Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lejár a szerződésem, így az...

Lejár a szerződésem, így az álláskeresési járulék folyósítása alatt fogok szülni. Milyen támogatásokat tudok igénybe venni?

Figyelt kérdés
Ilyenkor tényleg nem jár a gyed? Aki hasonló cipőben jár/járt, légyszi írjon! Köszi! Úgy tudom, 2008. január óta változtak a jogszabályok.
2008. okt. 10. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
De jár. először TGYS, majd a GYED. Az a lényeg, hogy a szülés NAPJÁN biztosított legyél. Ha lejár a szerződésed, vedd igénybe a 45 nap passzív táppénzt, majd utána menj el munkanélkülire! Sok sikert!
2008. okt. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát, ha a szülés napján még kapom az álláskeresésit, akkor tuti igényelhetem a gyedet is? Valakitől azt hallottam, hogy 2008 óta nem jár a gyed, csak, ha vhol be vagyok jelentve.
2008. okt. 10. 21:32
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez a helyzet. NEkem a MEPbe mondták. Gyedet csak az kap, akiek van állása, meg még volt 2 verzió, de az azzal volt kapcsolatos, hogy tagja vlm vállalkozásnak.

Minden eset egyedi, érdeklődj a MEPnél!!

2008. okt. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Csak tgyást és gyest fogsz kapni.Én ugyan úgy jártam mint te lejárt a szerződésem elmentem passzív táppénzre és azt hittem ha majd utána álláskeresésire megyek akkor mehetek gyedre,hát nem jan. 1jétől ez megszűnt csak gyest kapsz meg tgyást!!Ez tuti én 10hetes korom óta magamnak intézem a tb- nél a papírjaimat nagyon segítőkészek.Dél Pest körzetében lakom ha esetleg erre felé laksz tudok segíteni,megadom a tb kirendeltség számát nagyon aranyosak segítenek.Amúgy nekem is keresnem kellett egy ismerőst aki bejelent,hogy ne essek el a gyedtől:(ez van ennyire támogat az országunk
2008. okt. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 2006-ban szültem, előtte lejárt a szerződésem, de az utolsó munkanapomon táppénzre vetettem magam. Így kihúztam szülésik. Tgyás-t kaptam, és utána sajna gyes-t. Akkor ez tuti így volt. Remélem most jobb a helyzet.
2008. okt. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Az utolsó válaszoló azért kapott csak TGYS-t és utána GYEST, mert a szülés előtti 42 napon belül szünt meg a munkaviszonya. Nem tudom az előttem levők miről írnak, de az álláskeresési járadék az biztosításnak számít és így jár a Tgys és GYED is! Első voltam egyébként.
2008. okt. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha álláskeresési járulék folyósítása alatt szülsz, a január 1-től hatályos jogszabály szerint valóban NEM JÁR GYED, csak a GYES. Nekem is lejárt a szerződésem, voltam passzív táppénzen 45 napig. Aztán egyéni vállalkozó lettem - papíron -, fizettem egy hónapnyi járulékot. Azután táppénzre írattam magam, így a táppénzt az előző munkahelyemen keresett béremből számolják, és GYED-et is kapok majd. Hisz vállalkozóként megyek szülni. Lehetsz még őstermelő is - hasonlóképpen működik. Megér egy kis befektetést, utánajárást, a GYES nagyon kevés...
2008. okt. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!