Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy hónapja vagyok táppénzen,...

Egy hónapja vagyok táppénzen, nem kellene már kapnom pénzt?

Figyelt kérdés
2007. nov. 17. 22:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor kapsz pénzt, amikor amúgy is szoktál fizetést kapni. A táppénzeket is akkor szokták átutalni, amikor a fizetéseket. Legalább is nálunk úgy volt, persze csak akkor, ha időben leadod a táppénzes papírjaidat. Ugyebár ez úgy működik, hogy amikor az orvosod kiírt táppénzre (ilyen hosszabb távúra, nem tudom pontosan, hogy hívják), akkor egy nagyobb papírt kapsz, ezt le kell adnod a munkaadódnál, utána általában kéthetente kapsz táppénzes papírt, mert egy ilyen fecnire két hetet lehet ráírni. Ezeket a papírokat a hónap végéig le kell adnod, mielőtt a bérszámfejtéseket megcsinálják, így pontosan annyi napra kapsz táppénzt, ahány napról papírod van. Ha mondjuk a kéthetes papírok úgy jönnek ki, hogy 29-ig van papír, akkor annyi napra kapod a táppénzt, a hónap többi napja a következő papíron lesz, azt majd a következő hónapban kapod meg. Ha úgy vetted észre, hogy máskor már megkaptad ilyenkor a fizetésed, viszont most a táppénzed nem érkezett meg, viszont minden papírt leadtál, akkor mindenképpen menj be a munkaadóhoz, és kérd meg őket, hogy nézzenek utána. Lehet, hogy elkeverték valahol a papírt, akkor az orvos tud adni másolatot.
2007. nov. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az előző hozzászólónak, de amikor a munkahelyed nem kifizetőhely, akkor a TÁKISZ utalja a tp-ed. Érdeklődj a munkáltatódnál vagy az illetékes OEP pénztárnál.
2007. nov. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Helló!


elméleltileg ez úgy működik, hogy mikor az OEP-hez beérkeznek a papírjaid akkor onnantól számtott 30 napon belül kell utalniuk. De egyik orvos ismerősöm felvilágosított hogy a 30 nap az induló 30-akár 90 nap múlva is utalhatnak, ez sokmindentől függ. mennyien várnak utalásra, minden rendben volt e a papírokkal. egyik ismerőrömnek kb 3-3,5 hónap után utalt az oep mert még be kért tőle más papírokat is.

bármikor küldhet az oep egy levelet hogy további 15 napig vagy 30 napig felfüggeszti a kifizetést amig nem kapja meg a neki kellő papírokat.

2009. jún. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!