Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Miért nem mehet iskolába a...

Miért nem mehet iskolába a lepkehimlős gyerek,ha miután kijöttek a foltok már nem fertőz?

Figyelt kérdés

Tavaszi szünetbe jöttek ki a foltok.

A mai nap a 16.nap. Az orvos azt mondta 2-3 hétig is eltarthat amig elmulik de már nem fertőz. Nagyon sok a pótolni való,nagyon lemarad így 2. Osztályos.



ápr. 18. 06:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk az ovis és az iskolatársakat is engedte így a gyerekorvos közösségbe pont azért mert amikor kiütések vannak már nem fertőző. Meddig nem engedi az orvos és mire hivatkozva ha ő maga is mondta, hogy nem fertőz már?
ápr. 18. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az orvos engedné de a tanárnő hepciáskodik. Hívtam a múlt hét végén,hogy a héten már menni fog iskolába kérdezte elmúltak a foltok mondom bem de az orvos is elengedte. Erre h ha így megy akkor neki haza kell küldenie
ápr. 18. 07:21
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk az oviban is ez van. Mindenkinél influenza tünetekkel kezdődött, azzal még mehettek, majd mire jöttek a kiütések, addigra küldték haza őket.


Fiamnak csak kiütései lettek egyik napról a másikra. Egyből küldték is haza. Elvittem dokihoz, kiderült nem is lepkehímlő, hanem nap allergia. Ami mégtovább eltarthat, akár hónapokig.

A doki megírta az igazolást, vittem. Be sem fogadták, mert lepkehímlő... Másnap visszavittem a dokihoz. Leírattam egy papírra, hogy nap allergia. Pecsét, aláírás. Másnap megint mentünk és így sem maradhatott ott.


Mi ezért (is) ovt váltunk. Nálunk az óvónők simán felülbírálják a dokit.

ápr. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Orvosi igazolással mehet. Nem a tanár dönti el.
ápr. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
Szép is lenne, ha a pedagógus döntené ezt el. Mikor szerezte meg az orvosi diplomáját? Nem az ő kompetenciája. Ezt a kis idejét fordíthatná a munkájára is.
ápr. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%
Egyébként nálatok nincs fenntartó vagy bárki? Dehogynem van. Tessék hozzá fordulni névvel együtt.
ápr. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%

6!

Nemtudom kinek szántad ezt.

Én fordultam a fenntartóhoz. Eddig állami ovi volt, idén vették át a baptisták.

Le se szarják. Annyi volt a válasz, hogy ha nem tetszik, lehet másik intézményt keresni. Mi kerstünk is.

Mert ők az egészséges gyerekeket nézik, nem engedhetik meg, hogy bárki lefertőzze a másikat.

Hozzáteszem folyamat beteg mindenki is. Nem járnak udvarra, nem szellőztetnek. Nem is csoda.

ápr. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk elég kemény a doki. Igaz köhögéssel, de nem engedték a gyereket. Elmondta a doki, hogy már nem fertőz. Az óvónő hisztizett. Vittem vissza a dokihoz aki elmondta, hogy adjam meg a számát és hívják fel majd ő megmagyarázza, hogy merre van az arra. Érdekes egyből nem volt probléma.
ápr. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%
7# A kérdezőnek. Na, az érdekes, férjem pedagógus, volt már több helyen a 20 éve alatt, ennél kevesebbért is hurcolják meg az embereket, ha a szülő bejelent valamit, nem az igazgatónak, hanem az egész iskola fenntartójának, ők bizony ott vizsgálódnak. A fenntartó a szülőt fogja nézni. Ha slendrián, akkor tovább menni. Na velem ezt nem játszanák be, elég hamar rossz híre menne a helynek, azt pedig sosem szeretik. Azért ne üljünk már fordítva a lovon :D persze majd a kis tanító néni dönti el, hogy Pistike beteg-e vagy sem. :D De ha te szólsz az ő munkájába, akkor az már nem tetszik neki. Akkor szépen ő is maradjon a sajátjánál.
ápr. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
68%
Őszintén, az én fiam (másodikos) otthon se maradt vele. Mivel nem volt semmi panasza, csak akkor láttuk, hogy valami van, amikor már kijöttek az arcán a foltok. De mivel én is tudom, hogy akkor már nem fertőz, neki meg továbbra sem volt semmi baja, nem csináltam belőle ügyet. Nálunk is végigment az ovin meg a sulin egyébként. Az óvodásom is megúszta nagyon enyhe tünetekkel, de rajta pont a téli szünetben jött ki, így amúgy sem ment oviba.
ápr. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!