Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » 3 éves kisgyereket hogyan...

3 éves kisgyereket hogyan lehet leszoktatni az ujjszopiról?

Figyelt kérdés
Mindig a hüvelykujja a szájába. Már kezd látszódni a fogazatán ill. az ujjacskáján is. Így alszik, így kel, amikor ideges vagy figyel akkor is. Van valakinek valami tanácsa hogyan tudnánk erről leszoktatni?
2023. szept. 1. 22:51
 1/9 anonim ***** válasza:
21%
Hamarabb kellett volna már.
2023. szept. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
17%
Én az enyémnek megmutattam a dolog nevű horror filmből a szörnyet, és azt mondtam ez jön el azért aki szopja az újját. Abbahagyta gyorsan.
2023. szept. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%
Kérdezz szakembert. Az ujjszopi nem egy önmagában álló entitás, hanem egy szorongásoldó technika. Nem leszoktatni kell, hanem a kiváltó okot kezelni.k
2023. szept. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2%
bocsi hogy nem a kérdésre válaszolok de érdekel, 25 vagyok és még szopom, ez valami sajátosság vagy trauma által?
2023. szept. 2. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

Sajnos sehogy. Ezért jobb a cumi, azt el lehet venni, el lehet cserélni valamire. Az ujjszopás miatt lehet szekálni, de csak annyit érsz el, hogy titokban csinálja, aztán látod, van aki még felnôttként is folytatja.


A statisztikák szerint a legtöbb gyerek 4 és 5 éves kor között hagyja el, szóval még nem kell kétségbeesni, de siettetni sajnos nemigen lehet. Ölelgesd, szeretgesd sokat, érezze, hogy biztonságban van, hogy számíthat rád. Azzal csökkented a szorongását, és talán kevésbé lesz szüksége az ujjára.

Sajnos én is csak remélem, hogy elhagyja a gyerekem. Épp ma lett négy éves, és még szopja az ujját.

2023. szept. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Én megbeszéltem vele, hogy ha lehet, csak alváshoz szopizza. Már konkrétan hólyagos az ujja, annyit szopizik, ő ezt "lyukasnak" nevezte, amikor megmutatta és kérdezte miért van, szóval ezt kihasználva mondtam neki, hogy ha sokat szopizza az ujját, akkor nagy lyuk lesz rajta, ha csak elalváshoz, akkor kicsi. És mondtam, hogy ő választhat, melyiket szeretné, már nagylány, el tudja dönteni, mit akar :D Nem mondom, hogy hiba nélküli a dolog, meg most kezdi az ovit, megint tuti többet fogja szopizni az ujját, de idővel talán enyhül majd a dolog. Én nem erőltetem, legalábbis most biztos nem, sok ovis cumizik még, és igaz, hogy azokat fel lehet akasztani cumifára meg mittudomén, a kezét meg nem, de amíg ez még technikailag normális, addig nem aggódom emiatt és nem rugózok a témán.
2023. szept. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%
Ez ilyan stressz oldó nekik mint a cumi.
2023. szept. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
Más meg 4 évesen cumizik. Én is szoptam az ujjamat óvodásan is. 3 évesen még teljesen normális, le fog szokni róla, ha megérik rá.
2023. szept. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sehogy. A 13 éves lányom még mindig szopja. Nappal is. Semmi nem használ.

A húgának és öccsének nincs semmilyen káros szokása (nem szopják az ujjukat, nem cumiznak, nem rágják a körmüket stb).

2023. szept. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!