Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ez minden új ételt 3 napig...

Ez minden új ételt 3 napig kell adni szabályt mindenki végig betartja?

Figyelt kérdés
Most kezdtem el hozzátáplálni a babámat. Szépen 3 naponta haladunk (alma, répa, burgonya, édesburgonya, őszibarack...szóval az alapok). Minden rendben van. Egy hónap alatt bevezettem 10 ételt, már mennek a mixek is, na de így sose érek az ételek végére. Még most jönne a hús, rizs, zab, joghurt, glutén, de ezekkel is elmegy 2 hét. Később is él ez a 3 napos szabály? BLW-s gyerekeknél gondolom nincs is ilyen vagy lazább.
2023. ápr. 27. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem blwztem, de lazán vettem. Az első pár ételnél még tartottam, illetve a súlyosan allergének esetén (tojás, olajos magvak, hal). De egy sárgarépa, alma vagy brokkoli a mi családunkban, ahol ritka az allergia, szerintem nem különösebben volt esélyes hogy allergiás reakciót hoz elő. Nem is allergiás semmire szerencsére.
2023. ápr. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%

Annyiból érdemes betartani, hogy ha véletlenül allergiás valamire, akkor tudod, hogy mire.

Ha minden nap más fajtát adnàl, akkor nem tudnád beazonosítani, hogy mitől jött ki.

2023. ápr. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%
Nem kell betartani pürésnél sem. Gondolj bele, ha mindent 3 napig adnál 30 évesen is próbálgathatna. Nem kell betojni az allergiától. Az allergéneket egyesével vezettem be, azokra figyeltem, de ez az egyesével vezetgetés elavult és felesleges dolog. Csak lazán! 😊
2023. ápr. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindkét gyerek hasa érzékeny volt babaként, 9-10 hónaposan is szóval én óvatosan vezettem be ételeket.

Ha lenne egy nem hasfájós babám akinek 10 ételt be tudok vezetni úgy, hogy mindet bírja, max a puffasztóakkal (brokkoli és társai pl) vagy allergénekkel lennék óvatosabb.

2023. ápr. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
84%
A legeslegelején még próbáltam magam ehhez a 3 naphoz tartani, később csak akkor volt ilyen, amikor valami neccesebb dolog következett (glutén, földimogyoró, tojás, ilyesmi). Próbáltuk úgy intézni, hogy lehetőleg a mi ételünkből kaphasson ezt-azt és nem volt kedvünk 3 napig ugyanazt főzni és enni, ezért hamar lazult a fegyelem.
2023. ápr. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!