Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi a véleményetek? Esetleg...

Mi a véleményetek? Esetleg tanácsolhattok is!

Figyelt kérdés

Gondolkodtam azon, hogy itt a nyár, és minden nyaram olyan haszontalanul telik el, azt leszámítva hogy a barátaimmal vagyok és táborozok, amikor nem csinálok semmit, akkor semmilyen hasznos dolgot sem csinálok. Illetve teljesen be vagyok gyöpösödve a számítógépbe, ezért arra gondoltam, hogy mivel anyukámnak ígyis úgyis szüksége van a gépre, ezért áthelyeznénk az ő szobájába a gépet, de azért én is használhatnám csak nincs állandóan az az inger hogy gépezzek..

És arra gondoltam, hogy a nyár összes napját kinevezem valamilyen napnak, és akkor egész nap azt csinálom. Tehát mondjuk: takarító-rendrakónap, szépségnap, olvasásnap, kreatívkodásnap, sportnap, shoppingolásnap, unokatesózás-nap, ottalvósbulinap, stb...

És így a táborok, meg a programok mellett, amiből idén most annyira nem lesz sok, mint az utóbbi években, amikor szabad vagyok, nem menne el feleslegesen egy nap sem.. Mert eddig minden nyáron az volt hogy a programmentes napokon reggel felkeltem, leültem a gép elé, majd este lefekedütem, közben ettem (ja és jól meg is híztam!)

Szóval emellett több erőm lenne a fogyókúrára is, mert eddig csak kb. unalomból híztam el, unalomból ettem a gép előtt.


És még tanácsokat várnék milyen napokat tarthatnék a fentiek mellett? :))

13/L

(háziállatom, testvérem nincs.)


2011. máj. 30. 18:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Vedd át a házimunkát az anyukádtól. Tanulj meg főzni is. A szabadidődben pedig olvass jó könyveket. De hallgathatsz zenét is.
2011. máj. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
gondoltam olvasó-napra is, házimunka-napra is!
2011. máj. 30. 18:29
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudtam meg hány éves vagy, igaz mindegy.

És azt sem hol laksz...

De van ötletem egész nyárra, minden nap ugyanúgy, és nagyon szép dolgot tennél...

Állatmenhelyeken van önkéntes munka...ami azért fontos, mert a kutyákat meg kell sétáltatni, szeretgetni, nevelni, fésülni, akár tanítani, hogy ne dilizzenek be a ketrecben. A menhelyeken erre kevesen vannak, azért van ez az önkéntes dolog...járj utána!

De ugyanígy a cicákat is kell dédelgetni, nevelni, nyugtatni, mert minél emberbarátibb lesz egy cica, annál nagyobb esélye van gazdira...

Ezt javaslom neked!!!!!

2011. máj. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

fent leírtam hogy 13/L...

közelben meg nincs menhely..amúgy vállalnék diékmunkát csak a korommal még nem lehet

2011. máj. 30. 18:35
 5/11 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatból kiindulva azt tudnám tanácsolni neked, hogy a takarító-napot bontsd elemeire. Magamon tapasztaltam, hogy bizony-bizony előfordul, hogy kevés egy nap arra, hogy az egész lakást alaposan kitakarítsam. Ha úgy csinálod, hogy pl. hétfőn konyha nagytakarítás, megcsinálsz minden házimunkát a konyhában, kedden wc-fürdőszoba, előszoba nagytakarítás, megcsinálsz mindent amit kell, szerda nappali nagytakarítás, rendrakás, csütörtök saját szobád nagytakarítása, rendrakása akkor több napra oszlik el a munka, jobban meg tudsz csinálni mindent és az idő is telik közben! Ha van kertetek, menj reggel/késő délután locsolni, vágd le a füvet, ha van virágok, növények gondozd őket, napozz (de óvatosan).

16/L

2011. máj. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 :) :) :) ***** válasza:
100%
Jó ötletnek tünik,mert sajnos én is nyaralásokon és táborokan kivül kb ugy töltöm a napom mint te töltötted(na jó nem annyira)
2011. máj. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
írhatsz privit ha gondolod és kieszelhetünk napokat meg stb.:)
2011. máj. 30. 19:05
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem szinte az egész nyaram a kreatívkodásról szól, tehát ha írsz, szívesen ajánlok neked technikákat:)

13L

2011. máj. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Húúúúúúúúú nekem van egy jó ötletem.Írtad hogy elhíztál,fogyni szeretnél.Ahhoz ugye eléggé ajánlatos rendszeres testmozgás.De futni járni,tornázni egyedül?könyörgök...13 éves létedre nem a legélvezetesebb.

Viszont van egy módszer amit élveznél is,izgalmas is,én is ezt csinálom és a legjobb dolog az életemben.Tánc.Nem társastánc,hip-hop,rendszeresen járunk versenyekre,és nagyon szeretem.Nekem nagyon jó tánccsoportom van,szereztem ott sok barátot,és ha neked is sikerülne valahol,ők is segíthetnének kirángatni otthonról,sétálni mehetnél velük stb.Mert az országba rengeteg jó tánciskola van,szerintem nagyon élveznéd :)



egyébként tarthatnál "ma én főzök" napokat (ha tudsz főzni),egész nap szabadban vagyok-napot,sétálós napokat ilyesmi (: egyébként szerintem nagyon jó hogy így akarod eltölteni a nyarat (:

13/L

2011. jún. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Szia!

Szeretném elmondani, h örömmel olvastam a kifejtésed, meglepett és jókedvre derített, h ilyen fiatalon ilyen tisztán figyeled meg és látod át a problémáid - és a problémára kiötlött megoldásod is qrvára tetszik.

Grat!

Terjengősnek tűnik ugyan, de lényegretörően fogalmaztad meg, mi a célod és mi akadályoz meg ennek elérésében. Leírtad, milyen nyarat szeretnél (kb. hasznosat és változatosat, nem?), és azt is, h mit kell tenned ennek megvalósításához. A problémamegoldás első lépcsője a problémafelismerés, amihez ugye nem árt (megkockáztatom: enélkül talán nem is megy), ha szövegesen is tisztázzuk, mi a helyzet - ezt a részt ügyesen csináltad.

Arra vok kíváncsi, h a továbbiak is jól mentek-e: az ötleted kivitelezhetőnek bizonyult? Hogyan vált be? Visszatekintve - jól telt a nyarad? Milyen napokat hoztál össze? Volt olyan program, ami annyira bevált, h a mindennapjaid részévé vált? Idén is alkalmaztad ezt a módszert a jó vakációért?

Várom a válaszod, tök kíváncsi vok!

Szép nyarat!

2012. aug. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!