Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kaphatok-e Tgyás-t, GYED-et,...

Kaphatok-e Tgyás-t, GYED-et, ha a munkáltatóm nem fizeti utánam a Tb-t, de papiron biztositva vagyok?

Figyelt kérdés
Elméletben levonják a fizetésemből, viszont nem utalja tovább a TB járulékot az APEH felé.
2007. nov. 14. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg igen,de ha kiderül a turpisság nagyon pórul járhatsz!
2007. nov. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ve´gül is te bizonyítani tudod,hogy vonják a biztosíta´sodat,be vagy jelentve,akkor abból a munkaadódnak lehet probléma´ja.De jobb lene,ha másnem az interneten keresztül megkérdeznél egy joga´szt.
2007. nov. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem annak utánna néznek, hogy folyt-e be valami utánnad. ennyi erővel fiktív papírokkal mindenki kapná a gyedet. Szerintem az igényléskor bepötyögik az adataidat és kiadja a rendszer, mikor mennyit fizettél azaz fizetett a munkáltatód a nevedre. És ha eltérést találnak még meg is ütheted a bokádat, meg a főnököd is!

Had kérdezzem meg, hogy lehet elméletben vonni?

Ne vedd kötekedésnek, csak nem értem.

2007. nov. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Be kellene menned a lakóhelyed szerinti oep-hez. Kérni kell tőlük egy kimutatást, hogy az elmúlt időszakban milyen befizetések érkezek a neved alól és ez egyezik-e a bejelentésekkel.Ha kiderül, hogy valóban nem fizettek utánad, akkor esetleg a bérpapíroddal együtt kérd az ellenőrzést.Ekkor majd az ep ellenőrzni a munkáltatót és kiderül az egész csalás. Kötelezni fogják, hogy amit elcsalt azt fizesse be a neved alá és még jól meg is büntetik valszeg. Ha nem lépsz, akkor,mivel nincs utánad befizetés akkor vagy nem vagy csak kevesebb juttatást kapsz annak függvényében, hogy az utolósó számításba vehető időszakban,(ami a gyes,gyed szempontjából számit- ezt nemtom most hány nap)mekkor összeget fizetett be a munkáltató.
2007. nov. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!