Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jár-e egyáltalán valami a...

Jár-e egyáltalán valami a gyes-en és a családi pótlékon kívül bármi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az első munkahelyemen sajnos 2 órás bejelentéssel voltam kb. 1.5 évet

Utána közel 1 évig 8 órára voltam bejelentve egy másik munkahelyen, aztán 3 hónapig, sajnos utána volt mégegy váltásom, ott 1 hónapig napi bejelentős voltam, miután megtudtam, hogy a büdös életbe nem leszek bejelentve,eljöttem onnan..

Ezután 3hónap újra 8 órában, majd 1 hét napi bejelentéssel, 07.01-től viszont újra 8 órában vagyok bejelentve.

Az lenne a kérdésem, hogy így, hogy megszakításokkal van a bejelentésem, illetve volt benne 2 órás meg napi bejelentős is, így jár-e esetleg gyermekvállalás esetén csed illetve gyed?


Ez lenne az én kacifántos munkahely váltogatásom, remélem ki tudtok rajta igazodni :)

Kalkulatorban néztem már, de sajnos az csak tájékoztató jellegű. Tudom, hogy nagy valószínűséggel ti sem tudtok pontosabb választ adni, de hátha van hasonló helyzetben lévő köztetek


Előre is köszönöm a válaszokat :)



#GYED #gyerekvállalás #kalkulátor #CSED #Megszakítottmunkaviszony
2022. okt. 15. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Ajánlom figyelmedbe facebookon a Baba-mama pénzügy csoportot, ott fogsz korrekt választ kapni :)
2022. okt. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Két feltétele van csak a magasabb ellátásnak. Nem bonyolult.

1, 2 éven belül 365 nap biztosítási jogviszony, aminek nem kell folyamatosnak lennie. Összeszedheted te 20+ munkahelyről is.

A 2 órás régen volt, ezért nem számít. A napi bejelentés nem keletkeztet biztosítási jogviszonyt. Ezt figyelembe véve összeadod.

2., Szülés napján élő biztosítási jogviszonyod legyen. Ez adott, ha a jelenlegi nem határozott és nem jár le addig. Táppénz alatt biztosított vagy, de csak annyit lehetsz táppénzen, amennyit a jelenlegi munkahelyeden dolgoztál. Ha most terhes lennél, akkor max. ~3 hónapot.

2022. okt. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Terhes vagy már vagy még csak tervben van?

A lényeg hogy amikor teherbe esel ,az azt megelőző 2 évben meg legyen összesen a 365 nap munkaviszonyod. Az nem baj hogy megszakítással van stb

Csak legyen meg.

A csedet és a gyedet az aktuális munkahelyed béréből fogják számolni.

Feltéve ha épp van munkád. És megvan az előző 2 évben a 365 nap munkaviszonyod.

2022. okt. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3, kiegészítés:

Pontosabban szülés napjáig kell meglennie a 365 napnak.

A hajára is kenheti a 365 napját, ha pl: elmegy táppénzre és lejár időközben a táppénzjogosultsága.

2022. okt. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mikor nem kellett magad után tb-t fizetni?
2022. okt. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!