Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy kell elkerülni az ősanyák...

Hogy kell elkerülni az ősanyákat a gyereknevelés és terhesség alatt? Hogy kell őket kezelni, amikor mindenhol velük találkozik az ember?

Figyelt kérdés

Azokat a nőket értem ezen akik:

-csak szoptatnak 2 évig

-nem engedik bölcsibe, oviba a gyerekeiket (bár most az ovi már kötelező)

-a kötelező oltásokat jól meggondolják

-nem adnak a gyereknek gyógyszertári fürdetőt meg gyógyszertári vitaminokat

-együtt alszanak

-csak a nő tud gondoskodni a gyerekről szerintük

-csak hordoznak

-a természetes szülés hiányát katasztrófának tartják

-a tápszer szerintük az ördög eledele

-erőltetik az akaratukat


Mostanában próbáltam néhány közösséget keresni, hátha találkozom kismamákkal/anyukákkal, akik jófejek. Mindenütt ősanyákkal találkoztam, internetes közösségekben.:/ Akik nagyon kirekesztők. Annyira sajnálom, mert más kismama ismerősöm nincs (korán szülök a mai trendhez képest), és szerettem volna barátkozni. De ők úgy erőltetik magukat.


Lehet, hogy ez az ősanyaság most az új trend, de nekem nem tetszik. És persze biztosan trendek jönnek és mennek, de valahogy csak ősanyákkal hozott össze a sors eddig.


Igyekszem elengedni a fülem mellett, de annyira nehéz ilyen hormongőzös állapotban.:) Úgy félek, hogy majd a játszótéren sem tudok beszélgetni senkivel...


27 hkm



2015. dec. 13. 09:09
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
84%
Két gyerekem van, az elmúlt években nagyon sok anyukával találkoztam, többségük teljesen normális volt. Nem lehet, hogy te vagy túl kritikus? Nem kell mindenkivel egyet érteni, de próbáld meg elfogadni, hogy nem vagyunk egyformák.
2015. dec. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
67%
En csak azt tudom mondani,hogy terjunk vissza a kérdésre,ha már meglesz a gyerek...a fent leírt dolgok kb fele jellemző rám,úgy,hogy terhesen pl. azt mondtam,hogy hulye leszek majd hordozni...ja..3féle hordozonk van ,meg moshato pelus...ugyanmar..mostmar banom,hogy csak a masodiknal kezdtuk hasznalni):)attol,hogy valaki hisz ezekben a dolgokban,még lehet teljesen normalis. Max nem a gyerekről beszelgettek,ha en tudom,hogy egy mas gondolkodasu anyukaval kerülök össze,nem beszélek az "elveimrol"csak ha rakerdez...viszont azt sem fogadom el,ha beszolnak emiatt,ram akarjak eroltetni az o elveiket...az en gyerekem,az en donteseim...
2015. dec. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

engem főleg az erőltetés zavar, nem az, hogy ők másként csinálják.:) de lehet, hogy akkor túl érzékeny vagyok, pedig toleránsnak tartom magam, és nem erőltetem rá a saját akaratom senkire.


meg az is lehet, hogy én más emberekkel találkozom, mint ti:)

2015. dec. 13. 10:06
 4/35 anonim ***** válasza:
41%

Ugyan már, mindig voltak ilyenek is, meg olyanok is, csak szerintem mindenkinek az a legfeltűnőbb, ami az ő számára a legirritálóbb. Egyébként az általad vázolt típustól én is a falra tudnék mászni, és amikor az első gyerekem született, méginkább így voltam vele. Most, hogy a másodikat várom, már annyira nem idegesít ez (valószínűleg azért mert nyolc évvel idősebb lettem, és már egyszerűen nem ér annyit az egész, hogy felidegesítsem magam rajta), inkább csak röhögök az egészen.

De egyébként, ha van kedved beszélgetni, én benne vagyok, biztosíthatlak, hogy nem vagyok ősanya :D


29 hkm

2015. dec. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
46%

a felsorolásból kihagytad, hogy rövidre vágatják a hajukat, mert az az anya nem is anya, aki a gyerek mellett 5 percnél többet foglalkozik a hajával ;)


amúgy én is rühellem ezt a típust, sok ilyen ismerősöm van, aki úgymond kötődésre nevelés alatt a fentieket vallja, de olyan kevés babás barátunk van, hogy inkább elnézem ahogy játék közbe 4szer szoptatja meg a 2 éves gyereket, mint hogy otthon üljek egyedül a babámmal. Végül is erről szól a tolerancia...

2015. dec. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
64%
egyébként én megfigyeltem, hogy aki elzárkózik a fentiektől, és lazán kezeli a gyereket (pl ikres ismerősöm aki nem is nagyon teheti meg hogy kiszolgálja egyiket vagy másikat) sokkal nyugodtabb, a babája sokkal kiegyensúlyozottabb stb. Az én lányom hátán is fát lehet vágni mert sosem ugrottam neki füttyszóra...ezek mind igazolják milyen bullshit a fenti nevelési módszer
2015. dec. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
52%
Egyébként az általad kicsit túlzóan leírt nevelési stílust kötődő nevelésnek hívják. Van néhány olyan közösség az interneten - a legnagyobb a mamami.hu - ami az így gondolkozó anyukákat gyűjti össze, ezekben a körökben valóban természetes a 3 éves gyerek szoptatása meg a természetes szerek előtérbe helyezése. Az oltásellenességet leszámítva nincs ezekkel sem semmi baj, de persze nem kötelező velük azonosulni, beszélgess olyanokkal, akikkel hasonlóan gondolkozol. Egyrészt a nők 90 százaléka nem szoptat 3 évig, és nem tartja ördögnek az antibiotikumot, másrészt pedig még ezek az "ősanyák" (de csúnya szó ez, ne használjuk, kérlek!) élőben egyáltalán nem félelmetesek, többségük nem nyomul.
2015. dec. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
"beszélgess olyanokkal, akikkel hasonlóan gondolkozol" írtam a kérdésben, hogy nagyon sok ősanyával találkozom (bocs, ha csúnya szó, de az intoleráns viselkedésük is rendkívül csúnya), és nincs a környezetemben személyesen kismama:) a kórház, ahová járunk terhesgondozásra, ott mindenki a párjával jön, így nem szoktunk velük beszélgetni, nincs rá úgy nagyon lehetőség, hogy mindenki a saját párjával elvan:)
2015. dec. 13. 10:31
 9/35 anonim ***** válasza:
65%

7: sajnos nem értek veled egyet, ezek az anyák igen is nyomulnak: tipikus példája amikor a mcdonaldsban feltétlenül ki kellett pakolniuk a mellüket és jó nagy hűhót csaptak a nyilvános szoptatás mellett, amivel senkinek nem lenne semmi baja ha mindezt kulturáltan és szükségből tennék, de nekem azt senki ne mondja, hogy egy 2 éves vagy egy 1,5 éves gyereknek a napközbeni étkeztetését nem lehet másként megoldani mint mellből..


igen, sajnos ezek az anya típusok ráerőszakolják másra az elveiket, kioktatják a védőnőt, az óvónőt, lenézik azt aki csinosan felöltözve viszi ki a gyereket vagy épp aki -15 fokban nem sétáltat...persze, biztos hogy a másik oldal is fröcsög ezekre az ősanya típusokra,

én csak a saját példámmal tudom tényleg mondani, hogy akiket ismerek, kötődő nevelési módszert alkalmazókat, akkora egy hisztizsák a gyerekük hogy az félelmetes...akik kicsi szabadságot hagynak a gyereknek, azoknál sokkal nyugodtabb babákat ismerek..

szóval ha objektívan nézem és minden ellenszenvem félreteszem, akkor is ott van az igazolás, hogy ez az úgymond kötődésre nevelés semmi mást nem szolgál, mint az anya szeretet éhségét, és rátelepedését a babára. A babának semmi szüksége arra hogy 3 évesen szopizzon, hogy -15 fokba kivigyék, hogy az anyja a hátán cipelje, ahelyett hogy rendesen nézelődni tudjon, sétálni, hogy a saját ágyában nyugodt, minőségi alvásban legyen része ahelyett hogy 10 percenként megébred

2015. dec. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
31%
Hűha, nem gondoltam volna, hogy már megint én kapom a legtöbb pirospacsit, miközben most aztán végképp nem írtam semmi csúnyát :D Biztos az érintettek is a gép közelébe szabadultak, bár még mindig nem értem, hogy miért az én válaszom volt a legócskább a számukra. Biztos azért, mert engem már nem hat meg ez a kötődő marhaság, amit szinte vallásos áhitattal adnak elő :D
2015. dec. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!