Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megfázhat a vizes pizsamától?

Megfázhat a vizes pizsamától?

Figyelt kérdés

A 3 éves pajzsmirigybeteg lányom állandóan leizzad, amikor elalszik, meztelenül 22 fokban is izzadna szegény. Minden egyes éjszaka átöltöztetem, szárítom a haját, de most annyira kimerült voltam, hogy kinyomtam az ébresztőt és ez nem történt meg.


A gyerek egy papírvékony pizsamában aludt az oldalára fordulva (az egész, vizes pizsamás háta levegőzött) kb 4 órán keresztül, takaró nélkül a 24,5 fokos szobában.


Megfázhat ettől? Hiába volt meleg a szobában, ha a pizsamája csurom hideg izzadtság.



2023. aug. 2. 03:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem nem egészséges dolog ennyire izzadni.. ki volt már vizsgálva emiatt?
2023. aug. 2. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Pajzsmirigybeteg, az endokrinológusunk tud erről, szívultrahangja is volt kétszer, ott is tudott róla mindkét kardiológus.
2023. aug. 2. 03:52
 3/19 anonim ***** válasza:
64%

Nekem is volt ilyen izzadós időszak. Érdemes nyakig betakarózni, illetve én legalább egyszer minden este ruhát, lepedőt és takarót is cseréltem.

Nem éreztem magam sose megfázva, vagy taknyosnak, csak szimplán fáztam ha megébredtem az éjszaka közepén.

2023. aug. 2. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ő lerúgja az összes létező takaróját magáról, a hálózsákot meg felkel éjszaka és leveszi. Ezért szoktam nagyon vékony ruhában altatni, betakarni, majd 1 óra múlva leveszem a vizes ruhát és vastagabba öltöztetem, akkor már nem szokott izzadni és nyugodtan ki is takarózhat, mert 2 réteg ruha van rajta.
2023. aug. 2. 04:27
 5/19 anonim ***** válasza:
41%

Vagy megfázott vagy nem, 1-2 napon belül kiderül


De ez az egész helyzet nagyon nem normális, nem tudják ezt kezelni valahogy?

2023. aug. 2. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
69%

"De ez az egész helyzet nagyon nem normális, nem tudják ezt kezelni valahogy?"


Gyulladás is okozhat izzadást, ami "normális"-nak mondható. Ha lemegy a gyulladás, eltűnik az izzadás.

2023. aug. 2. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
25%

#6 nehogy már az izzadás is baj legyen.😅Az én lányom is izzados.

Azt nem értem ,hogy szerencsétlen gyerekre mi a francnak a pizsama nyáron.Egy triko egy bugyi és kész.

2023. aug. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%
Elég egy bugyi/pelenka rá. És akkor nem marad vizes rajta semmi.
2023. aug. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%

Nem értem, ha annyira izzad, a hajszálvékony pizsama is minek kell rá. Akkor nem lenne, ami ráizzadjon.

A kisfiam nem izzad, de 4 hónaposan is a nagy melegben 1 szál pelusban, nagyon max 1 ujjatlan bodyban alszik.

2023. aug. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
77%
Nem hinném, hogy beteg lenne, ám ha ennyire izzad, akkor hanyagolnám a pizsit. Sajnos az én lányommal is ugyanez a helyzet, ő is pajzsmirigybeteg, 5 éves, és állandóan izzad és melege van. Ilyenkor csak egy bugyiban alszik otthon, sosem fázott még meg, pizsamában rommá izzadna. Ugyanez van az öltözködéssel is, mások már éppen kabátot adnak a gyerekre, ő meg még jól elvan rövidnadrágban és maximum egy pulcsiban. 10-15 fokban pólóban és rövidnaciban rohangál, és még így is képes kimelegedni.
2023. aug. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!