Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit egyen a baba ha nincs penz?

Mit egyen a baba ha nincs penz?

Figyelt kérdés

Szoval a tapszer az mindig megvan,meg a npi joghurt.

Eddig gyöztem a baba üveges kajakat,de mar nincs penzem ilyesmire.10 honapos a gyerekem.

Sajnos nem fözök olyat amit ehetne,mert altalaban spageti van,vagy bableves,meg lecso,sült kolbasz ,szoval ami olcson jön ki.

Szeretnem rendesen hozzataplalni,ha eddig megtettem,de edig megevett napi 2 nagy üveg bebietelt,babakekszet,plussz joghurt,tea,tapszer.Most egy-ket honapig nem tudom mit adjak neki?

Sajnos rossz helyzetben vagyunk.


2010. jan. 3. 18:59
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
19%

miért szülsz gyereket, ha táplálni sem tudod rendesen.

ruhát miből fogsz venni neki?

nem lehurrogni kell a válaszom miatt de gondolkodj már el ezen. persze mostmár úgyis késő

2010. jan. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
spagettit például ehet..krumpli répa,cékla,a főzelékek olcsón megvannak
2010. jan. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
89%
hát én úgy tutom,hogy tésztát lassan már ehet.valamilyen levest vagy főzeléket elkészíthetnél neki.próbáld meg helyettesíteni úgy ezeket az üveges ételeket úgy,hogy hasonlót készítesz.
2010. jan. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
főzelékek, zöldésegek kérmes formában, amit te készíthetsz el.. jobban kijösz.
2010. jan. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Csak futja napi egy szem almára,pár szem krumplira,egy-két répára,egyéb zöldségre,gyümölcsre,nem kell kilószám venni,csak pár szemet.Sokkal olcsóbb mint a bébiétel.Joghurtból is lehet olcsóbbat venni,teát is lehet főzni,nem kell a legdrágább instant.Babakeksz helyett kölesgolyó vagy buláta,a tápszer nem tudom mennyire létszükséglet még.
2010. jan. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy csináltam, hogy főztem egy csirkelevest és a húst összeturmixoltam egy kis lével, majd pici adagokban lefagyasztottam. Így csak a zöldséget kellett 10 perc alatt megfőzni és összeturmixolni, bele egy darabka husit és kész. Sárgarépa, krumpli, cukkini, karalábé, cékla, ezeket is ki lehet porciózni, a hűtőben eláll nyersen pár hétig is akár. De ehet már tésztát és rizst is, a húslevest is pici tégelyekben lefagyaszthatod és azzal főzöd fel. Pici zöldséget teszel bele és kész. Hidd el, megéri pancsolni, sokkal jobban ki fogsz jönni, mint az üveges kajákkal! Szerintem a keksszel és a teával tudsz spórolni, mert ezek felesleges dolgok (max, süthetsz Te sütit, vagy pogácsát, úgy olcsóbb - ezek is mehetnek a fagyóba). A tápszer, a gyümölcs és a joghurt viszont kell, inkább erre áldozz. Remélem hamar rendbe jöttök anyagilag! Tarts ki!
2010. jan. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Főzzél krumplit,répát,céklát,tegyél bele egy kis virslit,vegyél egy-két szem csirkemájat süsd meg és apránként tedd a főzelékhez.Tehetsz bele almát,ahhoz egy kis májat,vagy virslit,párizsit.akár nyersen akár főzve sütve is.A paprikás krupliból kiveszed a kruplit,kicsit megtöröd egy kis virslivel,a levesekből a répát zöldségféléket(kivéve bab.szárazborsó,lencse) de bármilyen más zöldséget (zöldbab,zöldborsó(lehetőleg héja nélkül)sütötök főzeléknek,levesnek,párolva vajon sütve,sima főzeléktök kevéske húsfélével!Zöldséglevesek májgombóccal(házilag úgy az olcsóbb)v bármilyen tésztával.Sok a lehetőség,csak az a gondd ,h nem vagytok ahhoz hozzászokva h a baba nem gyárilag előállított kaján kell h felnőjön,hanem elfelejtitek azt,h ti is felnöttetek konzerv tápszerek nélkül és mégis egészséges babák,majd később kisgyerekek és felnőttek lettetek.Kérdezd meg édesanyádat,h Te mit ettél mikor még nem a konzervkaja volt a divat.Biztos sok ötletet tud adni!
2010. jan. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
68%

Kdves első! Tudod, a mai világban nem létezik a tartós anyagi biztonság fogalma. (Hacsak nem vagy párttag, bankár, vagy lottómilliomos.) Undorító, amit írtál. Sajnos, ebben az országban többnyire nem a családok tehetnek róla, hogy nehéz helyzetbe kerültek. De azért nyugodtan minősítgess másokat, ezzel ugyanis elsősorban önmagadat minősíted!


A kérdezőnek: meg lehet lassan próbálkozni a tojással is, (rántotta, főtt tojás) a lényeg, hogy inkább reggelire kapja, és egy héten legfeljebb egyszer. Az én fiam a virslit is szereti, az sem olyan vészesen drága, ha csak neki veszel. Ezen kívül a főtt krumpli, a főzelék, egy-két alma a kicsinek, mind-mind filléres dolgok.

2010. jan. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
54%

A tápszer az mondjuk fontos mert még kisded korban is napi fél liter tejet kéne igyon. Ugye ő még csak 10 hós szóval legalább a tápi maradjon.Dm-es rossmannes az nem olyan drága talán.

A bébiételt váltsd ki főzött dologgal én is ezt csinálom már pár hónapja h nagy adag répa krumpli sütötök vagy karalábé zeller fehérrépa répa cékla összefőzöm. durum tészta is már mehet bele!!

spagettit is ehet paradicsomos krumplit is, joghurtból nagyobb 450 grammos kiszerelést éri meg venni.

Tudom mit érzel, mert nálunk is pár hónapja meg kell szoritani a kiadásokat...:(

Mondjuk az én babám egy éves múlt igy már háztartási kekszet is török a joghurtjába, almát reszelek, banánt karikázok hogy tartalmasabb legyen.

Kitartás nektek is!!!

2010. jan. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat*

Kedves elsö,kivanom eld at egyszer amit en atelek most.

Termeszetesen ugy szültem hogy ruhatol kezdve mindent elöre megvettnk.Es a tapszert tudom most is fedezni,de a plussz kajakra gondoltam,tehat ami aaz üvegest helyettesitenö.Mert eddig megtudtam venni(10 honap nem keves kiadas ha belegondolsz...

De most közbejött valami,ami miatt nagyon szükösen vagyunk meg.

Nem tudtam hogy csak a gazdagok szülhetnek gyereket akiknek bevan a bankkontojuk elöre 10 evre biztositva.

Többieknek nagyon köszönöm az ötleteket,masoktol is szivesen varnek

2010. jan. 3. 19:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!