Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért adtok danone activiát a...

Miért adtok danone activiát a babátoknak (2 év alatt)?

Figyelt kérdés

Olyan sokszor olvasom itt, hogy natúr Danone Activiát adnak a babájuknak, pedig a honlapjukon egyértelműen le van írva, hogy 2 éves kor alatt nem ajánlják. Tele van emésztést segítő bifidusszal, miért kell ilyennel terhelni egy pici bélrendszert? Mit gondoltok?

Még ha nem is nézik a danone honlapját, akkor is nekem olyan egyértelmű, hogy ilyen joghurt nem való babának, hiszen megváltoztatja a bélflórát, még napi 1 joghurt is.

Köszönöm a véleményeket.


2010. ápr. 22. 16:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%
Na hát pont ezért nem adok. Mert fölösleges. Egy gyerek emésztőrendszerével még semmi gond nincs. Sima gyümölcsjoghurtot szoktam adni, pedig már elmúlt két és fél éves is.
2010. ápr. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Lányom 14 hós, egyszer adtam neki, hasmenése lett tőle, igy ő sem kap azóta. A sima gyümölcsjoghurttal semmi problémánk.
2010. ápr. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Én azt adok neki mert úgy hallottam, olvastam, hogy azt jó adni, de köszönöm neked, hogy ezt leírtad, majd utánaérdeklődök mégegyszer, bár nem hiszem, hogy bajuk lehet tőle.
2010. ápr. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
Örülök, hogy ezt megírtad. Jövő hónapban már kaphatna joghurtot és activiát akartam neki venni. Köszi
2010. ápr. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Bemásolom a honlapról:


Gyerekek is fogyaszthatják az ActiviaŸ termékeket?

Amennyiben a gyermek elmúlt 2 éves, nem érzékeny a tejfehérjére, a tejcukorra, vagy a termék bármely összetevőjére, akkor az egész családdal együtt nyugodtan fogyaszthatja az Activia joghurtokat. Az összetevők listája a termékek csomagolásán olvasható.

2010. ápr. 22. 21:49
 6/18 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy segíthettem nektek a kérdésemmel.
2010. ápr. 22. 21:49
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én sima danone-t veszek neki, natúr joghurtot, a védőnőnk sem javasolta az aktíviát, pont azért, mert emésztéssegítőkkel van tele. Jó, hogy bemásoltad, mert ezt pl. én sem tudtam, csak simán nem adtam neki, de így nem is fogok később se:)
2010. ápr. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Köszi az infót! bár az enyém már lassan 20 hónapos, de eddig még nem kapott ilyet és most már nem is fog biztosan néhány hónapig. Nem tudom megmagyarázni, miért, de valahogy idegenkedek minden olyantól, aminek túlzottan nagy reklámot csinálnak. Emellett az se tetszik, ha egy normál étel túl sok +-t tartalmaz (azaz túl sok hozzáadott" fontos" dolgot).
2010. ápr. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem a joghurtot nagyon hamar elkezdik adni a babáknak. Nem tudom miből gondolják, h jó neki!?!?!

Sokan már 8 hótól adják, az enyém elmúlt 13 hós, mikor először kapott. Azonkívül arra sem gondolnak sokan, hogy epreset és málnásat se vegyenek!!!! Most 22 hónapos a babám, eddig csak barackosat meg meggyeset kapott, mostanában veszek neki epreset.

Activiát sose kapott, a reklámok hatására én is túl "erősnek" tartottam.

Egyébként a tehéntej és tejtermékek nem jó egyáltalán a felnőtteknek sem, hiszen nem vagyunk tehenek!!!

[link]


Jó babázást Mindenkinek!

2010. ápr. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én azért adtam neki PÁRSZOR mert néha nagyon nehezen kakil,és ez segiteni szokott.Bár ezekután igyekszer minimálisra redukálni.
2010. ápr. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!