Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt ilyen anyuka aki...

Van itt ilyen anyuka aki később kezdte a darabos étel bevezetését?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 2 eves kisfiam.

Eddig turmixoltam mivel mindig feltem h megfullad eves közben és későn erő gyerek is. Nem is akar abszolút rágni csak csipsz vagy dinnye barack ilyeneket. Nos ma elvettem tőle a pépes etelt én vagyok a hibás. Nagyon akaratos nem akarja megenni az etelt mostmár csak pepesitve. Mit tegyek? Turmixot elraktam ma nem evett semmit eddig. Szomorú vagyok magam miatt. Hogy hogy lehetek ilyen? Eroltettem az evest ha kellett ha nem. Mit tegyek? Első gyermek


2023. aug. 29. 08:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

Ezt te rontottad el.

Ha a csipszet rágja akkor mást is ragnia kellene,tehát tud rágni,csak így kényelmesebb neki,hogy csak nyeli.

A csipsztol nem féltél,hogy megfullad?

2023. aug. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Eleteszed,adj neki rendes darabos ételeket ha éhes enni fog.
2023. aug. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem fokozatosan térj át a darabos ételekhez, egyre kevésbé turmixold össze neki. Egy drasztikus váltást nyilván nem fogad kitörő örömmel, pláne ennyi idősen.

A “ha éhes enni fog” már nálam se jött be gyerekként, ebben én nem hiszek.

2023. aug. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem is fokozatosan állj át a darabosabb ételekre.

Az én fiam 6 hónapos, az első 2 hétben kapott teljesen turmixolt ételt, azóta csak villával töröm össze, hogy maradjon benne darabka is, ugyanúgy eszi. Nekem szándékomban állt hamar rávezetni a darabosabb táplálkozásra, hogy szokja akkor, amikor tanul enni. Ezt sajnos nagyon sokáig húztátok.

Unokahúgom 1 évesen bármit megeszik, kenyeret, mandarint, almát stb és nincs se összetörve se turmixolva, csak feldarabolva.

2023. aug. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

Evésterapeuta MOST!!! 2 évig elcseszted, ezt egyedül nem hozod helyre!

Neked is kell a szakemberi segítség, hogy elhagyd a károsan berögzült dolgaidat.

2023. aug. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
58%

Én úgy csinálnám, hogy fokozatosan, egy-egy kis darabot belecsempészve, és ezt több napig.

Utána még több kis darab, és növelni a mennyiséget, majd egyre nagyobb puha darabokat is bele, pl jól megfőtt répa, krumpli, nem egyből keksz.

Nekünk is volt ebből probléma az elején, de fokozatosan egyre ügyesebb.

2023. aug. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
A kis darabok belecsempészése azért nem jó, mert a megszokott püré után nem számít rá, és nagy a fulladásveszély. Én szakembert keresnék fel első körben mert ez egy nagyon speciális helyzet. A szülők pedig menjenek el pszichológushoz, mert ez nem normális hogy valaki ennyire retteg.
2023. aug. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%
A gyerek elmúlt 2 éves! Itt már az otthoni praktika, a hagyományos megoldás kevés! Szakember kell! Minél előbb!
2023. aug. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
30%
Az én gyerekem márciusi születésű, és azután a nyáron kezdett el darabos ételt enni, miután betöltötte 2. évét. Nem kellet se pszichológus, se szakember, egyszer csak elkezdett normálisan enni. Most már egyetemista és köszöni szépen kb. bármit megeszik.
2023. aug. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%

Ha eddig püréket evett, akkor ne vond meg hirtelen. A te hibàd, hogy eddig csaknazt kapott. Ez nem akaratossàg, hogy azt kèri, amit megszokott. Csipsz ekkora gyereknek egyàltalàn nem való.

Elkèpzelni nem tudom, hogyan evett a gyereked. Kèt èves mèg a nem blw-ző csalàdokban is a ,,közös" ételekből kap àltalàban. Nem volt fura az egèsz?@?!

Adj neki minden ètkezesre pürèt ès darabost is. Hogy meglegyen a szokàsos és ismerkedhessen az újjal is.

Remèlem azèrt nem kanalaztad neki!!! Izmai nem sorvadtak el a ràgàshiànytòl az arcàban???

Ha esetleg pròbaltad, de sosem fogadta el a darabost, az lehet iozmtònus problèmàtòl vagy szenzoros zavartól.

2023. aug. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!