Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyagilag mennyire megterhelő...

Anyagilag mennyire megterhelő egy kistesó érkezése?

Figyelt kérdés

Gondolkodunk nagyon 2.babán. Egyetlen dolog van, ami visszatartó tényező a piszkos anyagiak. :( Akiknek van több gyerkőce, mennyivel kerül többe a 2.?

Köszönöm a válaszokat!


2010. máj. 11. 13:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi most júliusra várjuk a tesót. 20 hónap lesz kb köztük. Mindketten lányok (papíron). :) Én úgy számolom, hogy kb. ágy és matrac, pár új body. Plussz heti 1-2 mosás jön még be, amíg nem mosom a pici dolgait is együtt a mienkkel. (+ pelus, doki) Most ennyi jutott az eszembe :)
2010. máj. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

Korkülönbség?

Nekünk 23 hónap lesz a két gyerek között, nemsokára érkezik a kistesó. Szerintem nincs vészes különbség, legalábbis nem tapasztaltuk.

Kiságy megvan, mert a nagyobbik kapott leesésgátlós ágyat még a télen. Pelenkázó, kiskád, hozzá való állvány szintén megvan. Ha azonos neműek lennének, gyakorlatilag ruha se kéne, így, hogy különbözőek, vettem pár dolgot, de már a lányomnak is teszveszen, turiban, bababörzén stb. vásároltam legtöbbet, így nem került sokba.

Egyetlen nagyobb kiadásunk volt: a babakocsi. Megmaradt ugyan a babakocsi is és teljesen használható, csakhogy a nagyobbom még mindig szeret nagyon babakocsizni és nekem is könnyebbség, ha megyünk valahová, hogy nem kell rángatni, húzni-vonni, hanem mindkettőt beültetem és kész.

A többletköltséget maximum a havi pelus jelenti, de ha így haladunk, a nagy hamarosan szobatiszta lesz. Amúgy meg a két gyerekre családi pótlék annyival több, mint amit pelusra, popsitörlőre elköltenék. :-)

Még játékok se nagyon kellenek, hiszen minden megmaradt. Na meg úgyis kap az ember. Mi nem érezzük különösebb anyagi tehernek a másodikat. Az elsőre sokkal többet költöttünk.

2010. máj. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat, megnyugtattatok!

Továbbítom a férjemnek is!! :))

2010. máj. 11. 14:05
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Nem akarok ünneprontó lenni, nekem is hasonló dilemmám van. Egy valamit ne felejts el, amit általában el szoktak felejteni. Mindenki csak arról ír, hogy amikor megszületik mi mindent kell illetve nem kell venni a kistesónak. De nagyon gyorsan eltelik 3 év, a kicsi is ovis lesz, aztán jön a suli, és hát ott már ugye nem mindegy, hogy egy vagy kettő. Ebédbefizetés, kirándulások, minden egyéb külön programok a gyerekeknek, aztán tankönyvek, itt már minden duplájába kerül sajnos. Én mindig ezen a ponton bizonytalanodom el.

2010. máj. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 3. válaszoló! Igazad van azokban, amiket leírtál, de én mégis azt mondom, szabad bevállalni a tesót. Reménykedem, hogy jobban alakul a következő években minden, de ha nem, majd csak megoldjuk valahogy. Vannak barátaim 4-5-6 gyerekesek is és mindig azt mondják, muszáj, hát megoldják. És boldog, szép nagy családjuk van.

Mi mindenképp bevállalunk legalább 3-at, ha a Jóisten is úgy akarja (ez a kettő eddig nagyon jönni akart :-) ) és remélünk, dolgozunk...

Nekem van testvérem és tudom, mekkora csoda is az, ha valakinek van tesója. S azt se feledd, hogy ha már mi nem leszünk, ők ott lesznek egymásnak - számomra fontos ez is nagyon.

Üdv: a második (azt hiszem, a második voltam) válaszoló

2010. máj. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem se arra kell nézni, hogy mi lesz mikor a suli kezdődik...addig még nagyon sok idő telik el, változhatnak a dolgok.Mi 5en vagyunk tesók, mikor anyukám várta a második babát olyan 21nm-es lakásban laktak, ahol még fürdőszoba sem volt, lavórba fürödtek,kint volt kertben a WC.De soha egy pillanatig nem bánták meg hogy 5 gyereket vállaltak, most is újra kezdenék.A húgomnak van egy lassan 1 éves fia, én októberben fogom szülni az első babát.És nem szeretnénk sokat várni a következővel.Nagyon nagy áldás a gyermek, és fantasztikus nagy családban élni:)szóval hajrá:)
2010. máj. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%
Sziasztok! Az ünneprontó vagyok! Persze én sem akartalak lebeszélni a második babaáról, bocs ha félreérthető voltam. Csak annyit akartam írni, hogy a jövőről se feledkezzünk el a figyelembe veendő szempontoknál. De azért hajrá!!! Én is nagyon szeretnék kistesót a nehézségek ellenére!
2010. máj. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ! Aki azt írta ünneprontó, én nem gondolom annak, csak reálisnak. Erre én magamtól egyelőre még valóban nem gondoltam, de teljesen igazad van, viszont ez nem lehet elrettentő a kistesóról. :) A nehézségekkel remélem megbirkózunk, csak szeretet legyen!

Sok boldogságot mindenkinek a családjával! :)

2010. máj. 11. 23:21
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is 20 hónap lesz a kettő között. Mikor nekiálltunk a tesóprojektnek a férjem munkanélküli volt, de eszünkbe sem jutott, hogy ne vállaljunk tesót. Jött is egyből. Úgy érzem, hogy nem születéskor nagy teher, hanem majd amikor két ebédpénz, két táborozás, két szakkört kell fizetni, stb.stb. Az még nem egy nagy tétel, hogy kell egy 17.000 ft-os IKEA kiságy....

Amúgy nálunk kelleni fog testvérkocsi (ikerkocsi), új kiságy, meg az orvosok fognak sokba kerülni. De mondom, inkább hosszútávon lesz sok.

Ja, meg ha a 2. is tápszeres lesz az nem kevés lóvé. Még az első is heti másfél doboz tápit megiszik,


Nem vagyok vallásos de hiszem, hogy ahová isten báránykát ad, oda legelőt is....

2010. máj. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
15:25-ös vagyok. ja, igen még azzal is szoktak jönni, hogy nem elég nagy a lakás és azért nem vállalnak babát. mi másfél szbásban lakunk,. a mostani hálóból lesz gyerekszoba, mi pedig a nappaliban fogunk aludni kihúzhatós franciagyon. Nem mondom hogy ez a csúcs, de anno hányan nőttek fel szobakonyhásban és mégis minden oké volt a gyerekkorukkal.
2010. máj. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!