Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi történik abban az esetben,...

Mi történik abban az esetben, ha a baratnőm SNI-s fiát nem hívják be iskolakijelölésre?

Figyelt kérdés

December elején leadta az ovi a papírokat, de még most sem hívták be őket. Ahogy felhivta a szakszolgalatot, annyit mondtak, hogy nagyon túlterheltek, látják a beérkezést, de nem tudják, hogy mikorra fog időpontot kapni, talán május vége, június eleje. Ez eddig ok, de most kezdené a sulit és a kiszemelt iskola azt mondta, hogy nem vehetik fel kijelölés nélkül, nyár elejére meg már betelnek a helyek...

Járt már valaki így? Mi lett végül?


ápr. 1. 18:32
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Off:

Fiam btm-es, 13 éves, január első hetében felhívtak, hogy jövő héten kéne jönni felülvizsgálatra. Mondtam, hogy sajnos ez nem fog menni, nekem az nem jó. Erre közölték velem, hogy nem járhat iskolába, csak kapkodtam a levegőt, hogy ez most valami új, mert eddig erről nem hallottam.

Aztán kiderült, hogy január végéig be kellett hívni az összes nagycsoportos óvodás gyereket, hogy be tudják őket iskolázni. Az én fiam persze járhat iskolába, továbbra is oda, ahova eddig. Valahogy eléggé elnézték a születési dátumát.

Szóval érdekes, hogy nálatok ezt ennyire hanyagul veszik, nem tudom milyen hatóságnál lehet őket jelenteni. Régen volt az Egyenlő Bánásmód Hatóság, de most már megszűntek, nem tudom ki van helyettük.

ápr. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!