Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Màsnál is van ez a murphy...

Màsnál is van ez a murphy hogy mindig akkor nyaggat a gyerek amikor pont baj? Mondjuk egy nagyon fontos telefonban vagy, vagy épp a forró tesztát szűröd meg azok a pillanatok amikor nagyon nem jó?

Figyelt kérdés

Mindig akkor vonít, vagy hisztizik be vagy mászik ràm mindig azokban a pillanatokban amikor egyenesen zavar es nagyon. Vagy amikor az apjával vita van. Vagy amikor munkahelyről hívnak. De ott a tesztaszűrés is vagy ha épp mondjuk emelem a szekrényt mert a lába alatt takarítok,mindig a legrosszabbkor mikor nagyon nem jó akkor jön rá a gyerekre hogy szerepelni akar es olyankor nagylapáttal fokozza, zaklat idegesit hisztizik.

Ellenben máskor nem.



#idegességre zaklatás
2023. nov. 1. 13:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
Nálunk is ráéreznek mindig 🤷‍♀️
2023. nov. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%
Igen.Mi vállalkozást működtetünk, ha beteg itt van velem. Múltkor olyan hisztit levágott, míg a vásárlóval foglalkoztam hogy nagyon gáz volt...
2023. nov. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%

Igen ,a mi fiúnk szándékosan is csinálja meg bele is tud traffâlni a dolgokba véletlenül is.😁

4 éves

2023. nov. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
De ez mire jó? Kell a gyerekfejlődéshez evolucióhoz? Vagy tanuljon az anya polipnak?
2023. nov. 1. 13:20
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
Leszoktak róla, mert ilyenkor nemes egyszerűséggel közöltem, hogy "most nem". Akkor is, ha nem tetszett nekik, vagy akár még jobban visítottak tőle. Mint ahogy pl ebéd közben is marha hamar leálltak az ugráltatásommal, mert arra se vagyok hajlandó. Ha leülünk enni, akkor én is leülök és nyugodtan eszem, nem csak a család többi tagjának jár ez a kiváltság. Persze, a gyerek az első, meg nyilván egy vészhelyzet felülír mindent, de egyébként nem kell hagyni magatokat csicskáztatni.
2023. nov. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%

Nem, nincs ilyen.

A nagy (9) és a kicsi(3

2023. nov. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%

Hoppá véletlen elküldtem.

Szóval a 3 és a 9 éves is tudja hogy ha telefonálok akkor csend van. Azt a pár percet ki tudják bírni. A 3 éves is már fel tudja fogni hogy olyankor dolgozom.

A konyhába a nagy már segít, a kicsi tudja hogy ja főzök és forró dolgok vannak ott nem jöhet be.

El kell nekik többször is magyarázni ha kell.

Nem hülyék csak gyerekek

2023. nov. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen, ugyanis kezdettől a saját szintén elmagyarázom neki, nevelem.


Pl telefonálok, akkor csend van - ha mégis vonyít, akkor elmegyek másik szobába és magamra csukom az ajtót - vagy őt viszem át, a sajátjába és ott játszhat, amíg telefonálok.


A konyhába NEM jön be - nézhet persze (rács van az ajtónál), de nem mászkálhat odabenn, amikor főzök, mert senkinek nincs szüksége egy konyhai balesetre.

Unokanővéremre pont így borult rá a forró víz, mert a kétévese ott sertepertélt körülötte és csak úgy szórakozásból meglökte (mint egy kétéves, játszani akart).

2023. nov. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%
A 4 éves már többnyire megérti, ha épp nem érek rá. A telefonálást se szokta zavarni, kivéve ha egy rokonnal beszélek, mert akkor tuti ő is akar. Nekem az a kedvencem, amikor a kicsi (3 hónapos) bekakil, elmegyek pelust cserélni, akkor tuti neki is mennie kell és elkezd kiabálni a wc-ről, hogy kész van és segítsek, miközben a tesóját teszem épp rendbe, akit nyilván nem hagyok a pelenkázón. De szerencsére csak ezzel szokott sürgetni, máskor megvárja míg ráérek.
2023. nov. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%

Ami kifejezetten veszélyes lehet a számára, azt ha kell, drasztikusan is megakadályozom, nem érdekel, ha sírva fakad és utána vigasztalni kell, a biztonság az első. Pl ha tésztát szűrnék, és oda akarna jönni, ha kell akár lábbal is ellököm, de nem fogom ráönteni a forró vizet. Bár ezekről sokat beszéltünk vele, szinte minden gyerekbiztos, és már érti a forró fogalmát is, ha szólok, hogy ez most veszélyes, akkor megáll távol és max néz.

Ami csak zavaró, ha közben ott van, de nem veszélyes, azt elmondom neki, hogy miért csinálom, miért van rá szükség, ha lehetséges ő is kipróbálhatja, de attól még várnia kell (pl telefonálok). Én minden létező dologba próbálom bevonni, így sok dolog már nem olyan érdekes neki, hogy balhézzon miatta.

2 éves, nagyon sok mindent megért, és ha nagyjából tartva van a kis napi rutinja, akkor nem szokott "direkt" akkor jönni, amikor biztos nem jó. Ez jellemzően inkább akkor fordul elő, ha valami történik, a napi rutin borul, nem tudtunk kimenni a levegőre és nehezebb a nap mindenkinek.

2023. nov. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!