 évesen szülök mint anyám.ehhez képest 27 voltam,és első után csak 8 évvel sikerült a második.(ugyanaz a férjem).két évre rá a harmadik. férjem negyediket már nem enged :p
febr. 20. 02:02
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
75%

"27 voltam,és első után csak 8 évvel sikerült a második.(ugyanaz a férjem).két évre rá a harmadik."


Tehát szültél 27, 35 és 37 évesen. Igazat adok a férjednek, örüljetek, ha mindhárom egészséges lett, ne akarj ennél idősebb korban még egyszer szülni.

febr. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
15%

Azért válaszolok, mert nekem szól a kérdés, 3 vagy többgyerekeseknek!


Mi fiatalon ismerkedtünk meg a férjemmel, 17 évesen. 22 évesen házasodtunk össze. Több gyereket terveztünk kezdetektől fogva és megbeszéltük, hogy kis korkülönbséggel nekik jó lesz. Így szültem 25, 27 és 29 évesen. Aztán jópár évvel később felmerült, hogy legyen negyedik. Évekig beszéltünk róla, majd 38 évesen mondtuk azt, hogy vagy akkor vagy már nem lesz, így próbálkoztunk. Hozzá kell tennem, hogy mindig nagyon könnyen teherbe estem. Így volt ez 38 évesen is. Sajnos akkor 2 korai vetélésem volt. Az első különösen fájt, hisz addig semmi probléma nem volt de terhesseg, se szülés közben. Eszünkbe sem jutott, hogy velünk ez megtörtenhet. A második után fél évet pihentettük a témát, mert fájt meg féltünk. Aztán mégis úgy döntöttünk, kell nekünk ez a baba. Tavaly decemberben született, amikor mindketten 40 évesek voltunk. Életünk egyik legjobb döntése volt. A tesói imádják, pedig kamaszok. Sokkal könnyebben élem meg, mint mikor még két kicsi szaladgált baba mellett. Meg érettebbek is vagyunk, máshogy értékelünk sokmindent. Nekem a 40 volt a lélektani határ. Az volt kicsit nehezebb, hogy újra be kellett szerezni mindent, de sok helyről kaptunk sokmindent, alig kellett venni valamit.

Kívánom, hogy úgy legyen, ahogy nektek a legjobb. Nyilván sokmindent mérlegelni kell, meg mindkettőtöknek akarni kell. Minden jót kívánok!

febr. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
32%

Én m8ndig 3 szerettem volna mi is ennyien voltunk.

Én késői voltam 11,13 volt a korkülönbség köztünk, ez is tetszett. A férjemék ketten vannak.

18,20 évesen szültem a férjem nem is akart többet, pénz és hely hiány miatt magamat is mindig letudtam beszélni róla.

Majd nagyházba költöztünk és már nem tudtam lebeszélni magam, nem bírtam a férjemre nézni sírás nélkül, mert úgy éreztem ő miatta nem lehet még egy gyerekem.

Majd megszületett a kicsi 40 éves korom előtt pár hónappal, utána lett volna még 1 lányunk de sajnos beteg lett volna.

Nagyon szerettem volna hogy a kicsinek is legyen akivel együtt nő fel, de sajnos 40 felett nekem már nem sikerelt egészséges terhességet összehozni.

Örülök hogy az utolsó pillanatban még ő megszülethetett,és egészséges.

febr. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
23%

Miért lettem lepontozva?! Mert 4 gyerekem van?! Vagy nem a kérdésre válaszoltam! Bírom az egy vagy kétgyerekes anyákat, akiknek teher a gyerek és el se tudja képzelni, hogy több legyen. Vagy azokat, akik azt hiszik, 30-35 felett nem kellene gyereket vállalni. 😂

Remélem, feleannyira boldogok, mint én!!!😂

febr. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

3 gyerek van.


2 volt tervben, egészen a középső gyerek 5 éves koráig, ezután tervezetten született a 3. baba.

febr. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
köszönöm írhattok még :) most mennyit teszek a kasszába,nyilván ami a gyerekekre jár.a kicsik 3 és 1 évesek és férjem nővére is sürget mikor megyek már dolgozni,nem baj,hogy alig alszok,nem dolgoztam előtte eleget,meg dolgozhatunk még utána egész életünkben.szerintem aki 4 gyereket vállal tudja,hogy el kell tartani őket és mennyi mindent kell majd venni nekik,és így is bevállalják,dícsérni kéne őket,de csak bántást kapnak. de akinek véletlen jött a 4. azt nem bántják,pedig még el lehet vetetni ha nagyon nem akarják. mások története érdekel még,hogy alakultak a tervek.
febr. 20. 18:00
 17/25 A kérdező kommentje:
és mindig ezzel jönnek,hogy mindegyiket egyetemre járatni,kocsit venni stb.de minket hogy neveltek? én egyke vagyok,mégse kaptam semmit.férjemmel mi gyűjtöttünk jogsira,kocsira,albérlet,házvétel,. a fősulira nem futotta. mégse ítéled el a szüleidet,hogy felelőtlenek voltak,mert nem kaptál semmit,aki meg mindent megad a gyereknek,abba is belekötnek,hogy tanulja csak meg a gyerek,hogy meg kell dolgozni érte...
febr. 20. 18:17
 18/25 anonim ***** válasza:

Ha már eldöntötted minek írtál ki kérdést? Nyilván van aki rávilágít arra, vagy rakérdez, hogy miből akarod eltartani, suliba járatni stb.

A legtöbb ember aki tudatosan vállal gyereket akár egy akár hatot annak ezeket a kérdéseket fel kell tennie. Én senkit nem ítélek el akinek több gyereke van és a kommentemben sem írtam olyat.

Az én szüleim pont, hogy támogattak minket és nem voltak gazdagok mielőtt még azt mondanád. Mi hárman vagyunk testvérek egyedül én akartam egyetemre menni. De mindhármunknak amennyit tudtak segítettek a szüleink, hogy elinduljunk az életben. Nekem 3 évig fizették az egyetemet utána olyan munkám lett ami mellett el tudtam magam tartani, és a testvéreimnek is segítettek. Apukám közalkalmazott anyukám pedig varrónő volt most már nyugdíjasok. Negyedik gyermeket azért nem vállaltak mert nem bírták volna anyagilag. Ha bírjátok anyagilag akkor nyilván nem kell ezen gondolkodni. De ha nem akkor igenis fel kell tenned a kérdést, hogy miből neveled fel. Mi lesz, ha speciális igényei lesznek stb.

Az egészség sem utolsó szempont. Már van 3 gyereketek nyilván nekik is szükségük van az annyukra. Sosem tudhatod, hogy nem lesz problémás a terhesség. Erre is kell gondolnod.

Ezer meg egy kérdés van amit egy gyereknél is fel kell tenni.

Elfér a lakásotok/házatokba még egy? Szűkösen vagy elegendő helye lesz?

De ott a férjed szempontja is. A gyerekhez ketten kellenek ő nem szeretne. Fordított esetben neked hogy esne, hogy ő akar te meg nem?

Erős frusztrációt érzek a szavaidból, hogy te semmit nem kaptál a szüleidtől.

febr. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
77%

Dicsérni? 😂🤦


3 gyerekesként sírva röhögök..

Ha elismerést vársz, azt max a férjednél keresd.

Senki nem fog azért dicsérni mert ész nélkül szülsz.

febr. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

10-es vagyok. Mit kéne dícsérni? Oké, az igaz, ha valaki tudatosan vállal 4-5-6 akárhány gyereket azt nem kell bántani, ha szépen, tisztességesen ellátja azokat a gyerekeket. De ennyi. Nem jár érte buksisimi csak annyiért, hogy szült. A magánügye annak a párnak, aki ennyit vállal. Annak is aki egyet vagy aki egyet sem.

Az iskoláztatás meg igen is drága, plusz ha fejlesztés kell (az állami rendszer telt és "döglődik", nincs fejlesztő pedagógus. Hiába írnak ki heti 2 fejlesztést, ha havi 1x tudja betuszkolni az idejébe. Saját tapasztalat, magán logopédiára járt az egyik gyerekem emiatt), különóra, esetleg korrepetálás.

Amúgy attól, hogy te nem kaptad meg ezeket nem azt jelenti, hogy senki sem. Mi hiába voltunk négyen, apánk ragaszkodott ahoz, hogy 18.-ik szülinapunkra mind jogosítványt kaptunk 🤷🏼‍♀️. Az volt a szülinapi ajándék, hogy kifizette. A férjemék hárman, nem az egészet, de nekik is bőven beszálltak a diákmunkás pénzük mellé a szüleik és mindháromnak lett jogsija. A férjemnek a fősuli alatt sokmindent álltak (csak ő ment, a tesói technikumnál megálltak), fizették a kollégiumot, kapott valamennyi pénzt, plusz diákmunka. Nálunk ketten mentünk felsőoktatásba, nekünk is hasonlóan. Diákmunkáztunk, de támogattak a szüleink mellette, hogy ne teljes állásban kelljen a tanulás mellett dolgoznunk és ennyivel könnyebb legyen.

febr. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!