Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » 2 éves kislányom még cumizik,m...

2 éves kislányom még cumizik,mama szerint így csámpásak lesznek a fogai,ez így mennyire igaz?

Figyelt kérdés
jan. 5. 10:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
A lányom soha nem cumizott, mégis bulldog harapása van. Szóval nem feltétlenül a cumi a hibás. A fiam 19 hónapos, hatalmas cumi fan. A két alsó középső foga ferde. De nem a cumi miatt, eleve így jött ki. W alakban álltak neki. Mostanra már sokat egyenesedett neki, de még nem 100%. És cumi mellett javult neki.
jan. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez pont egy olyan kérdéskör, ahol kifejezetten káros az, hogy az átlag válaszoló maximum a saját gyerekén tapasztaltakat tudja ezzel kapcsolatban megosztani, hiszen ez minden esetben egy laikus vélemény, ami egyébként hosszútávon aztán vagy így lesz, vagy nem.

Én például 5 éves koromig szoptam az ujjam, mégsem kellett fogszabályzó. Ugyanakkor fogorvos vagyok és bizony fogszabályzó rezidens, horribilis mennyiségű olyan gyerek megy át a kezeim között, ahol az adott anomália visszavezethető például egy cumihoz hasonló rossz szokásra. A nagyobb baj, hogy például az 5-ös válaszolóhoz hasonlóan sokan azt hiszik, hogy ez maximum csak a tejfogakban okoz problémát és fel sem merül az emberekben, hogy ez nemhogy a fogazatban, de a csontozati fejlődésben is komoly kárt tud csinálni. Ha a gyereknek szerencséje van, a szülő elhozza időben, 8 éves korában (ekkor még bőven vannak tejfogai!) és korai kezeléssel ideális irányba tudjuk terelni az állcsontok fejlődését, ha viszont nincs szerencséje, eljön 16 évesen, amikor már a csontozati fejlődés lezárult és nem egy krokodilkönnyeket hullató tinédzserlányt láttam már, ahol azt a szomorú hírt kellett közölnöm, hogy neki vagy nem lesz ebben az életben már Hollywood mosolya, vagy 18 éves korában lehet menni állcsont műtétre. Itt szólok, hogy ezek elég heroikus műtétek altatásban, több hetes rehabilitációval, nem egy foghúzással egyenértékű csontseb van a végén.

Ezt a kis kitérőt csak azért írtam le, mert irtó helytelen hozzáállás az, hogy ha Pistikénél nem történt ilyen, akkor Magdikánál sem fog. Nem javaslom a cumi erőszakkal történő elvételét, de igenis meg kell próbálni fokozatosan leszoktatni róla (igen, van gyerekem, igen cumizott, igen fokozatosan sikerült), vagy ha ez mégsem eredményes, akkor igenis el kell vinni legkésőbb 8 éves korában fogszabályzó szakorvoshoz állapotfelmérésre akkor is, ha laikus szemmel nem látszódik semmi, mert éppen az a baj a laikus szemmel, hogy az szigorúan csak a fogak elrendeződését nézni, az állcsontok egymáshoz viszonyított helyzetét már nem. Járt már nálam olyan gyerek is, ahol -szebben megfogalmazni sajnos nem lehet - már az ajtóban látszódott, hogy milyen ortopéd feje van, a szájába bele sem kellett nézni és szegény anyuka meg ott csodálkozott, hogy ő nem lát a világon semmit, hiszen nyilván ő egy rózsaszín szűrőn látja a saját gyerekét.

jan. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Akik sokáig cumiznak mint én meg 1-2 ismerős. 7 évesen vették el. Na az én fogam kicsit kiáll. Az első kettő. Nem vészes de a cumitól van. Szerintem míg tejfog van nem gáz. De mikor jön az új fog akkor már nem szabadna.

2 évesen szerintem nem gáz, de 3 max 4 éves korra le kellene szokni.

jan. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!