Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Megengednéd hogy a majdnem 16...

Megengednéd hogy a majdnem 16 éves lányod egy cigány fiúval járjon?

Figyelt kérdés
2010. máj. 2. 10:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/130 A kérdező kommentje:
Több mint 1 éve vagyok együtt a barátommal aki roma.Anyuék sajnos nem engedik pedig a szüleivel is ismerik egymást beszélgetni is szoktak és a barátom is nagyon rendes és nagyon szeretem.Már most másodjára derűlt ki nem olyan rég hogy együtt vagyunk hát amit kaptam...Anyuék azzal indokolják hogy nem akarják hogy cigány legyen a családba.De én nagyon nagyon szeretem és ő még nálam is jobban szeret mert ezt érzi az ember.A szüleim sajnos hajthatatlanok!Aki tud az segítsen.
2010. máj. 2. 10:33
 2/130 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek egyet anyukádékkal. Sajnos azonban valamilyen szinten már még én is látom a diszkrimináció okait, de bizonyítsd be nekik hogy a te párod kivétel! Ülj le velük beszélgetni, és kérd meg őket szépen, hogy csak egy esélyt adjanak neki, ismerjék meg, próbáljanak elvonatkoztatni a származásától, hiszen te szereted. mondd el nekik amit itt leírtál, hogy te vele akarsz lenni mert szerelmes vagy és ő kedves veled. Nem szeretem mikor az emberek nem látják a kivételeket, hiszen ha csak egy darab roma van aki rendet a földön, akkor már ne általánosítsunk.
2010. máj. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/130 A kérdező kommentje:

Köszi a választ azt hittem majd csak off-olásokat kapok:)

Próbáltam már velük beszélni de amit feljön ez a téma csak a kiabálás van:S Apu még hagyján de anyu...Nagyon nehéz így titokba lenni már több mint 1éve de a szerelem mindent kibír.És remélem majd 1szer beletörődnek.

2010. máj. 2. 10:52
 4/130 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nagyon elítéltek majd, de a véleményem az, hogy én sem szeretném, hogy a lányom egy roma fiúval járjon.

Ismerek nagyon rendes romákat és némelyik rendesebb mint egy "magyar", de a szokások eltérőek.Nem biztos, hogy össze tudnak szokni a családok. Mert a fiúval együtt jön a család is. Persze lehet mondani, hogy te a fiúval vagy, de ott a család is és nagyon megtudja keseríteni az életet.

Elcsépelt mondat, de lakva ismeri meg az ember a másikat!

2010. máj. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/130 A kérdező kommentje:
Hát igen meg lehet ezt is érteni mer tényleg vannak olyan romák akikről még beszélni sem érdemes.Olyannal össze sem állnék.Nagyon szeretem a szüleit is és ők is engem!Remélem egyszer megfognak békélni a de ha nem akkor nincs más választásom.Úgy tervezzük ha kijártam a sulit akkor náluk költözök.Anyuék mindíg azzal fenyegetőznek hogy feljelentik(most februárba 18 éves lett),de ha már 18 leszek sztem semmit nem tudnak tenni.Igazából nem tudom ez hogy megy úgy hogy erre is kérnék válaszokat hogyha valaki 18 éves lett a szülei mit tudnak tenni vagy bele tudnak-e szólni az életébe?
2010. máj. 2. 11:19
 6/130 anonim ***** válasza:
88%

ha 18 elmúltál nem tudnak semmit tenni. már 16 felett is csak nagyon nagyon keveset, nem valószínű hoyg megnyernék a pert, sőt, a párod családja feljelentheti őket ombudsman-nál, azért szerintem még bírjátok addig titokban amíg elmúlsz 18. Ha emúltál beszélj a szüleiddel, de nagyon figyelj rá hogy türelmesen, okosan észérvekkel győzd őket meg, és ha ők kiaálnak se gyere ki a sodrodból, csak egy esélyt kérj a párodnak. A szokások valóban különböznek, de azért azt is hozzátenném hogy a mai romák már nem ragaszkodnak a szokásaikhoz annyira, és egyáltalán nem biztos hogy nem fognak alkalmazkodni a helyzethez, főleg hogy ez csak a kérdezőn és a párján múlik. Nyilván a fiú cslaádja előbb akar majd unokákat és esküvőt, de ha a fiú megérti a kérdezőt semmi probléma nem lesz.

-első voltam.

2010. máj. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/130 A kérdező kommentje:

A szülei se nem szeretnék ha túl hamar családot alapítanánk.Azt mondta ha oda is költözök majd 18 évesen hozzájuk,járjon a fia is iskolába vagy tanfolyamokra és én is.Aztán jöhet a munka és majd utánna ház gyerek stb.Mondjuk nagyon szeretjük a gyerekeket úgy hogy olyan 20 évesen szeretnék is egyet.De hamarább nem.

Köszi szépen neked a válaszokat(első) sokat segítettél:)

2010. máj. 2. 12:31
 8/130 anonim válasza:
82%
Ne keveredj... a vér nem válik vízzé.(Tisztelet a nagyon kevés kivételnek)
2010. máj. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/130 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó nagyokosnak: a magyar eleve kevert nép, szóval ezt buktad.


Kérdezőnek: Meg. Nekem mindegy volna, hogy néger, cigány, kínai, magyar vagy bármi. A személy maga érdekel, nem a származása. Javaslat: két évet kibírtok titokban, ha tényleg szeretitek egymást. Utána meg a ti döntésetek, nem a szülőké. A szülők fontosak az életben és mindig jó, ha jó kapcsolatod van velük, de az ember jövője a saját munkájában, személyében és a maga által alapított családban van, nem a szüleiben.

2010. máj. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/130 anonim ***** válasza:
70%
Véletlenül sem. Miért nem tudsz a saját fajtádból választani? Vannak nagyon helyes MAGYAR fiúk is.
2010. máj. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!