Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit kezdjek a 9 éves lányommal...

Mit kezdjek a 9 éves lányommal, aki már most nem fogad szót és nagyon befolyásolható?

Figyelt kérdés

Szinte soha nem tesz rendet a szobájában és a barátait is lecserélte,azóta nem bírok vele.Az egyik "legjobb" barátnőjének készített egy nagyon jó nyakláncot,amit a kislány visszaadott neki,mert az én lányom ment olvasás versenyre és nem ő.(tehát irigységből)Nagyon rosszindulatú ez a lány.Gúnyolódott,mert az én lányomnak csak most lett Hanna M-ÁS pulcsija és neki előbb volt.Sok lenne felsorolni.

Ma suli után nem haza jött,hanem megint a barátai kérésére csavarogni ment és kísérgette őket az étkezőbe,ahova az én lányom nincsen beíratva.

Osztály első volt ,de már a tanulást is hanyagolja.Az apukájával is flegmán beszél és az én intelmeimet sem veszi komolyan.

Mivel büntessem meg,hogyan hathatnék rá,ha már a szép szó sem segít.A mostani barátai között van olyan lány,aki fenyegette és a barátságával zsarolja,ha ezt és ezt teszi,ő nem lesz a barátja....és úgy fejbe ba**za,hogy kifolyik az agya.

Miért kell ilyen barát az én lányomnak,miért nem vesz komolyan engem?Hogyan büntessem?Most vissza mentünk dedóba,mert 50* kell leírnia,hogy nekem anyu parancsol.

Fogalmam sincsen hogyan hassak rá,hogy ne legyen a barátai által ennyire befolyásolható.

Ki mit tenne a helyemben?


2010. ápr. 23. 14:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%

Sok-sok beszélgetés, hogy érezze, hogy Anya szereti akkor is, ha ő rosszat csinál. DE!!! Lefektetni a "játékszabályokat", és ha megszegi, megvonni tőle azt amit a legjobban szeret: Pld. tévé, számítógép, plusz szobafogság, hogy legyen ideje gondolkodni.


9 éves, még nagyon kislány!!! Előbb kellett volna jóval "megfogni", de szerintem most még épp tehetsz valamit, mielőtt eldurvul a helyzet!


Tudnia kell a gyereknek, hogy ki a "főnök", mert jelenleg úgy gondolja, hogy ő. Jogosan, hisz ha nincs szankcionálva, ha rosszat tesz, akkor miért ne tenné?

2010. ápr. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Igazad van,teljes mértékben.

Nagyon jó volt a kapcsolatom a lányommal és most is nagyon sokat beszélgetek vele,tudja,hogy megőrzöm a titkait,ha panaszkodik nem adom tovább az apjának stb...Viszont ezek a mostani barátnői...én úgy látom,hogy inkább úgy viselkednek,mint sok 10-en éves,sem,mint ahogy a korukhoz illene.Pl.tanárnő felszólította az egyik lányt,hogy holnapra mossa le a körmét,mert korai és az iskolában tilos a 3 színű köröm viselése(most 2. osztályosak a csajok,nem töltötték még be a 9-et).Anyukának is szólt a tanárnő szülőin,de ő csak mosolygott.

A példakép számukra Lady Gaga és Hanna Montana.Úgy is próbálnak öltözködni,az egyik lány gitárral a vállán jár suliba,msn-eznek és közben gúnyolódnak,hogy az én lányom nincsen iwiw-en és nincsen msn címe sem.Folyton cikizik,ő pedig alkalmazkodni próbál.Csak ez már szemet szúr,hogy nekem is képes hazudni(volt rá példa)és suli után tekeregni.

Nem szeretném,ha olyan lenne,mint ők.Amióta kiírtam a kérdésemet,már járt itt az egyik lány(elküldtem haza)ki volt festve a szeme és szájfény ragyogott a száján...Ez nem oké egy 8-9 éves lánynál,én még korainak tartom.

2010. ápr. 23. 14:59
 3/17 A kérdező kommentje:

A viselkedése kb 1 hónapja változott meg,de nagyon.Ezért nem kellett taktikáznom és különösebben szabályokat felállítanom,de már igen.Úgy gondolom,hogy most az elején kell eloltanom a tüzet,mert talán később már késő lesz.

Szeretném a korának megfelelően kezelni és büntetni őt,ha ez szükséges.

2010. ápr. 23. 15:03
 4/17 anonim ***** válasza:
Ha jól vettem ki gúnyolódnak is a kislányodon és bántóan bánnak vele.Minek kellenek neki ilyen haverok?Beszélgess vele jó sokat és magyarázd meg neki,hogy nem ez a helyes viselkedés.Amugy nem fáj Neki,hogy ilyeneket mondanak a "barátai"?Valahogy eszközöld ki,hogy ne találkozzon ezzel a "bandával".De semmi képpen ne tiltsd el.Hány évesek a lányod úgynevezett barátai?
2010. ápr. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Az eltiltás dolgoktól célravezető lehet, a szobafogság viszont a világ egyik legostobább és legértelmetlenebb büntetése szvsz.


Ha tényleg jó a kapcsolatod a lányoddal, akkor azt kéne tisztázni vele, hogy MIÉRT kell neki ez a társaság? Szívatják, mégis hozzájuk akar alkalmazkodni. Ez így nem működik és minél előbb eljut erre a következtetésre, annál jobb. Nekem hasonló helyzetem volt a helyi srácokkal anno és elég nagyot koppantam a végén, mikor kiderült, hogy mindegy mit csinálok, oda én nem kellek. De ezt neki kell belátnia elsősorban, ha konkrétan eltiltod a "barátnőitől" az nem fogja meggyőzni az igazadról. Ami önmagára ártalmas lehet (nem tanulás, elcsavargás), attól tiltsd el, de ne közvetlen a társaságtól! Lehet, hogy csak én voltam csökönyös, de én kilencévesen folyton "csakazértis" alapon csináltam, amitől csak el voltam tiltva (azért nem mindent, de rengeteg dolgot).

2010. ápr. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Túl vagyunk egy beszélgetésen.(apu,lányom és én)

Ő is tudja,hogy rossz irányt vett,de fontos neki,hogy elfogadják a társai.A lányom augusztusban lesz 9 éves,a mostani barátai minden az osztálytársai és 8-9 év közötti lányok.Ma elmondta délután,hogy az osztályából már néhány fiú is megjegyezte neki,hogy égő,amit csinál.Már nem olyan kedves,jó csaj,mint volt.Hogyan alakult ki a mostani társasága,nem tudom.(tippelem csak,hogy énekkar és dráma órán alakult ki a díszes társaság)Csak azt látom,hogy az igaz barátnője kerüli,már nem keresi annyira és elkezdett negatív irányba fejlődni.

Szerencsére okos lány ő és megmondtuk neki az apukájával,hogy ne akarjon ilyen lányokat utánozni és ne akarjon nekik megfelelni.Legyen ön maga,legyen az a kislány,aki eddig volt.Nem tiltom el őt a "barátnőitől",hagyom,hogy ismét csalódjon.Talán akkor rá jön és komolyan veszi,hogy nem ők az igaz barátnői.Hanem az a kislány"ok",aki"k" felhívtak és kerestek minket,amikor ő beteg volt és a nyakába ugrottak,amikor végre mehetett suliba.Akik örülnek az ő ötösének még akkor is,ha ő"k" csak 3-ast kaptak.

Arra próbálom nevelni a lányom,hogy nem baj,ha csak egy barátja van,de az legyen igaz,őszinte és önzetlen barátság.Van is 2 ilyen barátnője,de ők kerülik,amióta ezekkel a lányokkal csavarog.Azt is megtudtam most délután,hogy késett óráról,mert a barátnőivel csincsókokat szedett az udvaron.A tanár ment ki szólni nekik,hogy már régen becsengettek.

Remélem hamarosan a régi lesz és nem tanul meg ennél jobban hazudni és nem lesz ennyire befolyásolható(pláne a butaságokra)!

Köszönöm,hogy írtatok és szántatok időt a bajomra!

2010. ápr. 23. 17:21
 7/17 anonim ***** válasza:

Egyet nem értek.

Mi az, hogy egy 8 éves(mert még nem kilenc) csavarog a barátival?

2010. ápr. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Augusztusban tölti a 9-et(nagyon gyerek).Ezért háborgok,hiszen ő nem volt ilyen...gondol egyet és sétálgat a barátaival suli után,nem pedig haza jön(a többiek mindig csalogatják).A többiek szülei lehet nem idegeskednek,de én sík ideg vagyok,amikor késik.Soha nem tudni...érheti bármi baj.Mivel ő még gyerek az első kellene,hogy legyen a tanulás,nem a barátnőkkel lógás.Nem lenne semmi gondom,ha szólna,elkéredzkedne,de nem teszi.Ő saját maga és a barátnői döntenek.Megkérdeztem,hogy ma miért csavargott,hát nem meg beszéltük ezt?Erre ő:elfelejtettem.
2010. ápr. 23. 18:10
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

1. Kedves Kérdező!Mivel még én is gyerek vagyok, nincs jogom ítélkezni feletted, és nem muszáj megfogadnod a tanácsaimat.Én csak őszintén elmondom a véleményemet, tehát kérlek, ne sértődj meg azokon, amiket most fogsz olvasni

2. A probléma az, hogy kb. ebben a korban kezdődik a "menő akarok lenni" alapelv beállása a gyerekeknél.Elkezdődik a "csordatörvény", tehát aki nem sminkel, nem lakkozza a körmét minden héten 3 színűre és nem csavarog, az egy senkiházi.Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, kérdező, de a te lányod sajnos kissé sablonosan gondolkodik, hiszen ő is "menő" szeretne lenni.

3. Azzal semmi baj nincsen, hogy szeretik Lady GaGát (én is bírom), csak azzal van a probléma, hogy minden cselekedetét követendő példának vesznek.Pedig GaGa sajnos olyan dolgokat is produkál a kamerába, ami abszolút nem gyerekeknek való (értsd:majdnem meztelenül való, erotikus táncikálás, azonos neműekkel való csókolózás, feltűnő, r*bancos ruhákban való öltözködés).Hannah Montana nincs ilyen "káros" hatással a gyerekekre, ám az ő sorozata sem teljesen a lányod korosztályának készült.Tehát az a sorozat valójában 14-16 éveseknek szól, talán legkorábban 11-12 éves korban ajánlott nézni.

4. Visszatérve a "csordatörvényre", az egyik kommentelőnek igaza volt; akármit csinálhat a lányod, ő sohasem fog bekerülni a "népszerű arcok" közé.Csak ki fogják használni a befolyásolhatóságát és naívitását, ezért kell feltétlenül beszélned a lányoddal!

5. Talán azért szokatlan egy kicsit ez a probléma, mert amikor én voltam 8-9 éves (nem volt olyan régen), még nem a divattal foglalkoztunk.Ennek a problémának az az oka, hogy sajnos a világ egyre gyorsabban halad - a rossz irányba.Az én osztályomba jár négy olyan korombeli lány, akik már a legújabb divat szerint öltözködnek, sminkelnek...Sőt, már csókolóztak is egymással (szájrapuszi és nyelves egyaránt) , egymás fenekéről nyalogatják a pirosaranyat, egymás melléről a tejszínhabot, illetve egymás hasáról is a tejszínhabot...És egymás szájába adogatták a tejszínhabot (bocs, hogy ilyen sokszor szerepelt a "tejszínhab" szó egymás után).Tehát sajnos azt kell mondanom, hogyha a lányod így folytatja, talán hatodikra ő is eljuthat idáig, sőt, még rosszabb is lehet...

6. Gondolom, arra már rájöttél, hogy beszélned kell a lányoddal, de minél hamarabb!Magyarázd el neki ezt, amit most írtam, és amit előttem írtak...Magyarázd el neki, hogy miért rossz út az, amelyiken ő jár!Muszáj tályékoztatnod őt a következményekről, különben ő is olyan lehet pár év múlva, mint az útszéli, könnyűvérű r*bancok...És nem kell őt eltiltanod semmitől, mert az csak ront a helyzeten!Csak az a lényeg, hogy beszélgess vele minél többet és minél többször, legfőképp ezekről a lányokról!Próbáld meg lebeszélni ezekről a dolgokról!

7. Mint már mondtam; nem muszáj megfogadnod a tanácsaimat, mert én még igencsak gyerek vagyok, de azért remélem, hogy nem feleslegesen gépeltem regényt, és sikerült segítenem.:) Köszönöm, hogy volt türelmed/türelmetek végigolvasni ezt a hosszú szöveget!Egyébként én még csak most vagyok hatodikos, tulajdonképpen egy 12 éves lány vagyok...De örülök, ha tudtam segíteni!Sziasztok!

2010. ápr. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
aki fenyegeti azt nyugodtan sza_rrápofozhatod..de a kislányodat se kíméld neki is leoszthatsz párat mert a leírtak szerint nagyon elkanászosodaott..állj a sarkadra!
2010. ápr. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!