Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha nem vállalunk be testvért,...

Ha nem vállalunk be testvért, akkor örökké lelkiismeretfurdalásom lesz? Vagy ez elmúlik majd?

Figyelt kérdés

Nem merünk már másik gyereket vállalni (egyrészt a korunk miatt sem), másrészt pedig az anyagiak miatt sem. Most nem állunk rosszul, de ki tudja, mit hoz a jövő, és mi lesz velünk 20 év múlva, mire a gyereket "indítani" kéne az életbe?


Lelkiismeret-furdalásom van, hogy a gyerekemnek nem lesz testvére, megfosztom őt valamitől. (nekem és a férjemnek van testvérünk, de nem szoros a szál közöttünk.. mármint a testvérek és köztünk).


Elmúlik ez a lelkiismeretfurdalás valamikor szerintetek? Csak nekem van, a férjem szerint túldimenzionálom ezt is, mint mindent.. ráadásul úgy, hogy én sem szeretnék második gyereket már.


2010. okt. 12. 23:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Inkabb gondolj arra, hogy tobb figyelmet (es anyagi tamogatast) tudsz majd adni a gyermekednek.
2010. okt. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedves vagy. :) Erre gondolok én is inkább, de a kisördög azért fel-feljön belőlem néha (sokszor). Remélem elmúlik valamikor, mert így elég rossz (nekem) most.
2010. okt. 12. 23:26
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Én egyke vagyok.Igazából soha nem éreztem emiatt rosszul magam,nem éreztem,hogy megfosztottak valamitől,mivel ebbe születtem bele,ezt szoktam meg! :)

Neki nem lesz ettől rosszabb semmi,legalább minden figyelmed csak rá összpontosul.Ezért ne legyen lelkiismeret furdalásod! ;)

2010. okt. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

:) Köszönöm, de jó volt ezt olvasni. :)


Két hasonló korú (és nemű) unokatestvére van, közel is lakunk egymáshoz, tehát állandóan "egyedül" mégsem lesz. És az unokatesók is egykék (egyelőre legalábbis, de úgy tudom, ők sem terveznek másodikat) :(

2010. okt. 12. 23:30
 5/14 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ha nem hagy nyugodni ez a dolog ne zárd le végleg, csak napold el és majd meglátod hogy alakulnak a dolgaitok pár év múlva. Ezeket a dolgokat nem lehet előre tudni. Van olyan gyerek aki jól megvan egykeként és van olyan aki "meg van veszve" egy tesóért. Van ahol jó kapcsolat lesz felnőtt korra a testvérek között, van ahol épp csak ismerősök maradnak, van ahol esküdt ellenségekké válnak. Sokszor ez még a neveltetéstől is független, a gyerekek természetén múlik. Az anyagi része is annyira kiszámíthatatlan. Valószínűleg mi sem leszünk sztármenedzserek sztárfizetésért, de pl. a szüleink a korukból adódóan 20-25 év múlva sajnos már nem biztos hogy velünk lesznek, akarjuk vagy sem, örökölünk utánuk. Meg aztán amúgy is, sosem lehet tudni, jöhet egy jó ötlet egy vállalkozáshoz, egy jó álláslehetőség, egy amerikai nagybácsi ;). Egyszóval a fentiek miatt mi még elnapoltuk a testvérkérdést, ha 4-5-6 év múlva megengedhetjük magunknak akkor vállalunk másodikat, ha nem akkor nem. Addig meg tesszük a dolgunkat és meglátjuk mit hoz az élet. Az útnak indítással egyébként úgy vagyok, hogy szerintem nem tragédia ha nincs a lakás, a kocsi a feneke alá tolva a gyereknek hanem maga teremt elő dolgokat. Ez nyugaton általános felfogás, még az egyetemi tanulmányokat sem finanszírozzák a szülők. Az évfolyamtársaim közül pl. anno sokan dolgoztak suli mellett és sokkal jobban megállják a helyüket az életben mint én, aki bizonyos értelemben burokban nőttem fel. Mivel mi sem vagyunk fiatalok, pláne nem biztos hogy huszonévesen még támogatni tudjuk majd a gyerekünket.
2010. okt. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én egyke vagyok és 40 éves. A fiam még kétéves sincsen. Én úgy gondolom, hogy a fiamnak fontos, hogy legyen testvére, hiszen 20 év múlva mi már ki tudja hol leszünk, vagy éppen mennyire leszünk egészségesek. Szüksége van a fiamnak arra, hogy valakivel megossza majd a terheket, feladatokat, családi dolgokat, s érzelmi támaszt tudnak majd egymásnak nyújtani. Nem szeretném, ha a fiam egyedül maradna ebben a világban, legyen egy tesója.

Én egyke voltam, elvoltam így is, bár állítólag mindig testvérkét kértem a Mikulástól. Én mindenesetre nem emlékszem, hogy hiányzott volna. Felnőttként viszont már hiányzik. A nagyszüleim és szüleim is mind elmentek már, s teljesen magamra maradtam. Tehát látod, az ember aszerint ítéli meg ezeket a dolgokat is, hogy mit élt meg a saját életében, gyerekkorában, vagy később. Szerintem a tesó fontos, és nem múlhat anyagiakon.

2010. okt. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi az újabb válaszokat. :)


Mindenünket továbbajándékoztam már, ami egy babának kell. (Bútorai, babakocsik, ruhák, ágyneműk, szóval mindent). Mivel annyira biztos vagyok benne, hogy nem merem. Nem főleg az anyagiak miatt (ami most nem rossz), de a korunk erősebben nyomaszt. (38 éves vagyok, a férjem 43, a lányunk pedig 3 múlt). 35 évesen szültem, 40 évesen pedig már egészen biztosan nem akarok. A férjem addigra 45 lenne.. na ezért nem vagyok biztos benne, hogy megérnénk a 2. gyerek felnőttkorát is. :( (Ha velünk történne valami, a lányunk jó kezekben lenne, erről már most "gondoskodtunk").


Köszönöm szépen a válaszokat. :)

2010. okt. 13. 13:28
 8/14 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló, Nektek sok sikert a továbbiakhoz! :)

Nekem van testvérem, gyerekként sem jöttünk ki túl jól (ellenkező neműek vagyunk, és csak 2 év korkülönbség van köztünk), és most sem ő az, akihez fordulok, ha bajom vagy örömem van, hanem a barátaimhoz, akik már 25 éve a legjobb barátaink.

2010. okt. 13. 13:29
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én csak 9 év múlva vállaltam be, sosem akartam kis korkülönbséget, min 5-6 évet, Így alakult.

Kb csak 6-7 éves korában kezdtem lelkifurdalást érezni, hogy az én fiamnak soha nem lesz ksitestvére, leginkább reggel felkelés után tört rám.

Nálam ez volt a jel.

Az elsőt 28, a másodikat 37 évesen szültem.


A ksi korkülönbségre még mindig azt mondom, hogy brrr, minden tiszteletem azé aki bevállalja...

2010. okt. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :) Ha az elsőt 28 évesen sikerült volna, akkor most nem gondolkodnék ennyit a másodikon! :) De ezt már lekéstem. :( Sok örömet kívánok Nektek is! :)
2010. okt. 13. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!