Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Rés a fogak közt?

Rés a fogak közt?

Figyelt kérdés
A fiam felső 2 foga között rés vab, én azt hittem ez normális de ma egy rég nem látott rokon azt mondta, hogy ez genetika. Valóban?
2023. okt. 15. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Genetika .
2023. okt. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Normális. A végleges fogai sokkal nagyobbak lesznek, de feje nem fog háromszor akkorára nőni, másként nem férnének majd el.
2023. okt. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Tesómnak ilyen a foga felnőttként is, megy egy ismerősömnek is (aki amúgy modell volt).
2023. okt. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

A kategória alapján most fogzik a fiad, ilyenkor még teljesen normális a rés az első fogak között, én nagyon imádom, olyanok vele, mint egy cuki kis (rajzolt) víziló.

Majd ahogy kinő a többi kis fogacska, úgy kerülnek(/nyomódnak, rendeződnek) egyre közelebb egymáshoz. Ne aggódj.

2023. okt. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A genetika is normális.
2023. okt. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányomnak nem tolódott össze, van egy jó nagy szünet elöl :D A többi fogai között is van kis rés. Szerintem változó, hogy kinek hogy alakul.
2023. okt. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Tejfogaknál az a jó, ha van kis rés a fogak között. A maradandó fogak nagyobbak a tejfognál, ha nincs helyük elkezdhetnek torlódni. Mi épp ebben vagyunk, fogszabályzó kell neki, mert nem fognak beférni a fogai. A tejfogai is szűken voltak, most a maradandók ahogy bújnak ferdülnek. Maradandó fogaknál meg genetikai okai vannak, de előfordul, hogy túl korán kiesett fog miatt (baleset stb) a maradandó másképp nő, mert a tejfognak helyfenttartó szerepe is van. De az korrigálható, ha valakit nagyon zavar.
2023. okt. 16. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ahogy a 7-es is írja ilyenkor még e rés hasznos, nézd meg hogy a felsőajak fék rá van-e húzódva az ínyére, ha igen akkor majd mikor cserélődnek a fogak érdemes elmenni fogorvoshoz az leszedi lézeresen hogy a maradandók egymás mellé tudjanak nőni. (Fogorvos mondta nekem)
2023. okt. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!