Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az a megvonásos vérzés?

Mi az a megvonásos vérzés?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom ezt ezen az oldalon,de fogalmam sincs mi az? Mi az,hogy megvonásos vérzés?! Már 30 elmúltam,gyerekem is van,de ilyet még nem hallottam... Lemaradtam valamirő?
2012. dec. 26. 17:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Aki fogamzásgátlót szed, annak nem menstruációja van, hanem megvonásos vérzése, ugyanis nincs peteérése, mert ezt gátolja a gyógyszer.
2012. dec. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem valódi menzesz, csak a gyógyszer megvonása (pl. fogamzásgátló szüneteltetése) miatt jelentkezik.
2012. dec. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha fog.gátlót szedsz, akkor a szünetekbe jelenik meg a megvonásos vérzés. Mert a gyógyszer magakadályozza, hogy megvastagodjon a méhnyálkahártya, ergo nem tud mi leválni mensikor.
2012. dec. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
értem,de akkor mitől van a vér? Ha nem válik le semmi?
2012. dec. 26. 17:34
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak fogamzásgátló szedése esetén lehet..

Menzeszről szigorúan véve csak akkor beszélünk, ha a vérzést ovuláció előzte meg. Ilyen esetben a petesejt helyén a petefészekben kialakul a sárgatest, ami progeszteron hormont termel, ami fenntartja a nyálkahártyát. Ha nem termékenyül meg a petesejt, akkor a sárgatest elsorvad, a progeszteronszint lecsökken, a nyálkahártya leválik. Ez a menzesz.


Fogamzásgátló szedése alatt nincs ovuláció, így menzesz sem lehet. A vérzés egész egyszerűen azért jön létre, mert a szedés alatt folyamatosan adagolja a tabi a progeszteront, a 7 napos szünetben viszont nem kap hormont a szervezet, és erre úgy reagál, hogy leválik a nyh.


De nem csak fogamzásgátlóval lehet ilyen vérzést létrehozni, hanem bármilyen progeszteronkészítménnyel (pl. Proverával, vagy Norcoluttal). Egy ideig adagolod a hormont, majd megvonod, és vérzés fog jelentkezni.

(Mondjuk ehhez kell az is, hogy az adagolás előtt megfelelő ösztrogénhatás érje a nyh-t).

2012. dec. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Valamekkora nyálkahártya van így is, csak ugye az nem képes "befogadni egy embriót" és az válik le.
2012. dec. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok.


"Mert a gyógyszer magakadályozza, hogy megvastagodjon a méhnyálkahártya, ergo nem tud mi leválni mensikor."

Ez a rész butaság, vagyis félig butaság.

A fogamzásgátló szedése alatt nem vastagodik meg annyira a nyh., mint a normális ciklus során, de azért valamennyire igen, és az fog leválni. Ezért gyengébb általában a fogamzásgátló szedése alatt jelentkező vérzés, mint a normális menzesz.

2012. dec. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
36%
Én nem kínzom se őt se magamat a sírni hagyással. Együtt alszunk, simogatom a hátát, és elalszik. Nálunk a kiságy nem jött be..
2018. aug. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na ezt egy másik kérdéshez akartam írni :D
2018. aug. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!