Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ma derült ki hogy babát...

Poci-maci kérdése:

Ma derült ki hogy babát várok. Mennyi pénzt kapnék? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Segítségeteket kérném! Babát várok de van már 1 12hós kisfiam vele vagyok most gyeden.

Mennyi pénzt kapnék szülés után itt a gyedre és a tgyásra gondolok.

Van valaki hasonló helyzetben??


2010. máj. 11. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:
A szerződés szerinti bruttó béred után kapod mindkét ellátást majd.Gyedről mész tgyásra majd ismét gyedre:)Ha nem volt béremelésed akkor ugyanígy kapsz pénzt mint egyeskével.Gratulálok:)))
2010. máj. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hasonló helyzetben voltam, de mivel nem tudtam mindent, így nem a legjobb anyagi verziót választottam :(


Mérlegelésed kell, mivel választási lehetőséged van.

A törvény lehetővé teszi, hogy ha jogosult vagy egyszerre gyed-re, tgyás-ra, táppénzre akkor te válasszál. Ez több szempontból is jó, csak ki kell számolni, hogyan jártok jobban.

A. verzió:

"Visszamész" dolgozni, ami abból áll, hogy lemondod a gyed-et, kiveszed a bentmaradt szabikat és elmész táppénzre. A szabi ideje alatt az emelt fizetésedet kell, hogy kapjad (feltéve, hogy volt fizetésemelés a cégnél). A táppénz idején a mostani gyed alapjául szolgáló jövedelmedből fognak számolni, ennek a 60%-a lesz. Plusz apa megigényli a gyest. Akármekkora volt a fizetésed családilag ezzel jártok a legjobban.

Ennek a menete az, hogy visszamondod a gyed-et, a fizetés nélküli szabidat megszünteted és a táppénz igénylésekor (akár kifizetőhely a munkáltatód, akár az oeptől igényled) csatolni kell a gyed lemondó levelet.

B. verzió:

Maradsz gyed-en, amikor majd megszületik a tesó az első gyedet lemondod, igényled a tgyás-t, majd a gyed-et. Ebben az esetben a két gyerek között nem mész vissza dolgozni, és így a tgyásnak is van maximuma (megegyezik a gyed maximummal)! Ekkor viszont megmarad a bentlévő szabid a ketteske utáni időszakra.

C verzió:

Végigviszed a gyed-et és valószínűleg a ketteskével már csak gyedre leszel jogosult. (Mivel a tgyást csak a szülés utáni 168 napig kapnád, akkor még tartani fog egyeskével a gyed - ha jól saccolom). Anyagilag ez a legrosszabb, mivel a gyed-ből többet vonnak, mint a tgyásból. Plusz mivel a szabi csak a tgyás időszakára és a gyed első évére jár, a ketteskével minimális szabit gyűjtesz, amit majd ki kell venned, mielőtt ténylegesen visszamész dolgozni.

2010. máj. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsóhoz csak annyit fűznék hozzá, hogy a tgyásnak ígyis úgyis maximuma lesz, mivel gondolom a kérdezőnek nincs 180 nap szabija (vagy ha jól tudom most már 365?) és a betegállomány nem számít bérezett napnak, tehát a tgyás igyis úgyis annyi lesz, mint a gyed kb, mert a tgyás csak akkor fizet többet, ha a két gyerek közöztt megvolt a tövényben meghatározz bérett napok száma.
2010. máj. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, igen.

Ezt nem hangsúlyoztam ki mindegyiknél, de ahogyan az utolsó írta, minden esetben, amikor nincs az igénylést megelőző évben 180 (ez maradt 180) bérezett nap (szabi+meló), akkor van maximuma a tgyásnak is.

2010. máj. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!