Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Letört szuvas fog ?

Letört szuvas fog ?

Figyelt kérdés
Kinek a gyerekével fordult elő? Fiam 2.5eves , masodik fog kb 7honap alatt ami teljesen elromlott neki :( fogaszaton jartunk mar latta orvos .. nem reg az elso elszuvasodott foga folott volt egy gennyzacsko , surun vissza johet neki a rossz fogak miatt? Igazabol az elso 4felso a csunya neki inakbb csak , lehet a cici miatt? Pedig csak vizet iszik tenyleg es nem is olyan edesszaju.. igaz a zoldseg gyumolcs egyaltalan nem megy sajnos probaltam mar mindnehogy megszerettetni velede nem megy.. par hónaposan megette de miota kb 1.5eves nagyon valogatos .. most nem fajnak neki a letort fogak de kesobb fajhatnak? Persze orvostol is kerdztem de valaszt nem kaptam csak h fontos az alapos fogmosas .. mossuk pedig elmexxel ahanyszor csak tudjuk.. van olyan hogy egy nap 1x . Van h 2x de van olyan is mikor egykatalan nem engedi h megnossam neki

#Szuvas gyerekfog #Letört gyerekfog
2022. jan. 26. 00:42
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja es kap vitamint potlaskent Vitacolint
2022. jan. 26. 00:46
 2/6 anonim ***** válasza:
42%
Nem az anyatejtől van, az bakteriumölő. A gennyeset gyökèrkezelni kell. Az èn gyerekemnek is volt màr pici koràban szuvas, meg letört foga. A szuvasat òzonnal ès ecsetelővel kezeltèk, a letörtre vèdôsapkàt tettek. Egyszer leesett a sapka, ès nem èrtünk elèg hamar a fogorvoshoz. Begyulladt, gennyes lett. Akkor gyökèrkezelte az orvos, ès nyitva hagyta a gyökèrcsatornàt. Minden nap fecskendővel öblíteni kellett, aztàn idő előtt kiesett. Mèg 3x gyulladt be, összesen 4 doboz antibiotikumot kapott rà.
2022. jan. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%
Ez nem az édességtől van. Lányom rengeteg édességet eszik és csak egy foga lyukadt ki eddig, pedig 3 éves koráig nem is hagyta, hogy mossuk. Genetikai oka van, vidd el egy nagyon jó fogászhoz, mert ha már most ez van mi lesz később.
2022. jan. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Nagyon igaz, hogy nem (csak) az edesseg okozhat ilyet. A gyerekem semmi feldolgozott cukrot nem kapott, mèg hàzi sütemènyt, szörpöt sem, mègis lettek lyukas fogai.
2022. jan. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
2022. febr. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
68%

A linkelt cikkben sok jò tanàcsot ìrnak. Van venne tèvedès is. Az anyatej NEM rontja a fogakat. Kihagytàk az òzonkezelest, pedig az szuvas tejfognàl a legmegfelelőbb kezelès. Kihagytàk, hogy figyemeztessenek: a citrusfelèk erôsen marjàk a zomàncot.

Rossz fogat valòban nem lehet örökölni, rossz zomàncminősèget igen.

Az szerintem nagyon hasznos, hogy kiemeltèk, hogy a fogszuvasodàs fertőző betegsèg. Lehet, hogy a gyerekem tőlem kapta el, mert lenyaltam a kanalàt.

2022. febr. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!