Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen hatással van a szobafog...

Milyen hatással van a szobafogság a gyerekekre?

Figyelt kérdés
jan. 6. 08:54
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Egy gyereket TILOS szobafogságba tenni, büntetendö is, meg értelme sincs, ezzel csak azt lehet elérni, hogy téged utálni fog, semmi mást
jan. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%

Melyik torveny tiltja?


Az se megoldas ha semmit nem tiltasz neki. Hogy lesz motivalva ha minden alanyi jogon jar? A munkahelyen se jar fizetesemeles teljesites nelkul es ott is meg az eletben is vannak buntetesek.

jan. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

A büntetés és a motiváció két különböző dolog. A büntetés csak addig motivál míg érdekli a gyereket, idővel nem fogja.

Másrészt azzal, ha a szobájába zavarod azt tanulja meg, hogy elkülöníted, ha problémás, ez nem segítség.

Olyat ok, h addig bemegy, míg lenyugszik, és közben gondolkodik rajta, hogy mit csinált volna másképp, majd közösen megbeszélitek. De ezt is csak abban a korban, amikor már megtanulta, hogy miként tudja megnyugtatni magát, és ezt is a szülőnek kell tanítania.

jan. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%

Se szobafogsag,se kiabálás,raverni sem szabad meg a seggere sem.

Akkor az a gyerek milyen büntetést kapjon ha a szép szó nem használ?

jan. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szobafogsag inkabb azt jelenti nalam, hogy nem mehet sehova el. Nem azt, hogy bezarom egy szekrenybe.

Bar teny meg nincs tinim csak egy 8 hos, 3eves es egy 4.5 eves gyerekem.


2. Voltam.

jan. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Pont olyan hatással van rá, mint a verés. Egy idő után már nem érdekli, vagy kifejezetten tesz érte, hogy kapjon.


Mondjuk a szobafogságos dolog inkább a tiniknél fordul át, mikor már énidőt akarnak, s nem azt hogy a szülők rajtuk csüngjenek.


A direkt rosszalkodás meg a kisgyerekeknél gyakoribb, mert ha a szülő veri is, abban a pár percben legalább rá figyel s foglalkozik vele.



A gyerekek (nem tudatosan) elég hajmeresztő dolgokat tudnak bevállalni, ha közben elérik a céljaikat. A bűntetés nem számít.

jan. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%
A szobafogság a gyerekre úgy hat, hogy ettöl kezdve a szülöt szadista állatnak tartja, és garantáltan nem akar úgy viselkedni, ahogy a szülö akarja, ott fogja átverni, ahol csak tudja
jan. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

Sose voltam szobafogságba és lányom se...nem is lesz.

Motiválni kell inkább.

jan. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%
Sosem voltam szobafogságban, és a jövőbeli gyerekeim se lesznek soha. Nem hiszem hogy jó módszer a fegyelmezésre. Bár, én azért sem kaptam ilyen büntetést, mert borzasztóan introvertált és visszahúzódó voltam.
jan. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
64%
Soha sem voltam szobafogságban, de rám nem hatott volna, introvertált otthonülő vagyok, imádok/imádtam a szobámban lenni. Van, akivel szemben értelmetlen. Szobafogság, mint "büntetés", hülyeség. Kisgyereket beküldeni pár percre a szobájába, amíg lenyugszik, nem ördögtől való. Kamasz gyereket egy időre letiltani a külön programokról, ha pl javítani kell az eredményein, szintén nem ördögtől való, és ezt nem is totális bezártságként tudnám elképzelni, hanem, ha lenne egy nagyon elmászkálós kamasz gyerekem, aki minden nap a haverokkal szeret lógni és minden nap este 8 körül vagy később érne haza és emellett rosszak lennének a jegyei, akkor megbeszélném vele, hogy ez sok, heti egyszer csinálhat programot, vagy mehet buliba, hétköznap legyen itthon időben, tanuljon.
jan. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!